Zajrzyj do środka – projekty z aranżacją wnętrz

Liczba, wielkość i sposób rozmieszczenia pokoi mają niebagatelne znaczenie dla ich późniejszej funkcjonalności, ale nie mniej ważna jest ich aranżacja. Przy czym jedno nierozerwalnie wiąże się z drugim. Jak będzie wyglądał w środku dom, który na razie istnieje wyłącznie na papierze, można przekonać się, gdy obejrzy się aranżacje jego wnętrz.

Porad na temat aranżacji wnętrz jest tyle, że nie sposób zapoznać się ze wszystkimi. Pół biedy, jeśli ktoś spełnia się w realizacji tego zadania, gorzej, gdy nie stanowi ono dla niego przyjemności. W efekcie urządzanie domu może wydać się trudniejsze i bardziej pracochłonne niż jego budowa. Tym bardziej więc warto przyjrzeć się aranżacjom, które architekci dołączają do projektów. Stanowią one podpowiedź, która może nie tylko wpłynąć na decyzję dotyczącą zakupu projektu, ale również ułatwić jego wykańczanie i urządzanie. Poniżej prezentujemy dziesięć interesujących projektów, do których dołączono inspirujące aranżacje.

Projekt Koncept-44 (99,8 m²)

   

 

Niewielki dom parterowy, który zaskakuje nowoczesną stylistyką i interesującymi rozwiązaniami. Budynek zaprojektowano jako energooszczędny; zaplanowano w nim bardzo dobrze ocieplone ściany zewnętrzne, wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz okna o podwyższonych parametrach.

Projekt Endo 3 (187,85 m²)

   

 

Znakomity przykład na połączenie prostoty i funkcjonalności w taki sposób, aby domownikom zapewnić maksimum wygody. Wszystkie pomieszczenia mieszkalne znajdują się na parterze, poddasze natomiast zajmuje antresola oraz dodatkowy pokój.

Projekt Tebe (83,89 m²)

   

 

Ujmująco prosty dom parterowy. Niedrogi w budowie. Zaprojektowany na rzucie w kształcie prostokąta i zwieńczony symetrycznym dachem dwuspadowym. Przewidziano w nim możliwość urządzania strychu, dostępnego za pomocą schodów opuszczanych.

Projekt Indygo 4 CE (135,06 m²)

   

 

Wyjątkowy dom, bo podpiwniczony. Charakteryzuje się zwartą bryłą, dwuspadowym dachem z elegancką lukarną oraz tarasem przyjemnie zacienionym pergolą. W środku natomiast - precyzyjnie zaplanowanym układem funkcjonalnym z zapleczem gospodarczym w całości umieszczonym w piwnicy.

Projekt Kornel V Energo (90,97 m²)

   

 

Przytulny i nowocześnie wykończony dom dla czteroosobowej rodziny. Jego bryła jest maksymalnie prosta, dach również posiada nieskomplikowaną konstrukcję. W środku znajdują się trzy sypialnie oraz przestronna strefa dzienna. Większość pomieszczeń została połączona z tarasem.

Bono drewniany (114,46 m²)

   

 

Idealny dom na nieidealną działkę. Zmieści się na posesji o szerokości 17,07, znakomicie więc nadaje się na tzw. wąskie działki. Poza tym salon wraz z tarasem znajdują się w części frontowej, co stanowi najlepsze rozwiązanie w przypadku nieruchomości z wjazdem usytuowanym od strony południowej.

Magnus II G2 (175,37 m²)

   

 

Kolejny dom, który może zainteresować właścicieli działek z wjazdem od strony południowej. W tym przypadku pomieszczenia mieszkalne wycofano w głąb budynku, na froncie pozostawiono natomiast garaż. To rozwiązanie zapewni domownikom więcej prywatności i oddali mieszkanie od hałasów dobiegających z ulicy.

Projekt Otwarty 4 (171,54 m²)

   

 

Budynek z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem. Jego wnętrza zachwycają przestronnością. Prawie wszystkie zostały wyposażone w duże okna, ale najbardziej imponująco pod tym względem prezentuje się elewacja ogrodowa, która jest niemal całkowicie przeszklona.

Projekt Marcel G2 (128,96 m²)

   

 

Parterowa willa z eleganckim dachem wielospadowym. Stwarza wyjątkowe możliwości powiększenia powierzchni użytkowej, gdyż kompletny program funkcjonalny zawarto na parterze, ale poddasze również można zaadaptować na cele mieszkalne.

Projekt Alwin 4 (167,1 m²)

   

 

Przykład niebanalnie zaaranżowanego domu z poddaszem użytkowym. Z zewnątrz wyróżnia się minimalistycznym podcieniem wejściowym, eleganckimi lukarnami oraz przyjemnymi tarasami. W środku na domowników czekają: przestronny pokój dzienny i gabinet na parterze, przytulne sypialnie na poddaszu.

Komentarze