Wielkość kotłowni a sposób ogrzewania

Wydzielenie w budynku specjalnego pomieszczenia, w którym zostanie zamontowany kocioł grzewczy, nie zawsze jest konieczne. Piec gazowy może zostać umieszczony na przykład w kuchni lub łazience. Jeśli jednak dom ma być ogrzewany paliwem stałym, to bez odpowiedniej kotłowni nie obejdzie się.

Przepisy szczegółowo regulują wymogi, jakim podlegają tego rodzaju pomieszczenia. Dotyczą one m.in. wysokości kotłowni, jej wentylacji, oświetlenia czy minimalnych odległości pieca od ścian. Kotłownia nie musi znajdować się w piwnicy, dobrze natomiast, jeśli posiada dodatkowe wyjście na zewnątrz. To ułatwia jej użytkowanie. Jeżeli poszukują Państwo projektu z kotłownią, której powierzchnia umożliwia montaż pieca na paliwo stałe, to polecamy kilka interesujących propozycji.

Projekt Osiek wąski 9 (95,13 m2)

   

Bardzo funkcjonalny i niedrogi w realizacji dom z poddaszem użytkowym, który może zostać zbudowany także na działce z wjazdem od strony południowej. Projekt pozwala na skorzystanie z dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Wyróżnia go pełne podpiwniczenie, gdzie zaprojektowano m.in. bardzo dużą kotłownię.

Projekt Oregon (149,7 m2)

   

Wygodna willa o zgrabnej bryle z eleganckim dachem wielospadowym. Pomieszczenia rozplanowano na dwóch kondygnacjach: parterze oraz poddaszu. W bryłę wkomponowano także duży garaż, do którego przylega kotłownia z ułatwiającym codzienne użytkowanie, a zwłaszcza wnoszenie paliwa, wyjściem na zewnątrz.

Projekt Amaretto (120,72 m2)

   

Jednorodzinny dom z poddaszem użytkowym. Budynek wyróżnia się prostą formą, urozmaiconą atrakcyjnym wykuszem. Całość zwieńczono nieskomplikowanym konstrukcyjnie dachem dwuspadowym. We wnętrzach króluje przestronny salon. Duża kotłownia jest dostępna zarówno wprost z holu, jak i z zewnątrz budynku.

Projekt D211 (159,43 m2)

   

Piękna willa, w której z niezwykłą gracją zestawiono tradycyjną formę z nowoczesnymi rozwiązaniami. Charakteru budowli dodają eleganckie lukarny z balkonami. Komfortowo prezentuje się bardzo obszerna część dzienna, a także apartament gospodarzy na poddaszu. Do garażu przylega duża kotłownia z wyjściem na zewnątrz.

Projekt Dom przy Alabastrowej 7 (150 m2)

   

Budynek, który może zostać zrealizowany na działce z wjazdem od strony południowej. W układzie świetnie zaplanowanych wnętrz na uwagę zasługują liczne pomieszczenia pomocnicze (spiżarnia, pralnia, schowek). Kotłownię w tym przypadku przewidziano jako pomieszczenie przejściowe, łączące garaż z wiatrołapem.

Projekt Lemko (233,13 m2)

   

Elegancki, komfortowy dom jednorodzinny z poddaszem do adaptacji. Przestronny salon imponuje efektownymi przeszkleniami oraz pustką sięgającą drugiej kondygnacji. Obszerne pomieszczenie gospodarcze (pomyślane jako połączenie kotłowni z pralnią) jest dostępne zarówno z garażu, ze spiżarni, jak i bezpośrednio z zewnątrz.

Projekt Anyżek B (110,5 m2)

   

Tradycyjna willa o prostej, ciekawie wykończonej bryle przekrytej dwuspadowym dachem. Nieskomplikowaną formę urozmaica tutaj kształtny wykusz, w którym umieszczono jadalnię. Nad garażem udało się wydzielić niewielki stryszek. Powierzchnia pomieszczenia gospodarczego za garażem umożliwia montaż pieca na każdy rodzaj paliwa. Projekt posiada dwie wersje planu poddasza.

Projekt Karmel 3 (124,31 m2)

   

Niedrogi w budowie, funkcjonalny dom o tradycyjnej bryle i nowoczesnych elewacjach. We wnętrzach zachowano czytelny podział na część dzienną i prywatną. Do salonu przylega atrakcyjny taras zacieniony pergolą. Z jednostanowiskowego garażu można dostać się do kotłowni z wyjściem wprost do ogrodu.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.