Najpierw parter, potem poddasze

Domy parterowe uchodzą za najwygodniejsze. To oczywiste – nie ma w nich skosów ani schodów. Wszystkie pomieszczenia są ustawne i znajdują się na jednym poziomie. Do wymienionych atutów można doliczyć kolejne, jeśli w domu znajdzie się poddasze do adaptacji.

W domach z poddaszem do adaptacji wszystkie pomieszczenia mieszkalne znajdują się na parterze. Posiadają więc zalety charakterystyczne dla budynków jednokondygnacyjnych. Ale ponadto można w nich wykorzystać powierzchnię drugiej kondygnacji. Można ją wykończyć od razu albo zająć się nią później, rozkładając tym samym finansowanie inwestycji na etapy. W poniższym zestawieniu prezentujemy dziesięć interesujących projektów domów parterowych z możliwością adaptacji poddasza. Warto wziąć je pod uwagę, planując budowę domu. 

Projekt D152BK_P (130,72 m²)

   

Komfortowy dom z trzema sypialniami i gabinetem na parterze oraz możliwością zaadaptowania na cele mieszkalne strychu nieużytkowego. Największa sypialnia posiada prywatną łazienkę. Miejsce na schody przewidziano w holu naprzeciwko przedsionka.

Projekt E-115 (130,5 m²)

   

Interesująca propozycja dla czteroosobowej rodziny, która chciałaby zachować możliwość powiększenia powierzchni mieszkania. U góry do zagospodarowania pozostaje 66, 4 m². W budynku zachowano wyraźny podział na część dzienną i prywatną, jedną od drugiej oddzielając za pomocą zamykanego korytarza.

Projekt Swen (94,56 m²)

   

Przytulny, wygodny, elegancki dom z dachem dwuspadowym. Frontową połać dachu ozdobiono stylową lukarną. Dzięki dużym przeszkleniom w strefie dziennej granica między ogrodem a mieszkaniem jest prawie niedostrzegalna.

Projekt Ramzes (112,2 m²)

   

Szykowny bungalow, który urzeka nie tylko pięknem i elegancją, ale także nieprzeciętną funkcjonalnością. Główną część wnętrz stanowi przestronny parter, ale istnieje także możliwość adaptacji poddasza. W salonie i na tarasie zaplanowano przyjemne kominki.

Projekt Błękitna rapsodia – M146 (138,4 m²)

   

Nietuzinkowy dom z trzema sypialniami i reprezentacyjnym pokojem dziennym, który został połączony z ogromnym tarasem. Poddasze można zaadaptować na cele użytkowe. Lokalizację na schody wstępnie wyznaczono w miejscu w.c. i garderoby.

Projekt Anatol (103,04 m²)

   

Propozycja, która może zainteresować także właścicieli tzw. wąskich działek. Uroku dodają jej charakterystyczne daszki: nad strefą wejściową oraz nad wyjściem na taras. Duże przeszklenia ze szprosami optymalnie doświetlają wnętrza i nadają budynkowi ciepłego charakteru. W przypadku adaptacji poddasza miejsce na schody wyznaczono w kotłowni.

Projekt Talia (110,09 m²)

   

Prosta, murowana bryła, dwuspadowy dach. To połączenie gwarantuje sprawny przebieg budowy oraz jej niewygórowane koszty. W tym przypadku do listy atutów należy doliczyć także możliwość adaptacji poddasza, gdzie do zagospodarowania pozostaje prawie 50 m².

Projekt Arabella II wersja A (139,4 m²)

   

Dom o bajkowym uroku, niepowtarzalnym stylu i optymalnej funkcjonalności. Wnętrza zostały doświetlone dzięki efektownym przeszkleniom ze szprosami. Dwa kominki – wewnętrzny i zewnętrzny – zapewnią przytulny klimat także w chłodne wieczory. Schody na poddasze umieszczono przy przejściu do prywatnej części pomieszczeń.

Projekt HG-D2 (88,5 m²)

   

Niewielki, nietrudny i niedrogi w budowie budynek. Oszczędną w detale formę ozdabia praktyczny daszek nad wejściem, interesujące efekty zapewnia również gustowna kompozycja materiałów wykończeniowych na elewacjach.

Projekt Marcel z garażem (112,15 m²)

   

Projekt, który pozwoli dobrze wykorzystać warunki panujące na działce z wjazdem od strony południowej. Strefa dzienna będzie wówczas najlepiej nasłoneczniona. Na parterze obok przestronnego salonu zaplanowano trzy sypialnie. Miejsce na schody na poddasze wstępnie wyznaczono naprzeciwko wiatrołapu.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.