Domy z garażem w bryle

Planując budowę domu, podejmuje się wiele decyzji. Jedna z nich wiąże się z budową garażu. Obecnie inwestorzy rzadko z niego rezygnują, zazwyczaj więc dylemat dotyczy nie tyle sensowności realizacji garażu, co jest związany z jego umiejscowieniem. Ciekawą propozycją jest garaż zawarty w bryle, który zapewnia wygodę codziennego użytkowania.

Ale to nie wszystkie zalety takiej lokalizacji garażu. Jeśli zdecydujemy się na budowę domu, którego integralną częścią będzie garaż, to zaoszczędzimy miejsce na działce. Oszczędności będą dotyczyć także kosztów budowy, w przypadku garażu wpisanego w bryłę mniej bowiem wydamy na materiały budowlane. Projekty domów z garażem w bryle cieszą się dużą popularnością. Poniżej przedstawiamy dziesięć najwyżej ocenianych przez inwestorów.

Projekt Doskonały 3 (185,6 m2)

   

Nowoczesna wersja domu z poddaszem użytkowym. Klasyczny w swym kształcie budynek z dwuspadowym dachem został urozmaicony współczesnym detalem. We wnętrzach króluje jasna, przestronna część dzienna z antresolą. Dwustanowiskowy garaż połączono z częścią mieszkalną poprzez praktyczną garderobę.

Projekt D135 (108,93 m2)

   

Parterowy dom jednorodzinny z płaskim dachem. Na uwagę zasługuje jego minimalistyczna, bardzo elegancka forma, a także wygodny układ wnętrz, z czytelnym podziałem na część dzienną, nocną oraz gospodarczą. Z garażu można dostać się bezpośrednio do przedsionka, a także przez spiżarnię przejść do kotłowni.

Projekt HG-C3D (128,4 m2)

   

Propozycja, która wyróżnia się prostą bryłą wykończoną modnymi materiałami. Jest to parterowa willa z poddaszem użytkowym, przekryta dachem dwuspadowym. Jej atrakcyjnym elementem jest zadaszony taras, przylegający do dziennej części pomieszczeń. Z dwustanowiskowego garażu można dostać się do przedsionka. W garażu znajdzie się miejsce na sprzęt sportowy, a na jego tyłach wydzielono kotłownię.

Projekt Kreo 2 (142,23 m2)

   

Idealny projekt na działkę z wjazdem od strony południowej. Salon umieszczono tutaj we frontowej części budynku, z kolei duży garaż z bramą wjazdową ukrytą w podcieniu został bardziej wycofany. Na tyłach garażu zaplanowano obszerną kotłownię. Układ pomieszczeń zaprojektowano z myślą o codziennym komforcie czteroosobowej rodziny.

Projekt Boston (143,1 m2)

   

Ten budynek może zainteresować właścicieli tzw. wąskich działek. Zmieści się na posesji o szerokości niespełna 18 m. W tym przypadku na uwagę zasługuje nie tylko bardzo precyzyjnie zaplanowany układ wnętrz, ale także atrakcyjna, nowocześnie wykończona bryła. Garaż został skomunikowany zarówno z wiatrołapem, jak i z kotłownią.

Projekt Reksio 2G (114,65 m2)

   

Urocza, tradycyjna willa z nowoczesnymi elewacjami. Jej zwartą formę urozmaica wykusz w salonie oraz dwie trójkątne lukarny, doświetlające pomieszczenia na poddaszu. Z dużego, dwustanowiskowego garażu można dostać się bezpośrednio do wiatrołapu. Z tego wnętrza są też dostępne dwa pomieszczenia gospodarcze; w tym jedno przeznaczone na kotłownię.

Projekt Trznadel (100,8 m2)

   

Niewielki, ale bardzo wygodny dom parterowy, idealny dla czteroosobowej rodziny. Jednym z jego atutów jest prostota formy, która gwarantuje sprawny przebieg i niewysokie koszty budowy. Garaż został skomunikowany bezpośrednio z wiatrołapem. Na tyłach garażu wydzielono kotłownię z wyjściem prowadzącym wprost do ogrodu.

Projekt Lorena (128,1 m2)

   

Ta oferta ma szansę zainteresować właścicieli niewielkich, wąskich działek. Projekt może zostać zrealizowany na posesji o szerokości 16,4 m. Wbudowany w bryłę garaż pozwoli przeznaczyć otoczenie domu na inne cele niż gospodarcze. Wygodną komunikację z garażem zapewnią drzwi prowadzące wprost do sieni. W budynku zachowano czytelny podział na gospodarczą, dzienną i prywatną część wnętrz.

Projekt Marcepan (128,1 m2)

   

Jednorodzinny budynek o ponadczasowej, klasycznej architekturze. Prosta, zwarta bryła okaże się nie tylko nietrudna i niedroga w realizacji, ale jednoczenie będzie miała korzystny wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie. Z garażu można dostać się wprost do części mieszkalnej. Na uwagę zasługuje duże pomieszczenie gospodarcze z piecem centralnego ogrzewania oraz wyjściem do ogrodu.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.