Czym się kierować przy wyborze drzwi wejściowych? 3 kluczowe zasady

Szeroki asortyment sklepów oferujących drzwi może sprawiać trudności podczas wyboru tego idealnego modelu. Ograniczenie selekcji jedynie do drzwi wejściowych, wcale nie ułatwia sprawy. Przeglądając ofertę, można znaleźć wiele rodzajów i modeli, które różnią się na przykład funkcjami, rozmiarem, materiałem czy też sposobem wykończenia oraz końcowym wyglądem. W tym artykule postaramy się ułatwić Ci wybór i pokazać, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu.

Najważniejsza kwestia — bezpieczeństwo

Wśród dostępnych drzwi wejściowych znajdziesz wiele propozycji modeli antywłamaniowych. Jeśli wysoko cenisz sobie bezpieczeństwo i komfort, to powinieneś w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę typy certyfikowane uznanych producentów np. serii Delta Magnum ( laureat Teraz Polska ) , których producentem jest DELTA Zbigniew Różycki z Katowic - wyposażone w zamki ryglujące wielopunktowo, zapobiegające wtargnięciu do mieszkania osobom postronnym ,a w dodatku znakomicie izolujące akustycznie i przeciwpożarowe , www.delta.net.pl . We współczesnych drzwiach antywłamaniowych stosuje się innowacyjne i rozwinięte technologie oraz rozwiązania zapewniające maksymalną satysfakcję i co najważniejsze — skuteczność.

Drugi krok — dodatkowe aspekty

Drzwi wejściowe oprócz swojej podstawowej funkcji, mogą posiadać dodatkowe atuty. Niektóre zostały wyposażone w systemy antywłamaniowe, o których wspominaliśmy wcześniej, inne wykazują właściwości wygłuszające dźwięki, a jeszcze inne mogą być przeciwpożarowe lub dymoszczelne. Ponadto, współczesne modele wyposażone są w rozwiązania zapewniające ochronę przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi. Gwarantują m.in. doskonałą izolację termiczną i większą wodoodporność.. Na tym etapie powinieneś zdecydować również, w jaki sposób mają otwierać się drzwi w Twoim domu. W zależności od układu pomieszczeń lub osobistych przyzwyczajeń możesz wybrać skrzydło lewe lub prawe, otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz pomieszczenia.

Ostatnia prosta — odpowiedni wygląd

Końcowy i zdecydowanie najprzyjemniejszy etap polega na wyborze drzwi pod kątem estetyki. Należy kierować się tutaj kolorystyką dominującą w obrębie mieszkania, podwórka oraz przedpokoju. Istotną rolę odgrywają klamki, zamki oraz ościeżnice, które nadają ostatecznego wyrazu drzwiom. Na rynku można znaleźć drzwi o różnych kształtach, formach oraz stylach wzornictwa. Możesz wybrać standardowe modele o uniwersalnym wyglądzie lub na przykład zdecydować się na takie, które posiadają dodatkowe przeszklenia lub listwy.

Jeśli w trakcie kupna drzwi będziesz kierować się powyższymi kryteriami, to wybór modelu nie powinien być dla Ciebie kłopotliwy. Kupując je od renomowanego producenta, masz dodatkowo ułatwioną sprawę, ponieważ produkty posiadają certyfikaty oraz objęte są gwarancją. Wybór drzwi warto skonsultować wcześniej z fachowcem, który doradzi, który model sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

https://www.delta.net.pl/produkty/drzwi-wejsciowe/drzwi-antywlamaniowe,18,3,26 

„Projekt Współfinansowany przez Unię Europejską z EFRR w ramach RPO WSL na lata 2014-2020”.