Projekty domów parterowych na wąską działkę. Rozwiązanie w kolorach Pastelowych

Wąska działka wymaga specjalnego projektu domu. Ograniczenia co do wymiarów budynku wymuszają charakterystyczny, wydłużony kształt domu. W przypadku domów z poddaszem mamy większe możliwości wyboru, gdyż rozkład pomieszczeń obejmuje 2 piętra. Przy domach parterowych potrzebna jest precyzja i kunszt logistyczny, by właściwie zaprojektować wnętrze.

Dom przy Pastelowej 17 D - wizualizacja
Dom przy Pastelowej 17 D - wizualizacja

Parterowe Pastelowe – projekty domów na smukłą parcelę

Ciekawe rozwiązania jeśli chodzi o projekty domów parterowych na wąską działkę przynosi seria Domów przy Pastelowej. To kolekcja bogata w różnorodne rozwiązania, które pozwalają dobrać odpowiedni projekt domu do wąskiej działki. Najsmuklejszy projekt domu mieści się na działce o szerokości 16,75m. Najbardziej rozbudowany na 23 metrach. Przepisy prawa budowlanego regulują odległości budynku od granicy działki. Dla ściany z oknami wynosi ona 4 metry, dla ściany bez okien 3m. W przypadku działek poniżej 16 m szerokości istnieje możliwość zbliżenia się do granicy działki na odległość 1,5m.

Projekty domów przy Pastelowej dają szerokie spektrum wyboru, zarówno w kwestii kąta nachylenia dachu, jego konstrukcji, jak i samego układu funkcjonalnego pomieszczeń. To nowoczesne projekty domów parterowych o powierzchni od 90 do 150 m². Posiadają w każdym wariancie słoneczny pokój dzienny, otwartą kuchnię, 3 pokoje, 2 łazienki, pralnię, garderobę i ekologiczną kotłownię zaprojektowaną na gaz, z możliwością zmiany na paliwo stałe. Domy przy Pastelowej to projekty domów energooszczędnych, prostych i tanich w budowie. 

Dom przy Pastelowej 16 - wizualizacja
Dom przy Pastelowej 16 - wizualizacja

Dwu, czy czterospadowy? Wybierz odpowiedni dach

Seria domów przy Pastelowej oferuje inwestorom możliwość wyboru różnych konstrukcji dachu. Projekty zostały przygotowane w dwóch wariantach – z dachem czterospadowym (podstawowa wersja dla tej rodziny projektów) oraz dwuspadowym (wariant ekonomiczny). Możliwość wyboru jest kluczowa, gdy rozpatrujemy projekt w kontekście warunków zabudowy wydanych dla danej działki. Niekiedy zapisy WZ precyzują konkretnie konstrukcje dachu. Tam, gdzie warunki zabudowy narzucają dwuspadowe dachy, możemy zastosować projekty z dopiskiem D, tam gdzie wielospadowe wybierzemy klasyczne wersje Pastelowych. Decyzja o wyborze konkretnego typu dachu ma też związek z ekonomią budowy. Jeśli chcemy budować tanio wybierzemy dach dwuspadowy. Gdy ważniejsza jest dla nas estetyka i zawsze podobały się nam domy z dachem czterospadowym, możemy wybrać właśnie taki wariant. 

Dom przy Pastelowej 15 i Pastelowej 15 D - wizualizacja
Dom przy Pastelowej 15 i Pastelowej 15 D - wizualizacja

Strych, czy poddasze użytkowe? Dopasuj kąt dachu

Nie tylko konstrukcja dachu może się stać naszym wyborem. Mamy również możliwość dobrania odpowiedniego kąta dachu. Ta opcja też jest niezwykle istotna w kontekście dopasowywania projektów domów do warunków zabudowy i MPZP. Projekty domów przy Pastelowej są dostępne w wersji z dachem o kącie nachylenia 25 i 30 stopni. Jeśli nie zamierzamy użytkować poddasza, a jedynie stworzyć na nim pojemny strych, mogący magazynować niepotrzebne w danej chwili rzeczy, w zupełności wystarczy dach 25 stopniowy. Gdy, myśląc perspektywicznie, planujemy (od razu lub w przyszłości) adaptację poddasza na cele mieszkalne, powinniśmy wybrać dach o kącie nachylenia 30 stopni. Takie warianty oznaczone zostały w serii dopiskiem BIS. Architekci, wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom, zaprojektowali w niektórych domach schody na poddasze, co znacznie zmniejsza ilość koniecznych zabiegów adaptacyjnych dostosowujących budynek do możliwości korzystania z poddasza. Taki wariant mają Domy przy Pastelowej, Pastelowej 2, Pastelowej 5 i Pastelowej 6, we wszystkich wariantach nachylenia dachu.

Warto pamiętać, że poddasze w domach parterowych jest miejscem o sporym potencjale. Możemy wykorzystać je na strych, lub też zaaranżować po swojemu na plac zabaw dla dzieci, lokal do prowadzenia działalności gospodarczej, salę audio-video, siłownię, czy po prostu dodatkową przestrzeń mieszkalną. Projekty domów przy Pastelowej, szczególnie w wariancie BIS, dają taką możliwość. 

 Dom przy Pastelowej 11 BIS - wizualizacja 
 Dom przy Pastelowej 11 BIS - wizualizacja 

Garaż podwójny, na jedno auto, czy dom bez garażu? Masz możliwość wyboru

Do licznych opcji jakie ma inwestor decydujący się na parterowe domy z serii przy Pastelowej dochodzi również możliwość wyboru garażu. Projekty domów przy Pastelowej występują z garażem pojedynczym (projekty od 15 do 20), podwójnym (od 1 do 14) oraz w wersji bez garażu (21-28). Wybór rodzaju garażu oraz możliwość rezygnacji z niego jest dyktowany przede wszystkim naszymi potrzebami. Jeśli posiadamy 2 auta, warto zadbać o oba. Jeśli jedno, wystarczy nam garaż pojedynczy. To, jaki garaż wybierzemy ma również wpływ na ekonomię budowy naszego domu. Taniej oczywiście wybudujemy dom z pojedynczym garażem, lub bez garażu, co też ma znaczenie dla całości inwestycji. Domy z pojedynczym garażem i bez garażu są również węższe i będą pasować na mniejsze działki. 

 Dom przy Pastelowej 6 - wizualizacja 
 Dom przy Pastelowej 6 - wizualizacja 

Projekty domów parterowych na wąską działkę to swego rodzaju towar deficytowy. Nie wiele jest dobrze pomyślanych domów, które posiadają wysokie walory estetyczne, przy zachowaniu ergonomii wnętrza i ekonomii realizacji. Projekty domów przy Pastelowej spełniają powyższe wymagania. Budując je nie wydamy fortuny, mieszczą się na smukłych parcelach, a układ funkcjonalny pomieszczeń w każdym z nich jest precyzyjnie przemyślany, dla pełnej wygody przyszłych mieszkańców. Poznaj projekty domów z serii przy Pastelowej https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow-przy-pastelowej 

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.