Mieszkanie w stylu skandynawskim. Jakie drzwi wybrać?

Każdy styl, w którym można urządzić mieszkanie, rządzi się swoimi prawami. Ma zdefiniowaną listę kolorów, najbardziej pożądanych kształtów czy mebli i dodatków, które najlepiej do niego pasują. Nie inaczej jest w przypadku stylu skandynawskiego. Prostota i minimalizm, a jednocześnie funkcjonalność i przestronność to jego główne cechy. Urządzając wnętrze, nie wolno zapomnieć o wybraniu odpowiedniego modelu drzwi wewnętrznych. Które najlepiej sprawdzą się w mieszkaniu utrzymanym w stylu skandynawskim?

Jakie drzwi wybrać do mieszkania w stylu skandynawskim?
Jakie drzwi wybrać do mieszkania w stylu skandynawskim?

Mieszkanie w stylu skandynawskim – jasne i funkcjonalne

We wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim, dominują jasne kolory, najczęściej biele i szarości. To sprawia, że pomieszczenia stają się jaśniejsze i bardziej przestronne. W tym stylu stawia się, przede wszystkim, na oszczędność formy. Nie ma tu mowy o zbędnych meblach czy nic niewnoszących do wnętrza dodatkach. Każdy element wystroju ma swoją funkcję, a nadmiar ozdobnych dodatków czy bibelotów jest niewskazany. Oprócz wszechobecnej bieli, w stylu skandynawskim stawia się na wyposażenie wykonane z naturalnych materiałów, wśród których prym wiedzie drewno, ale też wiklina czy juta. Podobnie jest w przypadku tekstylnych dodatków, które powinny być uszyte z lnu, wełny lub bawełny. Połączenie jasnych kolorów z naturalnymi materiałami sprawi, że wnętrze stanie się nie tylko funkcjonalne, ale też przytulne.

Drzwi w stylu skandynawskim – jakie powinny być?

Wnętrze w stylu skandynawskim emanuje jasnością i przestronnością. To zasługa, przede wszystkim, odpowiednio dobranych kolorów – dominują biele, beże i szarości. To jednak nie wszystko. Równie ważne jest adekwatne oświetlenie, zastosowanie drewnianych elementów, a w końcu – wybór drzwi. Optymalny wybór do wnętrza w stylu skandynawskim będą stanowiły drzwi w kolorze białym, (duży wybór tego rodzaju drzwi można znaleźć tutaj: https://www.porta.com.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne). Jasny odcień będzie odbijał światło, a przy tym sprawi, że wnętrze wyda się bardziej przestronne. Można zdecydować się zarówno na zupełnie gładki model, jak i wybrać egzemplarz z delikatnymi, matowymi, szklanymi wstawkami. Za sprawą przeszklonych elementów, do pomieszczenia wpadną dodatkowe promienie słoneczne z innych pokojów. Takie rozwiązanie będzie idealne do łazienki, szczególnie jeśli nie ma w niej okna. Do stylu skandynawskiego pasują również tradycyjne drzwi drewniane. Ciemny, brązowy odcień będzie idealnie kontrastował z jasnymi ścianami, a jednocześnie dobrze współgrał z drewnianymi meblami.

Drzwi wewnętrzne w stylu skandynawskim – propozycje

Wystrój skandynawski to, przede wszystkim, jasne kolory i minimalizm. Wybierając drzwi wewnętrzne do mieszkania urządzonego w tym stylu, należy brać pod uwagę jedynie proste modele, bez zbędnych, efektownych ozdób. Tylko wtedy drzwi idealnie wpiszą się w klimat mieszkania. Które wybrać? Poniżej kilka propozycji.

  • Porta VECTOR Premium – białe drzwi o klasycznym wzornictwie, gładkie lub z delikatnymi frezami. Dzięki minimalistycznemu designowi, prezentują się bardzo stylowo.
  • Porta DESIRE (model 2) – białe drzwi, symetrycznie przedzielone na pół cieniutkim frezem lub intarsją. Idealnie wtopią się w jasne wnętrze, zachowując spójny wystrój.
  • Porta INSPIRE A.1 – drewniane drzwi w kolorze szkarłatnego dębu z dużą, przeszkloną powierzchnią. Taki model wpuści do wnętrza dużo dodatkowego światła.
  • Porta GRANDE (model A0) – to klasyczny i prosty model drzwi w kolorze białym, który we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim sprawdzi się idealnie.

Wybierając drzwi wewnętrzne do mieszkania, warto szukać modeli ponadczasowych i klasycznych. Powyższe propozycje doskonale sprawdzą się we wnętrzu utrzymanym w stylu skandynawskim, ale też będą pasowały do większości innych wystrojów w różnej stylistyce.