Domy z bardzo dużym garażem

Czy warto budować duży garaż? To pytanie, na które każdy z inwestorów musi sam sobie odpowiedzieć. Duży garaż pomieści nie tylko dwa samochody, ale znajdzie się w nim miejsce także na innego rodzaju sprzęt – narzędzia czy ekwipunek sportowy. Odpowiednio duży garaż może także dodatkowo pełnić funkcję zaplecza gospodarczego dla ogrodu.

Jeśli rodzina posiada dwa samochody, duży garaż na pewno się przyda. Zwłaszcza zimą. Nie wszyscy jednak uznają budowę dużego garażu za optymalne rozwiązanie. Można przecież zbudować garaż jednostanowiskowy i następnie parkować w nim dwa samochody naprzemiennie. Można też zaplanować garaż nie bezpośrednio przy domu, ale osobno, w głębi ogrodu. Wiele zależy od powierzchni i kształtu działki, a także od budżetu budowy. Wśród projektów gotowych można znaleźć rozwiązania, które pozwolą zrealizować niemal każdy pomysł. Jeśli planują Państwo budowę dużego garażu przy domu, to polecamy poniższe zestawienie dziesięciu wyjątkowych projektów.

Projekt Viking 4 (156,9 m²)

   

Wygodny dom z interesująco usytuowanym garażem. Parter to przede wszystkim przestronna strefa dzienna, u góry natomiast znajdują się sypialnie, w tym komfortowy apartament gospodarzy z łazienką i dwiema garderobami.

Projekt Apoloniusz 2 (133,64 m²)

   

Elegancka willa z przeszklonym wykuszem oraz pulpitowymi lukarnami. Duży garaż został zaplanowany po jej prawej stronie. U góry pozostawiono strych dostępny ze spocznika schodów. To pomieszczenie można urządzić w dowolny sposób.

Projekt Keos 2 (133,03 m²)

   

Parterowy dom z poddaszem do adaptacji. Kompletny program użytkowy z trzema sypialniami, otwartym salonem, a także pomieszczeniami pomocniczymi (spiżarnią, pralnią) znajduje się na parterze. Program ten można powiększyć, odpowiednio aranżując poddasze.

Projekt Parterowy 3 (145,1 m²)

   

Nowoczesny dom parterowy. Prosta konstrukcja z płaskim dachem. Minimalistyczna, elegancka, znakomicie przeszklona. Może powstać na wąskiej działce. Garaż dla dwóch samochodów znajduje się przed wejściem do domu. Wzdłuż jego ściany bocznej zaplanowano stylowy podcień.

Projekt Kaspian 2 (131,54 m²)

   

Tradycyjny styl i funkcjonalność ujęte pod wspólnym dachem. Dom, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających inwestorów. Wszystkie pomieszczenia są wygodne i ustawne. Ich zewnętrznym przedłużeniem są balkony oraz częściowo zadaszony taras. Garaż znajduje się po prawej stronie. Nad nim przewidziano obszerny strych do wykorzystania w dowolny sposób.

Projekt Mango G2 (138,89 m²)

   

Klasyczny dom z poddaszem użytkowym, przekryty stromym dachem dwuspadowym. Jego tradycyjny styl podkreśla geometryczny wykusz oraz elegancka lukarna, która jednocześnie współtworzy zadaszenie nad strefą wejściową. W tym przypadku nad garażem także pozostawiono strych.

Projekt Luna 3 (149,18 m²)

   

Niebanalny dom zaplanowany na rzucie w kształcie litery T. Wyróżnia go nie tylko kształt bryły, ale również olbrzymie przeszklenia otwierające strefę dzienną na otoczenie. W zaciszu pomiędzy dwoma skrzydłami powstało dogodne miejsce na przyjemny taras. Garaż znajduje się w części wysuniętej przed frontową elewację.

Projekt Wygodny 3 (140,1 m²)

   

Przytulny dom z poddaszem i ciekawie usytuowanym garażem – częściowo wkomponowanym w bryłę, częściowo występującym poza jej obrys. Taki sposób jego umiejscowienia sprawia, że na dachu garażu można zaplanować taras. Budynek jest na pozór klasyczny, ale duże przeszklenia, wykończenie i rozwiązania zastosowane we wnętrzach sprawiają, że prezentuje się nowocześnie.

Projekt Denver (138,9 m²)

   

Piękny dom z komfortowym wnętrzem. Garaż jest dostępny z wiatrołapu. Większość parteru zajmuje strefa dzienna, w pobliżu umieszczono też dodatkowy pokój i łazienkę. Każda z sypialni na poddaszu posiada własną garderobę, a przy największej wydzielono też łazienkę.

Projekt Zieleń i woda (121 m²)

   

Piętrowy dom zaprojektowany z myślą o maksymalnym wykorzystaniu energii słonecznej. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają optymalnie wykorzystać odnawialne źródła energii i dzięki temu zminimalizować koszty eksploatacji. Garaż zaplanowano przy ścianie bocznej.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.