Kabina prysznicowa do małej łazienki – na jakie rozwiązania warto postawić?

Urządzenie niewielkiej łazienki może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chce się zadbać zarówno o względy praktyczne, jak i estetyczne. Najwięcej problemów zazwyczaj sprawia w takim przypadku wybór kabiny prysznicowej, która będzie wygodna i jednocześnie nie zajmie zbyt wiele miejsca. Sprawdź, czym kierować się podczas wyboru idealnej kabiny prysznicowej do małej łazienki.

fot. materiały prasowe

Prysznic w narożniku i na wymiar

Takie rozwiązanie jest wybierane nie tylko przez właścicieli małych łazienek. Kabiny prysznicowe narożne w optymalny sposób wykorzystują wolną przestrzeń w pomieszczeniu i zajmują znacznie mniej miejsca niż modele z trzema ściankami. Kształt powinien zależeć od wielkości łazienki i ustawienia innych elementów wyposażenia – proste ściany zapewniają więcej przestrzeni na zewnątrz, natomiast półokrągłe modele to więcej miejsca wewnątrz kabiny.

Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się projektowane na wymiar kabiny prysznicowe ze sklepu internetowego eLazienki.pl. Na taki krok powinny zdecydować się zwłaszcza osoby z łazienkami o niestandardowych kształtach np. z wnękami lub skosami. W ten sposób można w pełni wykorzystać przestrzeń i potencjał pomieszczenia, a także zapewnić domownikom maksymalną wygodę podczas prysznica.

Kabina z drzwiami przesuwnymi

Kolejną ważną kwestią podczas zakupów powinno być zwrócenie uwagi na drzwi w kabinie prysznicowej. Najwięcej zwolenników mają modele otwierane na zewnątrz, jednak w małych łazienkach może nie wystarczyć miejsca na takie rozwiązanie. Znacznie lepiej sprawdzą się drzwi przesuwne, które w ogóle nie wymagają wygospodarowania dodatkowej przestrzeni, ponieważ poruszają się wzdłuż ścianek.

Alternatywą mogą być ewentualnie drzwiczki otwierane do wewnątrz, jednak jest dość niewygodna opcja, która może utrudniać zwłaszcza sprzątanie brodzika. Na najmniej zainteresowania mogą liczyć natomiast zwykłe zasłonki prysznicowe. Choć pozwalają na swobodne poruszanie się po łazience, to mogą niestety przyczyniać się do przypadkowego zachlapania podłogi i konieczności znacznie częstszych porządków.

Kabina bez brodzika

Wiele osób nie wyobraża sobie kabiny prysznicowej bez brodzika. Jest to jednak coraz częściej wybierane rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością ze względu na wygodę i bezpieczeństwo. Podłoga z kafelkami często zapewnia większą stabilność, zwłaszcza jeśli położy się na niej specjalną matę antypoślizgową. Ponadto brak brodzika to więcej miejsca wewnątrz kabiny, a także łatwiejsze i tańsze czyszczenie.

Taki projekt może przypaść do gustu zwłaszcza osobom, które planują zakup zlewów i toalety w innych kolorach niż tradycyjna biel. W sklepie eLazienki.pl są dostępne również płaskie brodziki z antypoślizgowym dnem, które zajmują dokładnie tyle miejsca, co płytki łazienkowe. Na dodatek mają wbudowany syfon i wyróżniają się wysoką wytrzymałością. Minimalistyczne rozwiązania dodadzą każdej łazience odrobiny nowoczesności i elegancji.