Dach i fotowoltaika - 2 w 1 - Nowoczesne rozwiązanie Sunroof

SunRoof – ekologiczny dach przyszłości - Dach, który chroni budynek i zarazem produkuje darmową energię elektryczną? SunRoof to nowatorski produkt – spełnia funkcję pokrycia dachowego, a jednocześnie jest mini elektrownią fotowoltaiczną. Przy tym wygląda stylowo i nowocześnie, nie wymaga dodatkowych elementów montażowych (jak profile, mostki i haki) i gwarantuje odporność na warunki atmosferyczne.

Fotowoltaika dla każdego

Światło słoneczne jest paliwem, które napędza fotowoltaikę. Wiele osób wierzy w informacje, że w Polsce nie ma warunków do instalowania rozwiązań fotowoltaicznych, jednak warto wiedzieć, że nasz klimat nie jest tu istotny. Na efektywność fotowoltaiki wpływa szerokość geograficzna danego kraju, a w Polsce mamy wystarczający dostęp do światła słonecznego, by fotowoltaika była opłacalna. Zasoby słoneczne są źródłem ekologicznej energii, których nie da się wyczerpać. Dachy solarne 2w1 SunRoof są zaprojektowane tak, by w jak najbardziej produktywny i ekonomiczny sposób produkować prąd, dlatego zostały w całości pokryte ogniwami słonecznymi, aby maksymalizować efektywność fotowoltaiki. Dodatkowo warto zaznaczyć, że montaż dachu solarnego jest tańszy i dużo bardziej opłacalny niż budowanie klasycznego dachu i pokrywanie go panelami fotowoltaicznymi. Do budowy SunRoof potrzeba mniej materiałów niż w przypadku tradycyjnego dachu, więc jest to technologia znacznie lżejsza, szybsza w realizacji i prosta w montażu. Rewolucyjny pomysł na dachy solarne powstał w Szwecji, więc SunRoof został przetestowany w surowych, skandynawskich warunkach – jego ponadprzeciętną wytrzymałość potwierdza instytut RISE. Wytwarzanie energii z promieni słonecznych nigdy nie było tak łatwo dostępne, proste i ekologiczne.

Ekologia, ekonomia i design

SunRoof jest najbardziej ekologiczną opcją na rynku fotowoltaicznym. Jest całkowicie biodegradowalny i nie zanieczyszcza środowiska. Posiada lekką i kompaktową konstrukcję, łatwą w montażu, a dodatkowo prezentującą się wyjątkowo estetycznie dzięki użyciu najwyższej jakości paneli monokrystalicznych typu glass-glass. To one nadają nowoczesny design i przyciągają spojrzenia na ultra gładką i lśniącą taflę, która pochłania promienie słoneczne i zamienia je w darmowy prąd. Panele monokrystaliczne charakteryzują się wysoką trwałością i wydajnością – gwarantują minimum 90% pierwotnej mocy po 30 latach użytkowania.

Prywatny słoneczny akumulator

SunRoof to dach przyszłości. Posiada całkowicie biodegradowalną konstrukcję i ma najmniejszy ślad węglowy w swej kategorii, co jest wyrazem troski o środowisko naturalne i odpowiedzialności za losy planety. Według analiz najbliższe lata pokażą, że dachy solarne będą standardowym rozwiązaniem wybieranym dla naszej nieruchomości. Sunroof to bezprecedensowy przełom w budownictwie i domowej energetyce, na który warto postawić już dziś.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.