Małe, przytulne i tanie w budowie

Dom, który ma być tani w budowie, nie może być duży. To po pierwsze. A po drugie – powinien być maksymalnie prosty. Im mniej skomplikowana bryła, tym łatwiejsza i mniej kosztowna jej realizacja. Warto o tym pamiętać, wybierając projekt.

Koszty budowy można optymalizować na rozmaite sposoby; większość inwestorów dąży do tego celu, organizując budowę metodą gospodarczą. Ale kluczowy jest zawsze projekt. Domy tanie w budowie wyróżniają się zwartą, prostą bryłą. Każda lukarna, wykusz czy balkon to dodatkowe koszty, których można uniknąć. W poniższym zestawieniu prezentujemy nieduże i niedrogie domy; parterowe i z poddaszem użytkowym. Przeznaczone na małe, wąskie lub płytkie działki. A także na działki z wjazdem od strony południowej. Wszystkie domy są doskonale zaplanowane. Ich koszt budowy do stanu pod klucz to maksymalnie 250 tys. zł.

Projekt D155 – Danusia (49,6 m²)

   

Parterowy dom z poddaszem, który wyróżnia się dobrze pomyślanymi rozwiązaniami znakomicie organizującymi ograniczoną powierzchnię. Ta propozycja spodoba się inwestorom, którym bardziej zależy na liczbie pomieszczeń niż na ich przestronności. 

Projekt Gaja 2 (75,04 m²)

   

Wygodny dom parterowy. W tym przypadku urządzania wnętrz nie utrudnią skosy. Wszystkie pomieszczenia są pełnowymiarowe i ustawne. W bryłę budynku wkomponowano też jednostanowiskowy garaż. Na uwagę zasługują wykończone drewnem elewacje.

Projekt Riwiera (79,28 m²)

   

Dom zaprojektowany z myślą o działce z wjazdem od strony południowej. Korzystnie dla takiej lokalizacji umieszczono pokój dzienny. Niezwykle atrakcyjnym elementem projektu jest frontowa weranda, zaplanowana tuż przy salonie.

Projekt Tori III Economic wersja A (69,82 m²)

   

Idealna propozycja dla rodziny, która lubi przytulne wnętrza. Prosta bryła oraz ograniczona liczba detali architektonicznych i pionów instalacyjnych sprawiają, że dom będzie niedrogi w budowie. Na uwagę zasługuje centralnie usytuowany kominek, oddzielający salon od kuchni.

Projekt D137 (61,88 m²)

   

Funkcjonalne wnętrza zawarte w eleganckiej, nietuzinkowej formie. Kompletny program użytkowy w tym przypadku zaplanowano na parterze, na poddaszu natomiast przewidziano strych, dostępny za pomocą schodów składanych.

Projekt Chatka II (64,78 m²)

   

Oferta dla właścicieli działek z wjazdem usytuowanym od strony południowej. Od frontu zaplanowano strefę dzienną, która wymaga najlepszego oświetlenia. Z przodu znajduje się również taras. Dom doskonale sprawdzi się jako zabudowa działki letniskowej lub jako obiekt całoroczny.

Projekt Irena (66,64 m²)

   

Przyjemny, optymalnie zaplanowany domek dla trzyosobowej rodziny. Jego charakterystycznym elementem jest elegancko zaznaczona strefa wejściowa. W środku wydzielono dwie sypialnie, przy salonie umieszczono otwartą kuchnię, przewidziano też wyjście na taras.

Projekt Gródek 7 (66,19 m²)

   

Dom, który pozwoli optymalnie zagospodarować tzw. płytką działkę. Garaż zaplanowano przy bocznej elewacji, nad nim pozostawiono strych dostępny za pośrednictwem opuszczanych schodów. Z zewnątrz uwagę przykuwa stylowa lukarna z balkonem nad strefą wejściową.

Projekt Domek Mały (77,5 m²)

   

Uroczy dom z poddaszem użytkowym. U góry znajdują się dwie sypialnie oraz łazienka, na dole – pokój dzienny, kuchnia i druga łazienka. W projekcie nie przewidziano garażu, garaż lub wiatę można jednak dostawić do pozbawionej okien prawej elewacji.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.