Innowacyjna linia grzejników nagrodzona przez Dobry Design 2017

Innowacyjne materiały i metody, nowatorska koncepcja, zaawansowana technologia. To tylko niektóre z określeń nagrodzonej w prestiżowym konkursie „Dobry Design 2017” linii grzejników dekoracyjnych ONI. Jury konkursu, złożone z ponad 130 projektantów, rokrocznie wybiera najlepsze produkty wyposażenia wnętrz. Pod uwagę brane są zarówno walory estetyczne czy użytkowe, ale także nowatorskość wykonania.

Za co jury doceniło linię grzejników dekoracyjnych ONI?

Powodów jest wiele. Pierwszy z nich to z pewnością inicjator powstania linii ONI, czyli firma VASCO, która znacząco wpłynęła swoimi rozwiązaniami technologicznymi na całą branżę. Wiązało się to zarówno z kwestiami wzorniczymi jak i jakościowymi, m.in. w procesie obróbki stali, gdzie firma zaczęła stosować technikę laserową w taki sposób, by osiągnąć efekt niewidocznych spawów. Dzięki temu udało się połączyć wysoką wytrzymałość i jakość, zachowując nowoczesną estetykę. We współpracy z uznanymi na całym świecie architektami oraz projektantami, firma VASCO stała się liderem na rynku grzejników dekoracyjnych i łazienkowych. Podobnie, jak w każdej kolekcji, także w nagrodzonej linii grzejników ONI istnieje kilka wariantów, różniących się m.in. zakresami wymiarowymi czy kolorystyką.

Grzejnik z linii ONI firmy VASCO
Innowacyjny grzejnik z linii ONI firmy VASCO

Czym wyróżnia się seria ONI?

Grzejniki z linii ONI cechuje minimalizm i nowoczesność. Ale nie tylko względy estetyczne decydują o unikalności tej konstrukcji. To produkty niezwykle cienkie, ale też bardzo dobrze grzejące. Jak twierdzi sam producent, kolekcja wychodzi poza tradycyjną konstrukcję. Grzejniki z tej serii posiadają bowiem ukryte miedziane przewody grzewcze, które zawierają minimalną ilość wody, dzięki czemu doskonale współpracują z cienką, aluminiową płytą. Taka budowa grzejnika pozwala na bardzo energooszczędną pracę i może współpracować z systemami niskotemperaturowymi.

Jury konkursu Dobry Design zwróciło uwagę także na ponadczasowość produktu. Grzejnik ONI od VASCO to niezwykle harmonijna konstrukcja, wzbogacona o niezrównaną łatwość obsługi. Dzięki zaokrąglonym krawędziom i gładkiej powierzchni, grzejniki te są bezpieczne dla nawet najmłodszych domowników. W kontekście estetyki warto podkreślić także rozmaitość kolorystyczną serii – producent udostępnił dla niej wszystkie kolory VASCO, co pozwoli na wkomponowanie grzejników praktycznie do każdego pomieszczenia.

Dekoracyjny i funkcjonalny w jednym

Linia ONI odznacza się jeszcze jednym, ważnym aspektem: łączy dekoracyjny charakter z niezwykłą funkcjonalnością. Poza wysoką wydajnością funkcji grzewczych, ONI przystosowany jest także do wieszania ręczników. Producent prezentuje w swoim katalogu dwa modele, gdzie możemy wybrać wersję z ostatnią z funkcji, jak i bez niej – w zależności od tego, jakie są nasze potrzeby:

  • O-NP – to całkowicie płaska wersja grzejnika z linii ONI. Ten model zapewnia nie tylko harmonijność we wnętrzu, ale także spełnia funkcję artystyczną poprzez tworzenie swego rodzaju „gry cieni”. Polecany jest nie tylko do łazienki, ale także pomieszczeń reprezentacyjnych, takich jak salon czy sypialnia, ponieważ posiada ponadczasowy, atrakcyjny wygląd – doceniony przez jury Dobry Design 2017.

Grzejnik O-NP z kolekcji ONI firmy VASCO
Grzejnik O-NP z kolekcji ONI firmy VASCO

  • O-P – to model z jednym lub dwoma wycięciami służącymi do wieszania ręczników, dlatego grzejnik z powodzeniem sprawdzi się w łazience i kuchni.

Grzejnik O-P z linii ONI firmy VASCO
Grzejnik O-P z linii ONI firmy VASCO

Szerokość obu modeli wynosi 500 mm, z kolei wysokość występuje w trzech wariantach: 1400, 1800 i 2000 mm. Wybierając nawet największą wersję (500x2000 mm), z łatwością możemy go zainstalować w każdym miejscu, ponieważ będzie ważyć nie więcej niż 23 kg. Co ważne, oba typy zapewniają taki sam komfort cieplny.

Innowacyjna konstrukcja grzejnika ONI – cienki „jak arkusz papieru”

Wszystkie grzejniki z serii ONI marki VASCO wyprodukowano ze wzmocnionej płyty aluminiowej, której grubość wynosi zaledwie 8 mm. Są one jednocześnie najcieńszymi grzejnikami z oferty firmy. Ponadto producent umiejętnie ukrył pod powierzchnią ścieżkę miedzianego przewodu, a sam przewód grzewczy został wpasowany w płytę aluminiową. Dzięki temu powstał grzejnik „cienki jak arkusz papieru”. Pod względem pracy grzejnika wprowadzono równie nowoczesne rozwiązanie, polegające na zastosowaniu minimalnej zawartości wody i kombinacji miedzi z aluminium. Dzięki temu grzejnik szybko osiąga wysoką temperaturę i jest bardzo wydajny.

Firma VASCO oferuje także akcesoria w postaci m.in. poręczy z półką Multi+, która jest dopasowana do każdego pionowego grzejnika z oferty. W połączeniu z produktami z linii ONI, wzmacnia nowoczesny design, „unosząc się” przed grzejnikiem dzięki niewidocznemu mocowaniu. Pozostałe produkty uzupełniające oraz inne – również nagradzane – kolekcje grzejników dekoracyjnych dostępne są na stronie producenta.

Półka z oferty akcesoriów firmy VASCO
Półka z oferty akcesoriów firmy VASCO