Domy z garażem w piwnicy

Obecnie przy prawie każdym domu jednorodzinnym powstaje garaż. Sporadycznie jest budowana piwnica, a jeszcze rzadziej - dom z garażem w piwnicy. Dla właścicieli bardzo małych działek budowa garażu w podpiwniczeniu może jednak stanowić najlepszą opcję.

Garaż może zostać wkomponowany w bryłę budynku, dobudowany do ściany bocznej, umieszczony przed fasadą lub ulokowany w piwnicy. Każda z wymienionych opcji posiada swoje wady i zalety. Ich wspólnym atutem jest możliwość połączenia garażu z mieszkaniem, na co nie można liczyć w przypadku garażu wolnostojącego. Najdroższy w budowie jest garaż ulokowany w piwnicy. Na bardzo małej działce może jednak okazać się jedyną opcją możliwą do realizacji. Poniżej prezentujemy kilka wyjątkowych projektów z garażem w piwnicy. W niektórych podpiwniczenie jest częściowe, w innych rozciąga się pod całym budynkiem. Każdy projekt jest inny, wszystkie godne polecenia.

Projekt Maciejka 4 CE (119,6 m²)

   

Wyjątkowy dom z poddaszem użytkowym. Tradycyjną bryłę urozmaica oryginalny trójkątny wykusz, nad którym umieszczono elegancką lukarnę z balkonem. Piwnica ma charakter wyłącznie gospodarczy; obok dużej kotłowni zaplanowano w niej garaż jednostanowiskowy.

Projekt BW-18 podpiwniczony (125,1 m²)

   

Znakomicie zaplanowany dom z całkowitym podpiwniczeniem. Na najniższej kondygnacji umieszczono wszystkie pomieszczenia gospodarcze oraz garaż, który może zostać zaadaptowany dla jednego lub dwóch samochodów. Parter to strefa dzienna z dodatkowym pokojem, poddasze przeznaczono na sypialnie.

Projekt Łowicz (123,2 m²)

   

Budynek zaprojektowany z myślą o tzw. wąskich działkach. Minimalna szerokość nieruchomości w tym przypadku wynosi 14 m. Dom posiada częściowe podpiwniczenie, w którym wydzielono kotłownię oraz garaż dla jednego samochodu.

Projekt Luna (183,94 m²)

   

Komfortowa parterowa willa z częściowym podpiwniczeniem, w którym umieszczono dwustanowiskowy garaż oraz kotłownię. Bryłę budynku zaplanowano na rzucie w kształcie litery T, a pomieszczenia rozlokowano w taki sposób, aby wszystkim domownikom zapewnić maksimum prywatności.

Projekt Sicilia (147,07 m²)

   

Tradycyjny budynek z pomieszczeniami zaplanowanymi na trzech kondygnacjach. Piwnica to zaplecze gospodarcze z garażem. Parter to pomieszczenia dzienne oraz gabinet, a poddasze – sypialnie wraz z rodzinną łazienką.

Projekt Gilowo 9 (101,22 m²)

   

Nieduża, urocza siedziba dla cztero-, pięcioosobowej rodziny. W piwnicy umieszczono garaż jednostanowiskowy oraz całe zaplecze gospodarcze, włącznie z kotłownią. Na parterze króluje elegancki salon z pięknym wykuszem

Projekt Lumina II G2 (166,79 m²)

   

Nowoczesny dom z poddaszem użytkowym i antresolą nad drugą kondygnacją. Wyróżnia się minimalistyczną stylistyką i ciekawie zaplanowanymi wnętrzami. Może powstać na tzw. wąskiej działce (o szerokości 17,2 m). Pod częścią budynku przewidziano piwnicę z kotłownią oraz garażem na dwa samochody.

Projekt Carus I PG1 (105,98 m²)

   

Dom o prostej, klasycznej bryle wykończonej w nowoczesny sposób. Parter niemal w całości zajmuje strefa dzienna, u góry zaplanowano sypialnie, a w piwnicy – pomieszczenia gospodarcze, pralnię oraz garaż.

Projekt D98B – Dorota B (157,79 m²)

   

Przytulny dom jednorodzinny z drewnianą okładziną ocieplającą biel tynku elewacyjnego. Dzięki przeniesieniu do piwnicy całego zaplecza gospodarczego, pozostałe pomieszczenia zyskują na funkcjonalności, a w wyniku umieszczenia garażu w podpiwniczeniu – otoczenie domu można wykorzystać wyłącznie na cele rekreacyjne.

Komentarze