4 etapy budowy hali namiotowej całorocznej

Z powodzeniem wykorzystywane jako przestrzenie produkcyjne i magazynowe, w przemyśle, handlu, rolnictwie oraz sektorze usług – hale namiotowe całoroczne to wytrzymałe, solidne, lekkie konstrukcje. Mogą być wykonane ze stali lub aluminium. Jedno jest pewne – możesz korzystać z nich przez cały rok, dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym i perfekcyjnemu montażowi, z wykorzystaniem atestowanych i bezpiecznych komponentów.

Dlaczego warto wybrać halę namiotową, zamiast standardowego, murowanego budynku? Szkieletowa konstrukcja ze stali lub aluminium jest znacznie tańsza w budowie i eksploatacji, a przy tym gwarantuje bardzo dobre parametry techniczne.

>> Sprawdź ofertę 4Tech hale namiotowe całoroczne <<

Jak zbudowana jest całoroczna hala namiotowa?

Całoroczna hala namiotowa składa się z wysokiej jakości, atestowanych materiałów. Szkielet tworzy aluminium lub stal. Metalową konstrukcję wieńczy zadaszenie, pokryte pojedynczą lub podwójną warstwą plandeki (tkanina poliestrowa, pokryta obustronnie PCV, Termodach). Drugie rozwiązanie zapewnia zdecydowanie większy komfort cieplny.

Niezbędnym elementem konstrukcji hali namiotowej całorocznej jest pompa, wtłaczająca powietrze oraz czujniki regulujące i utrzymujące odpowiednie ciśnienie wewnątrz dachu. Zaawansowany system niweluje efekt skraplania się pary wodnej oraz zapobiega zaleganiu śniegu.

Zastanawiasz się, jak powstaje całoroczna hala namiotowa krok po kroku? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję o nowej inwestycji.

1. Koncepcja budowy całorocznej hali namiotowej

Pierwszym krokiem do powstania hali namiotowej całorocznej jest opracowanie koncepcji. Na tym etapie ważne jest ustalenie podstawowych parametrów hali, wymiarów, przeznaczenia, czasu użytkowania i elementów dodatkowych.

Świetnie sprawdzają się przygotowane przez producenta wizualizacje, które pomogą Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie. Modułowość i uniwersalność konstrukcji pozwalają bowiem na niemal nieograniczone realizowanie konkretnych potrzeb.

Rozbudowa, przestawianie, wzbogacanie o dodatkowe udogodnienia – dobrze przemyślane i zaprojektowane hale namiotowe całoroczne idealnie zastępują budynek murowany.

2. Projekt hali namiotowej całorocznej

Drugim krokiem do powstania hali namiotowej całorocznej jest wykonanie projektu konstrukcyjnego. Ważne, aby odbyło się to zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami budowlanymi oraz zasadami wiedzy technicznej.

Dobry zleceniobiorca przekaże Ci projekt konstrukcyjny całorocznej hali namiotowej wraz z fundamentami. Będziesz mógł go wykorzystać do uzyskania pozwolenia na budowę. Zanim wybierzesz firmę, która zrealizuje projekt sprawdź jej poprzednie realizacje, aby upewnić się, że możesz liczyć na profesjonalne podejście.

3. Realizacja, czyli montaż całorocznej hali namiotowej

Trzecim krokiem do powstania całorocznej hali namiotowej jest proces realizacji zamówienia. Czas oczekiwania na ten etap może różnić się u producentów i konstruktorów w zależności od parametrów obiektu oraz zamówienia lub wytworzenia niezbędnych komponentów.

Zwróć uwagę na to, aby wszystkie stalowe elementy hali namiotowej były wykonane zgodnie z normą PN-EN 1090 oraz odpowiednio zabezpieczone. Cynkowanie ogniowe chroni metal przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, w tym zwłaszcza przed korozją.

Pokrycia ścian i dachu również powinny posiadać wymagane prawem budowlanym certyfikaty i atesty. Dbałość o detale oraz odpowiednia konserwacja sprawią, że Twoja hala namiotowa całoroczna będzie wytrzymała, funkcjonalna i długowieczna.

4. Wykończenie i gwarancja producenta

Czwartym etapem jest wykończenie montażu hali, sprawdzenie zgodności z projektem, ewentualne negocjacje w sprawie wprowadzenia dodatkowych udogodnień. Najlepsi producenci hal namiotowych całorocznych, np. firma 4TECH, przekażą Ci gwarancję na obiekt nawet do 60 miesięcy. Dzięki temu będziesz mógł spać spokojnie.

Skoro wiesz już, jak powstają całoroczne hale namiotowe, do omówienia zostały tylko koszty. Ile kosztują hale namiotowe całoroczne? Cena uzależniona jest od wielu czynników, w tym głównie podstawowych parametrów obiektu, zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych oraz wprowadzenia dodatkowych udogodnień.

Gdy w wyszukiwarkę internetową wpiszesz: “hala namiotowa cena”, zapewne znajdziesz do wypełnienia formularze, po wypełnieniu i przesłaniu których wykonawca będzie mógł precyzyjnie oszacować Twoje koszty. Warto pamiętać, aby w swojej wycenie uwzględnić tzw. koszty przygotowawcze, związane m.in. z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń i dostępem do mediów.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.