Akademia Budowy w Krakowie, Bydgoszczy i Gdańsku

Planujesz budowę domu? Zapraszamy na Akademię Budowy. To wyjątkowa okazja, aby swoje pomysły i zamierzenia inwestycyjne przedyskutować ze specjalistami z branży. Najbliższa Akademia odbędzie się 17 września w Krakowie, kolejne - w Bydgoszczy i Gdańsku.

Akademia Budowy to wydarzenie, które zostało przygotowane specjalnie z myślą o osobach planujących budowę własnego domu. Skonkretyzowane plany inwestycyjne nie są jednak warunkiem wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Jego uczestnikiem może być każdy, kto jest zainteresowany prezentowaną tematyką, niezależnie od tego, czy budowa jego domu znajduje się już w trakcie realizacji, czy też na razie stanowi odległą i nieco mglistą perspektywę.

Pierwsza Akademia Budowy została zorganizowana w kwietniu 2015 r. w Bydgoszczy. Wydarzenie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem i wysoką oceną uczestników, że doczekało się rychłej kontynuacji w kolejnych miastach: Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. We wrześniu 2016 r. Akademia Budowy odbędzie się w Krakowie, a następnie - po raz drugi w Bydgoszczy i Gdańsku. 

Wykłady
Akademia Budowy to jednodniowa konferencja skierowana do osób planujących budowę domu

W Polsce każdego roku tysiące rodzin podejmuje decyzję o budowie własnego domu. Większość z nich organizuje ją systemem gospodarczym. Nie zatrudniają jednej firmy wykonawczej, która kompleksowo realizuje całe zadanie, ale zdają się przede wszystkim na własne siły. Metoda gospodarcza pozwala na oszczędności, ale zarazem wymaga lepszego przygotowania. To niezbędne, aby najpierw dobrze wybrać konkretne rozwiązania i poszczególnych wykonawców, a następnie - kontrolować przebieg prac. Osobom, które budują swój pierwszy dom - a tych jest większość - z reguły brakuje odpowiedniego przygotowania. W ciągu kilku-kilkunastu miesięcy trudno zdobyć niezbędną wiedzę. Bezpośrednio przed rozpoczęciem budowy zazwyczaj więc trwa gorączkowe dokształcanie; inwestorzy poszukują informacji wszędzie, gdzie to tylko możliwe.

Warsztaty murowania
Warsztaty murowania w Warszawie

W kalendarz tych przygotowań warto wpisać Akademię Budowy. To wyjątkowa okazja, aby nie tylko wysłuchać wykładów, ale także skorzystać z konsultacji i wziąć udział w warsztatach. Program Akademii został ułożony w taki sposób, aby jej uczestnikom dostarczyć wiedzę dotyczącą różnych etapów powstawania domu – od wyboru projektu, przez procedury formalno-prawne, po konkretne rozwiązania technologiczne. W trakcie najbliższej konferencji będzie więc mowa o systemach budowy ścian z ceramiki oraz cechach wyróżniających dachówkę ceramiczną (Wienerberger). Krzysztof Milczarek (Balex Metal) wyjaśni zasaday termoizolacji dachu, a Marcin Tomczyński (Vetrex) doradzi, jak dobrać stolarkę okienną. Tomasz Wojtanis (Hörmann) opowie o nowoczesnych i energooszczędnych drzwiach oraz bramach. Będzie też mowa o prefabrykowanej więźbie dachowej i różnicach pomiędzy nią a konstrukcjami ciesielskimi (Tomasz Modrzejewski, Krzysztof Furdal, Inter-lers, Mitek Industries). Uczestnicy Akademii Budowy będą również mogli dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z zastosowania pomp ciepła (Grzegorz Rybka, Biawar). Akademia Budowy to zarazem dobra okazja, aby rozważyć możliwość budowy domu w systemie szkieletowym. Na pytania uczestników będą czekać przedstawiciele firmy Stalowe Domy, która specjalizuje się w tej technologii. 

Konsultacje
W programie Akademii Budowy przewidziano miejsce na konsultacje ze specjalistami

Na konferencję warto zabrać ze sobą mapkę do celów projektowych, wyrys i wypis z gruntów, decyzję o warunkach zabudowy oraz dokumentację projektową. W ramach konsultacji ze specjalistami przewidziano bowiem możliwość rozmowy m.in. z architektem, kierownikiem budowy oraz kosztorysantem. 

 

Miejsce: Tauron Arena, ul. Lema 7, Kraków

Data: 17 września 2016 r.

Rejestracja: http://akademiabudowy.pl/krakow

 

Miejsce: Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, ul. Gdańska 187, Bydgoszcz

Data: 15 października 2016 r.

Rejestracja: http://akademiabudowy.pl/bydgoszcz

 

Miejsce: Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

Data: 5 listopada 2016 r. 

Rejestracja: http://akademiabudowy.pl/gdansk