Grudniowe projekty z kosztorysem

Kosztorys nie jest obowiązkowo wymagany podczas budowy domu. Teoretycznie więc można budować bez kosztorysu, w praktyce jednak trudno sobie wyobrazić taką sytuację. Nie da się zaplanować wydatków związanych z budową i sprawować nad nią rzetelnej kontroli bez kosztorysu.

Podczas ubiegania się o kredyt na budowę domu banki wymagają przedstawienia kosztorysu. Jeśli jednak inwestor nie zamierza starać się o kredyt, nie musi posiadać profesjonalnego kosztorysu. Pozostaje jednak pytanie: czy warto z niego rezygnować? Raczej nie, bo kosztorys to bardzo przydatny dokument, który pomaga w planowaniu i realizacji całej inwestycji. Do wszystkich naszych projektów oferujemy przygotowanie kosztorysu na zamówienie. W przypadku projektów objętych specjalną promocją kosztorys jest darmowy. Poniżej prezentujemy kilka wybranych projektów z tej kategorii. Do każdego z nich kosztorys dołączamy bezpłatnie. 

Projekt Dom z widokiem 3 (186,93 m²)

   

Komfortowa rezydencja o eleganckiej, zgrabnej bryle i przestronnych wnętrzach z antresolą. Dobra propozycja dla właścicieli działek z wjazdem od strony południowej, dzienną cześć pomieszczeń wraz z tarasem zaplanowano bowiem w korzystny dla takiej lokalizacji sposób - od strony frontowej.

Projekt Arteo (136,93 m²)

   

Parterowy budynek z programem użytkowym przewidzianym dla czteroosobowej rodziny. We wnętrzach zachowano funkcjonalny podział na część dzienną, prywatną oraz gospodarczą. Tę ostatnią tworzy m.in. duży garaż występujący z frontowej elewacji.

Projekt D186A (144,27 m²)

   

Interesujący budynek z dwoma mieszkaniami. Mniejsze zaplanowano nad garażem i wyposażono w odrębne wejście. Ten lokal składa się z salonu z kuchnią, sypialni i łazienki. Pozostałą część domu zajmuje większe mieszkanie, w którym może wygodnie zamieszkać cztero-, pięcioosobowa rodzina.

Projekt Bez (85,9 m²)

   

Nieduży, przytulny, ekonomiczny dom z poddaszem. Jedna z propozycji, którą można zrealizować przy wykorzystaniu dofinansowania z programu Mieszkanie dla młodych. W tym przypadku optymalnie zagospodarowano każdy metr kwadratowy, praktycznie wykorzystując także przestrzeń pod schodami.

Projekt Alabama (140,9 m²)

   

Wyjątkowa oferta dla inwestorów, którzy cenią komfort jednokondygnacyjnych budynków z dobrze zaplanowanym układem funkcjonalnym. We wnętrzach zachowano wyraźny podział na część prywatną oraz ogólnodostępną. Atrakcyjnym elementem projektu jest zacisznie usytuowany taras.

Projekt E-118 (146,7 m²)

   

Dom z poddaszem do adaptacji. Na dole zaplanowano kompletny program użytkowy z czterema sypialniami. U góry można wykorzystać 75,57 m², tworząc dodatkową powierzchnię mieszkalną. Miejsce na schody wyznaczono w holu, nad w.c.

Projekt Margo G1 (80,6 m²)

   

Ciekawa wersja niedużego domu parterowego z czterospadowym dachem. W środku wydzielono trzy sypialnie oraz wygodną strefę dzienną. Dostęp do kuchni z wiatrołapu został skrócony, dzięki przejściu przez pomieszczenie gospodarcze (spiżarnię z piecem gazowym).

Projekt Dom w Luizjanie 5 (93,73 m²)

   

Dobrze zaprojektowana siedziba dla czteroosobowej rodziny. Garaż skomunikowano z mieszkaniem za pośrednictwem kotłowni. Na uwagę zasługuje centralnie usytuowany kominek, który w chłodniejsze dni i wieczory skutecznie ogrzeje wnętrza.

Projekt Anna (124,77 m²)

   

Stylowy dworek z pięknie zaznaczoną strefą wejściową. Salon został umieszczony we frontowej części budynku, projekt więc nadaje się do usytuowania na działce z wjazdem od strony południowej.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.