Domy z bali - w zgodzie z naturą

Domy z bali to idealne rozwiązanie dla indywidualistów, którym zależy, by ich dom był niepowtarzalny, nawiązywał do tradycji przy jednoczesnym zachowaniu walorów ekologicznych. Drewniane domy wyglądają przytulnie i doskonale wpisują się w leśny czy górski krajobraz.

Technologia ta w obecnych czasach jest niezwykle popularna na całym świecie. Sprawdziła się w ekstremalnych warunkach, jakie panują na terenach Rosji, Kanady czy Finlandii, dotarła ona również do Polski. Ma wiele zalet, którym uległo już wiele osób, a jeszcze więcej uczyni to w najbliższej przyszłości. Projekty domów z bali są szeroko rozpowszechnione wśród biur architektonicznych, jak również serwisów prowadzących sprzedaż projektów gotowych w Internecie.

Co sprawia, że domy z bali są tak atrakcyjne?

Odgrywa tu ważną rolę materiał, z jakiego są wykonywane. Drewno jest jednym z najbardziej popularnych materiałów i wszechstronnie wykorzystywanym surowcem na świecie. Odnawialność drewna to jego podstawowa zaleta. W naszym kraju około jednej trzeciej ziem zajmują lasy, które dzięki energii słonecznej stale samoczynnie się odnawiają. To najbardziej naturalny system ekologiczny w gospodarce. Drewno jest materiałem naturalnym i w takiej formie jest

wykorzystane. Budowane są z niego domy z bali, domy drewniane czy produkowane bramy, płoty, ogrodzenia czy meble. Bogaty skład chemiczny oraz ogromna wytrzymałość drewna sprawiają, że jest ono ponadczasowe i niezwykle funkcjonalne. Izolacyjność, trwałość i łatwość obróbki to podstawowe cechy tego surowca. Niezwykłe walory dekoracyjne drewna stanowią o jego ponadczasowości. Drewno łatwo przyjmuje różnego rodzaju powłoki, przez co niesamowicie zwiększa swoje możliwości.

Przytulny klimat

Zalety drewna są bardzo ważne, ale powodem, dla którego tak uwielbiamy produkty z tego surowca, jest przede wszystkim klimat, jaki on tworzy. Drewno daje poczucie ciepła, przytulności i atmosfery, której trudno szukać w budynku z gazobetonu. To uzasadnia, dlaczego projekty domów z bali są tak poszukiwane. Unoszący się zapach drzewa we wnętrzu naszego domu przywołuje same pozytywne skojarzenia. Do tego polana płonące w kominku to już szczyt marzeń wielu inwestorów.

Pozytywny wpływ na zdrowie

Domy drewniane charakteryzują się zdrowym klimatem – specyficzny mikroklimat wnętrza stworzony przez oddychające ściany sprzyja osobom cierpiącym na wszelkiego typu alergie. Jak wykazują organizacje zdrowia, drewno wzmacnia system immunologiczny człowieka. Powietrze wypełniające budynek z drewna jest najonizowane. Ściany utrzymują stałą wilgotność wewnątrz przez pochłanianie i oddawanie części wilgoci zawartej w powietrzu, utrzymują wilgotność na stałym poziomie najkorzystniejszym dla człowieka.

Parametry cieplne drewna

Drewno jako dobry izolator termiczny, elektryczny i akustyczny dużo łatwiej niż inne materiały budowlane dopasowuje się do zmian powstałych na skutek działania wiatru czy pracy elementów budynku. Parametry cieplne drewna są znacznie lepsze od cegły czy pustaka, stąd domy z bali są bardzo ciepłe zimą, a chłodne w lecie.

Domy z bali można nazwać domami wielopokoleniowymi. Kilkusetletnie domy z bali służą pokoleniom mieszkańców, nie tracąc nic ze swoich wartości, a kolejne lata dodają im tylko uroku. Decydując się na domy z bali, podejmujemy bardzo dobrą decyzję, która pozytywnie wpłynie na życie nasze oraz naszych najbliższych.

Komentarze