Trzy sypialnie tanie w budowie

Projekty domów z poddaszem użytkowym od lat cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem. Powodów ich popularności jest wiele; są ekonomiczne w budowie i eksploatacji, zajmują niewiele miejsca na działce, a przy tym uchodzą za wygodne i przytulne. Tego rodzaju budynki najczęściej zawierają trzy sypialnie na poddaszu.

Inwestorzy mają różne wymagania wobec przyszłego domu. Część oczekiwań powtarza się jednak z dużą częstotliwością. Dom powinien być tani w budowie, niedrogi w utrzymaniu, zarazem wygodny oraz solidny. Te wymagania mogą wydawać się trudne do pogodzenia, ale projektantom udaje się je łączyć. Jako przykład mogą posłużyć niżej zaprezentowane projekty domów z poddaszem. Wszystkie są nieduże, niedrogie w budowie i jednocześnie bardzo precyzyjnie zaplanowane. Wygodę gwarantują trzy sypialnie na poddaszu. W wielu z nich dodatkowy pokój zaplanowano też na parterze. Zapraszamy zatem do zapoznania się z dziesięcioma specjalnie wyselekcjonowanymi projektami.

Projekt E14 III G1 Economic (104,31 m²)

Nieduży i niedrogi dom, idealny dla trzyosobowej rodziny. Zgrabna bryła mieści w sobie komplet pomieszczeń podzielonych na strefy; dzienną na parterze oraz nocną na poddaszu. Przy lewej ścianie znajduje się jednostanowiskowy garaż, nad którym można urządzić przyjemny taras.

Projekt BW-36 wariant 2 (99,1 m²)

Klasyczna forma we współcześnie atrakcyjnym wydaniu. Zaskakuje liczbą pomieszczeń zaplanowanych na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Na parterze wydzielono dodatkowy pokój i łazienkę. Wykorzystano też przestrzeń pod schodami, gdzie udało się wygospodarować miejsce na przydatny schowek.

Projekt Nemo (109,29 m²)

Nowocześnie zaaranżowany dom o prostej bryle ze stromym, symetrycznym dachem dwuspadowym. Na uwagę zasługują duże przeszklenia prowadzące z salonu i sąsiadującego z nim pokoju na taras. Kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, ale można ją oddzielić od salonu za pomocą ściany działowej.

Projekt Leosia G1 Energo (103,58 m²)

Mały, biały domek z eleganckim tarasem i garażem dla jednego samochodu dobudowanym do ściany szczytowej po lewej stronie. W tym przypadku nad garażem pozostawiono strych, który w razie potrzeby można przeznaczyć na dodatkowe pomieszczenie mieszkalne.

Projekt Eco 1 z garażem jednostanowiskowym A (92,3 m²)

Ekonomiczny dom z poddaszem użytkowym. Zawiera precyzyjnie przemyślany i dokładnie zaplanowany układ funkcjonalny, prosta forma natomiast gwarantuje sprawną i niedrogą budowę. Od strony frontowej klasyczną linię elewacji przełamuje elegancki wykusz.

Projekt Malutki (100 m²)

Interesująca propozycja dla właścicieli tzw. wąskich działek. Może powstać na nieruchomości o szerokości 17,9 m. Zaprojektowany z myślą o działce z wjazdem od strony północnej. Prostą bryłę uzupełnia nowoczesna wiata garażowa. Dom został przystosowany do wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.

Projekt Żwirek (98,97 m²)

Reprezentacyjna willa zwieńczona dachem czterospadowym z piękną lukarną i ażurowym balkonem. Klasyczny styl budynku podkreślają liczne okna ze szprosami, a także zestawienie jasnych elewacji z czerwonym pokryciem dachowym.

Projekt Katania 2 szkielet drewniany (87,98 m²)

Dom zaprojektowany w technologii szkieletowej, który może zainteresować właścicieli tzw. płytkich działek. Minimalna długość nieruchomości w tym przypadku wynosi 16,6 m. Najkorzystniejszą lokalizacją dla tego budynku jest działka z wjazdem od strony południowej, w części frontowej zaplanowano bowiem salon.

Projekt Capri Termo (97,69 m²)

Kolejna propozycja na wąską działkę. Aby ten dom mógł powstać, wystarczy nieruchomość o szerokości 15,51 m. Budynek wyróżnia się nie tylko tradycyjnym wyglądem elewacji, ale równie klasycznym układem wnętrz; kuchnia jest pomieszczeniem zamkniętym, ale usytuowanym w bezpośrednim sąsiedztwie salonu.

Projekt BW-36 (99,1 m²)

Uroczy i przytulny dom z poddaszem. Przy lewej ścianie szczytowej znajduje się zwieńczony płaskim dachem garaż. Główną bryłę natomiast przekrywa dach dwuspadowy. Oprócz trzech sypialni na poddaszu zaplanowano również dodatkowy pokój na parterze.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.