Projekty z aranżacjami poddasza

W zabudowie jednorodzinnej dominują parterowe domy z poddaszem użytkowym. Cieszą się popularnością, ponieważ uchodzą za ekonomiczne, wygodne i przytulne. Intrygują nietypowymi wnętrzami ograniczonymi skosami. Urządzanie pokoi na poddaszu na pierwszy rzut oka może wydawać się trudne. Dlatego architekci do wielu projektów dołączają ich wizualizacje.

Aranżacje są chętnie przeglądane przez osoby, które zastanawiają się nad wyborem projektu. Wizualizacje, na których są przedstawione poszczególne pokoje, znacznie ułatwiają dokonanie oceny funkcjonalności domu, a w konsekwencji – wybranie projektu. Przy czym szczególnym zainteresowaniem cieszą się aranżacje poddasza. Powierzchnia pod skosami to ta cześć wnętrz, która podczas urządzania może przysporzyć najwięcej trudności, jej wizualizacje są więc szczególnie cenne. Zapraszamy do ich przeglądania.

Projekt Figaro (125,48 m²)

   

Parterowy dom z poddaszem do adaptacji. Na dole znajduje się mieszkanie dla czteroosobowej rodziny, u góry pozostawiono strych, który można dowolnie zaaranżować. Do zagospodarowania na poddaszu są 34,97 m². Miejsce na schody wyznaczono w korytarzu, za ścianą telewizyjną.

Projekt Agatka II styl z garażem jednostanowiskowym A (106,3 m²)

   

Przytulny i wygodny dom murowany. Z pięknym wykuszem, zwieńczony stromym dachem dwuspadowym. Może posłużyć do zabudowy działki z wjazdem od strony południowej, salon jest bowiem przeszklony również od strony frontowej. Na uwagę zasługuje taras z kominkiem.

Projekt Fabian I (141,5 m²)

   

Oryginalny dom jednorodzinny. Wyróżnia się pięknie zaakcentowaną strefą wejściową, ale nie mniej charakterystycznym elementem jest umieszczona w wykuszu i doświetlona poziomymi okienkami klatka schodowa, którą zaprojektowano od strony ogrodowej.

Projekt Bergen NF40 (192 m²)

   

Energooszczędny budynek zaprojektowany w standardzie NF40. Jego murowana bryła jest zwarta i posiada nieskomplikowaną konstrukcję. Tę elegancką formę urozmaica podcień wejściowy, a przytulności dodaje zastosowana na fragmentach elewacji okładzina drewniana.

Projekt Koncept-13 Energo (187,45 m²)

   

Projekt, który może zainteresować rodziny ceniące oryginalność współczesnej architektury. Budynek wyróżnia się mniej typową bryłą. Na uwagę zasługuje zacisznie usytuowany taras, wkomponowany we wnękę. Salon natomiast imponuje przestronnością i zachwyca otwarciem na drugą kondygnację.

Projekt Ajaks Bis G2 (127,26 m²)

   

Wygodny dom z poddaszem użytkowym i dużym garażem. Klasycznie elegancki, znakomicie zaprojektowany, wygodny. U góry znajdują się trzy sypialnie, nad garażem natomiast pozostawiono strych, w którym można zaaranżować komfortową sypialnię z garderobą i łazienką.

Projekt Morena II G1 (98,33 m²)

   

Dom w cenie mieszkania. Uroczy i jednocześnie wygodny. Zaskakuje liczbą i funkcjonalnością pomieszczeń, które udało się wygospodarować na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie oraz łazienka. Przy jednym z pokoi wydzielono garderobę.

Projekt Bernikla II z garażem dwustanowiskowym A1-BL1 (290,6 m²)

   

Interesująca oferta dla właścicieli tzw. płytkich działek. Minimalna długość nieruchomości, na której może powstać ten projekt, wynosi 18 m. Dom jest w zabudowie bliźniaczej. Jego segmenty stanowią odbicia lustrzane i stykają się ze sobą ścianami garaży.

Projekt Nowinka IV z garażem i wiatą bliźniak A1BL1 (210,6 m²)

   

Kolejna propozycja dla dwóch rodzin, które chciałyby zamieszkać we wzajemnej bliskości. Od poprzedniej różni się przede wszystkim tym, że zamiast garażu dwustanowiskowego w każdym z segmentów zaplanowano garaż dla jednego samochodu oraz wiatę dla drugiego.

Projekt Kajka G2 bliźniak (140,9 m²)

   

Dom w zabudowie bliźniaczej. Budynek jest elegancki, tradycyjny, znakomicie zaplanowany. Zwartą bryłę każdego z segmentów urozmaica geometryczny wykusz. Nad fasadą wznosi się z kolei lukarna. Na uwagę zasługują tarasy, które zaplanowano na dachach garaży.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.