TOP10: Projekty domów z antresolą w salonie

Antresola zaplanowana w wąskich pomieszczeniach to świetny sposób na zyskanie powierzchni. Możemy tutaj zaprojektować sypialnię, biblioteczkę lub domowe biuro. Antresola ponadto coraz częściej pojawia się projektach domów w roli urozmaicenia wnętrza.

Projekty domów z antresolą w salonie
Projekty domów z antresolą w salonie

Antresola w projekcie domu: sposób na optyczne powiększenie wnętrz

Antresola zaprojektowana w salonie powiększy każdą przestrzeń. Część zlokalizowana u góry płynnie przenika się z przestrzenią parteru. Półpiętro zatem jednocześnie dzieli obie strefy i nieformalnie je łączy. Ponadto otwarte schody i dekoracyjna balustrada mogą być dodatkowym elementem wzbogacającym wnętrze.

Część zlokalizowana u góry płynnie przenika się z przestrzenią parteru. Półpiętro zatem jednocześnie dzieli obie strefy i nieformalnie je łączy.

Antresolę można również wykorzystać do podziału różnych części salonu. Nie musisz np. zamykać pokoju bibliotecznego drzwiami - można bowiem tak zagospodarować przestrzeń pod antresolą. To samo tyczy się salonu otwartego na kuchnię czy aneks - je również możemy zaplanować pod antresolą. Ten element niesie za sobą wiele zalet. Nic dziwnego, że architekci coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie w swoich projektach domów. Wybraliśmy dla Państwa naszym zdaniem najlepiej zaplanowane gotowe projekty domów, w których antresolę potraktowano jako jedną z części salonu.

Projekt domu Onyks CE (203,8 m²)

   

Pierwszy z projektów to dom zaplanowany nawet dla 6-osobowej rodziny. Projekt składa się z rozległego parteru i poddasza użytkowego. Dodatkowo w prawym skrzydle budynku znajduje się zaprojektowany na dwa samochody garaż. Projekt utrzymany jest w nowoczesnej stylistyce, zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

Wnętrze jest tutaj ciekawie rozplanowane. Na parterze bowiem, prócz strefy dziennej, znajdziemy wydzieloną strefę nocną (2 sypialni, łazienka i dodatkowa toaleta dla gości). Z kolei poddasze w całości zostało przeznaczone dla gospodarzy. Znajduje się tutaj duża sypialnia z łazienką i garderobą oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Część poddasza stanowi przestrzeń na antresoli, którą architekci przeznaczyli na dodatkowy pokój wypoczynkowy. Duża wolna przestrzeń nad salonem natomiast, wprowadza wrażenie otwartego i nowoczesnego wnętrza. Efekt ten potęgują liczne przeszklenia przechodzące przez obie kondygnacje.

Projekt domu Daniel IV G2 (122,38 m²)

   

Nowoczesny i inspirowany naturą projekt domu z poddaszem do adaptacji. Dom został zaprojektowany w taki sposób, aby jego eksploatacja nie pochłaniała wiele kosztów. Również budowa takiego domu będzie wymagała stosunkowo niskich nakładów finansowych. Mimo prostej bryły i dachu, z zewnątrz dom wcale nie wygląda banalnie. Świetnym urozmaiceniem jest tutaj nowoczesna elewacja łącząca takie materiały, jak drewno, cegła i beton.

Wnętrze jest w tym projekcie bardzo funkcjonalne. Strefa dzienna została oddzielona od nocnej ścianką działową oraz schodami prowadzącymi na poddasze, gdzie znajduje się piękna antresola oraz 2 pokoje do adaptacji. Antresola w tym projekcie stanowi swoisty łącznik pomiędzy pomieszczeniami na poddaszu, dzięki czemu zapewnia zarówno intymność, jak i funkcjonalność.

Projekt domu Ekonomiczny 2B (106,1 m²)

   

Jak sama nazwa wskazuje, dom zrealizowany według tego projektu będzie tani w budowie i eksploatacji. A to za sprawą prostej bryły i rozwiązań wewnątrz budynku. Jednak projekt ten nie będzie nadawał się na standardowe działki - budynek jest dość dość wąski i długi.

Układ wnętrz jest tutaj zaplanowany w jednym ciągu. Przez strefę dzienną przechodzimy do części budynku przeznaczonej na strefę nocną, gdzie znajdziemy 3 sypialnie, pralnię z suszarnią oraz 2 łazienki. W salonie natomiast znajdują się schody prowadzące na poddasze i umieszczoną tam antresolę. Przestrzeń jest tutaj nowocześnie rozdzielona betonową balustradą, a na krawędzi antresoli - szklaną. Przestrzeń na antresoli można zaaranżować na dodatkową sypialnię lub pokój do pracy.

Projekt domu Ciekawy 2A (124,7 m²)

   

Funkcjonalny projekt domu z poddaszem użytkowym, przeznaczony dla 4- lub 5-osobowej rodziny. Parter został tutaj nowocześnie zaprojektowany, bazując na otwartych przestrzeniach oraz podziale funkcjonalnym na strefę dzienną i nocną. Znajdziemy tutaj 2 sypialnie, dużą łazienkę oraz salon połączony z kuchnią i jadalnią.

W korytarzu znajdują się schody na poddasze, na którym zaplanowano ciekawą antresolę oraz dodatkowy pokój i łazienkę. Może to być miejsce dla nastolatka bądź pełnić rolę apartamentu rodziców.

