Nowe projekty tej jesieni

Budowa domu to często najpoważniejsza inwestycja w życiu. Niemały wydatek, ogromne wyzwanie. Kluczowym momentem dla jej dalszych losów jest wybór projektu. Od tego, jaki budynek zostanie wybrany zależy nie tylko komfort przyszłych mieszkańców, ale także koszty budowy i utrzymania.

Wybierając projekt domu, trzeba wziąć pod uwagę aktualne potrzeby rodziny. Nie zaszkodzi jednocześnie spróbować nieco wybiec myślą w przód. Niewielki dom w ciągu kilku - kilkunastu lat może okazać się za ciasny, warto więc pozostawić możliwość jego powiększenia – na przykład poprzez adaptację poddasza. Projekty niedużych domów, w tym także tych, w których z góry przewidziano możliwość rozbudowy, cieszą się obecnie dużą popularnością. Wiele podobnych propozycji znajdziemy wśród jesiennych nowości. Dziesięć najciekawszych prezentujemy poniżej.

Projekt E5 G1 Economic wersja C (131,17 m²)

   

Elegancki, ekonomiczny i funkcjonalny dom z jednostanowiskowym z garażem dobudowanym do prawej elewacji. Budynek składa się z dwóch kondygnacji – parteru oraz poddasza użytkowego. Jego konstrukcja jest nietrudna i niedroga w budowie.

Projekt Praktyczny 2A (152,5 m²)

   

Piękna, nowocześnie wykończona willa. Przykuwa uwagę doskonałymi proporcjami, stylowymi lukarnami, podcieniami i przeszklonym wykuszem. Do jej atutów należą także: dwustanowiskowy garaż, duża kotłownia, dodatkowy pokój na parterze, przestronny salon oraz pralnia przy łazience na poddaszu.

Projekt Wacław II (139,85 m²)

   

Parterowa rezydencja o ponadczasowym uroku. Tradycyjny charakter tej budowli został podkreślony m.in. przez sposób wykończenia elewacji, umieszczenie okien ze szprosami, a także oddzielenie kuchni od salonu.

Projekt Mokka 4 (106,41 m²)

   

Przytulny dom, który spośród podobnych propozycji wyróżnia się ciekawą formą, prostą elegancją, kolorystyką oraz zastosowanymi materiałami wykończeniowymi. Wszystkie pomieszczenia rozlokowano na jednej kondygnacji, zachowując przy tym podział na strefę dzienną oraz prywatną.

Projekt Koncept-32 (124 m²)

   

Niebanalna propozycja dla zwolenników bardziej nowoczesnych rozwiązań. Bryła budynku została zaplanowana na rzucie w kształcie litery T, a między jej skrzydłami powstało miejsce na zaciszny taras. Elewację tworzy ciekawa kompozycja bieli i ciemnego drewna z dopełnieniem w postaci oryginalnego belkowania.

Projekt Endo 3 (187,85 m²)

   

Energooszczędny dom o prostej bryle i interesujących wnętrzach. Kompletny program użytkowy - zarówno część dzienną, jak i pokoje prywatne - zaplanowano na parterze. Ponadto przewidziano poddasze z antresolą - do adaptacji na dowolne cele.

Projekt Nina II Nova wersja D 37 stopni plus paliwo stałe (97,2 m²)

   

Nieduży dom, który można zrealizować przy wsparciu finansowym z programu Mieszkanie dla młodych. Salon jest centralnie usytuowanym wnętrzem, wokół którego rozmieszczono wszystkie pozostałe pomieszczenia.

Projekt Czarujący D8 wersja 2 (97,62 m²)

   

Parterowy dom z możliwością adaptacji poddasza. Na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę stylowymi wykuszami oraz szerokim podcieniem tarasowym. Projekt spodoba się zwolennikom tradycyjnych rozwiązań – taka jest jego bryła, takie też są jego wnętrza, w których kuchnię zaplanowano jako pomieszczenie zamknięte.

Projekt Domek na Jodłowej (95,93 m²)

   

Stylowy dworek z pięknie zaznaczoną strefą wejściową oraz równie urokliwie zaprojektowanym wyjściem na taras. Na stosunkowo niedużej powierzchni rozplanowano wszystkie niezbędne pomieszczenia, które zapewnią komfort czteroosobowej rodzinie.

Projekt Piacenza (98,33 m²)

   

Niedrogi w budowie dom z poddaszem. Ciekawa forma z geometrycznym wykuszem oraz elegancką lukarną skrywa interesuące wnętrza. W projekcie nie zabrakło zaplecza gospodarczego – w jego skład wchodzi jednostanowiskowy garaż oraz kotłownia z wyjściem na zewnątrz.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.