Nowe projekty – wiosna 2017

Wiosna to bardzo dobry moment na zakup projektu i rozpoczęcie budowy. Jeśli prace ruszą odpowiednio wcześnie, przy odrobinie szczęścia jeszcze przed końcem roku będzie można wprowadzić się do nowego domu. Osoby, które dysponują działką budowlaną, zapraszamy zatem do wybrania projektu. To właściwy moment także dlatego, że wiosna obfituje w nowości.

W budownictwie jednorodzinnym dominują domy z poddaszem użytkowym. Ich też jest najwięcej wśród projektów gotowych. Ale domy z poddaszem mogą znacząco różnić się między sobą. To nie tylko tradycyjne bryły z lukarnami i wykuszami. Są wśród nich także nowoczesne, minimalistyczne budowle. Projektanci nie ustają w tworzeniu nowych – nowoczesnych i klasycznych – propozycji. Nie tylko domów z poddaszem, ale także parterowych i piętrowych. Każdy z przygotowanych przez nich projektów zasługuje na uwagę i każdy z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Poniżej prezentujemy dziesięć szczególnie interesujących propozycji wybranych spośród wiosennych nowości.

Projekt Ralf II G1 Energo Plus (89,66 m²)

   

Mały dom w wielkim stylu. Znakomite połączenie nowoczesnego designu z przytulną wygodą. Energooszczędny budynek z pompą ciepłą, wentylacją mechaniczną oraz systemem solarnym. W środku komfortowe wnętrza, a na zewnątrz – wysmakowany minimalizm i elegancja stonowanych kolorów.

Projekt Praktyczny 6 (157,2 m²)

   

Piękna willa z poddaszem użytkowym. Nawiązuje do tradycyjnego budownictwa jednorodzinnego, ale modne wykończenie sprawia, że doskonale wpisuje się w aktualne trendy. U góry przewidziano trzy sypialnie plus dodatkowy pokój (nad garażem), a na parterze – gabinet.

Projekt Bresso 3 (159,12 m²)

   

Dom zaplanowany na rzucie w kształcie kwadratu i zwieńczony dachem czterospadowym. Budynek o takiej konstrukcji jest nietrudny w budowie, zwarta forma ułatwi też jego ogrzewanie. Nietypowo  w tym przypadku został usytuowany garaż; wjazd do niego zaplanowano na innej ścianie niż wejście główne do budynku.

Projekt Z wnęką (140 m²)

   

Interesująca propozycja dla właścicieli tzw. płytkich działek. W tym przypadku wystarczy, aby długość nieruchomości wynosiła 19,1 m. W budynku zastosowano kilka niebanalnych rozwiązań. Jedno z nich polega na wkomponowaniu tarasu w bryłę i umieszczeniu go częściowo we wnęce między salonem a gabinetem.

Projekt E-182 (106,8 m²)

   

Dom z płaskim dachem na wąską działkę. Nieduży i niedrogi w budowie. Znakomicie zaplanowany, gustownie wykończony. Strefa dzienna ciągnie się od przedsionka do tarasu, natomiast pokoje prywatne zostały ukryte za ścianą kominkowo-telewizyjną.

Projekt Sowa 14 z garażem (137,5 m²)

   

Uroczy dom dla rodziny, która ceni solidne, sprawdzone rozwiązania. Budynek jest murowany, posiada poddasze użytkowe, a całość wieńczy dach dwuspadowy. Najważniejszym pomieszczeniem jest przestronny pokój dzienny z usytuowanym centralnie kominkiem. W projekcie przewidziano wiele przydatnych pomieszczeń pomocniczych.

Projekt TK 201 G (103,56 m²)

   

Znakomicie zaplanowany nieduży dom z garażem oraz zadaszonym tarasem. Skromną bryłę urozmaica przeszklony wykusz, który jednocześnie powiększa przestrzeń pokoju dziennego. Dom jest ekonomiczny zarówno w budowie, jak i w późniejszej eksploatacji.

Projekt Neli W2 Energo Plus (143,51 m²)

   

Energooszczędny budynek, idealny dla miłośników wnętrz wypełnionych promieniami słońca. Jego nowoczesną stylistykę z jednej strony podkreślają okna kolankowe, a z drugiej – ogromna lukarna nadwieszona nad tarasem. W projekcie nie ma garażu, jest natomiast wiata dla dwóch samochodów.

Projekt Koncept-43 (124,44 m²)

   

Oryginalny dom parterowy. Jego najbardziej charakterystycznymi elementami są stylowe pergole. Jedna zacienia wejście do budynku, druga – taras. W domu zaplanowano liczne pomieszczenia pomocnicze, które znacząco podnoszą jego funkcjonalność.

Projekt April G1 (130,63 m²)

   

Niebanalna wersja klasycznego domu z poddaszem użytkowym. Uwagę przykuwa pulpitowymi lukarnami z balkonami, bryłę urozmaica również przeszklony wykusz. Dom jest idealny dla rodziny, która ceni tradycyjną architekturę w odświeżonej wersji.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.