Projekt domu Koncept-02 Energo (160,96 m²)

   

Ten projekt odznacza się przede wszystkich nowoczesną i atrakcyjną bryłą. Jednostanowiskowy garaż bowiem, jest tutaj połączony z budynkiem poprzez spoinę balkonową. Miejsce między domem a garażem, jest zatem wolne, dzięki czemu można tutaj stworzyć klimatyczne miejsce rekreacyjne lub pas zieleni. Co więcej, ten projekt domu został zaprojektowany jako energooszczędny (lepsza izolacja ścian, dachu, podłóg, stolarka o lepszych parametrach przenikalności cieplnej oraz system wentylacji mechanicznej).

Wnętrze jest równie niebanalne. Piękne przeszklenia oraz antresola umieszczona w salonie świetnie powiększają pomieszczenie. Efekt ten potęgują otwarte przestrzenie: salon jest tutaj połączony z kuchnią i jadalnią. Na poddaszu natomiast znajdziemy 3 sypialnie, garderobę i 2 łazienki.

Projekt domu Koncept-20 (143,4 m²)

   

Nowoczesny, jednak inspirowany sprawdzony rozwiązaniami projekt domu z piękną elewacją. Budynek według tego projektu będzie idealny do zamieszkania przez 4-osobową rodzinę.

Wnętrza szczególnie zasługują tutaj na uwagę. W salonie zaplanowano efektowną antresolę, która świetnie pełni rolę estetyczną oraz funkcjonalną. Salon jest w tym projekcie otwarty na jadalnię oraz przylega do kuchni. Poddasze natomiast to w całości strefa relaksu. Zaplanowano tutaj 3 ustawne sypialnie, łazienkę oraz przestronną garderobę.

Projekt domu Doskonały 2 EN (164,9 m²)

   

Oglądając wizualizację tego projektu, większość inwestorów jest zachwycona pięknymi przeszkleniami oraz nowoczesną bryłą. Jednak na uwagę zasługuje również świetnie zaplanowane wnętrze, które złożone jest z pół-otwartych przestrzeni.

Na parterze znajduje się otwarty na ogród, kuchnię i jadalnię salon. Nad tą częścią zaprojektowano efektowną i nowoczesną antresolę, która nieformalnie oddziela strefę dzienną od nocnej. Na tej kondygnacji znajdziemy ponadto dodatkowy pokój, który można zaaranżować na gabinet lub sypialnię. Na poddasze składają się natomiast 3 duże sypialnie, ogólnodostępna garderoba, łazienka oraz mini-biuro na antresoli.

Projekt domu Z Widokiem 2 (124,7 m²)

   

Kolejny projekt domu z naszego zestawienia, bazuje na tradycyjnych rozwiązaniach estetycznych. Nie znajdziemy tu zbędnych i kosztownych urozmaiceń, przez co jego budowa nie będzie pochłaniać wiele kosztów. Klasyczność domu jest tutaj jednak tylko pozorna - potwierdzają to chociażby bardzo nowoczesne i otwarte przestrzenie wewnątrz. Architekci dodatkowo podkreślili ten efekt, umieszczając wysokie przeszklenia w strefie dziennej.

Salon optycznie powiększono tutaj piękną antresolą, która jest łącznikiem między strefą dzienną a nocną. Na drugą z nich składają się 3 sypialnie na poddaszu oraz jedna na parterze za salonem. Dodatkowo w domu zaprojektowano 2 łazienki.

Projekt domu Na Miarę 3 (185,4 m²)

   

Elegancki i trafiający w gusta wielu inwestorów projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym. Poza przepiękną bryłą i wykończeniem, wnętrza zasługują na szczególną uwagę. Zaplanowano tutaj wiele odbijających światło powierzchni w minimalistycznym designie. Przykładem jest choćby nowoczesna antresola, której balustrada składa się ze szklanych paneli. Taki zabieg ponadto świetnie powiększa przestrzeń.

Jeśli chodzi o układ funkcjonalny, jest on również bardzo rozsądnie zaprojektowany. W prawym, otwartym skrzydle znajduje się strega dzienna. Po prawej stronie budynku zaplanowano natomiast 2 pokoje, z czego jeden domyślnie pełni funkcję sypialni, a drugi gabinetu (jednak można go zaaranżować na dodatkowy pokój sypialniany). Na poddaszu znajdziemy 2 kolejne ustawne sypialnie oraz funkcjonalne pomieszczenie gospodarcze (które można przeznaczyć na pralnię z suszarnią). Dodatkowo Na antresoli zaplanowano pokój wypoczynkowy otwarty na przestrzeń salonu.

Projekt domu Z Widokiem 1 (110,9 m²)

   

Klasyczny i nowoczesny zarazem projekt domu z poddaszem użytkowym. Taki efekt uzyskano dzięki prostej bryle i dachu, które jednak zostały wzbogacone przeszkleniami i ciekawą elewacją.

Parter tego domu przeznaczony został na salon z kuchnią i jadalnią, dużą łazienkę oraz dodatkowy pokój (który można zaaranżować na sypialnię, biuro lub pokój gościnny). Mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni, salon wygląda tutaj przestronnie. A to za sprawą umieszczonej nad nim antresoli. Ta natomiast na poddaszu pełni rolę naturalnego oddzielenia pomieszczeń, gdzie znajdują się 2 osobne sypialnie, łazienka oraz otwarty na zlokalizowany poniżej salon pokój wypoczynkowy.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.