Okna dachowe w zestawach – nowy trend, który się opłaca!

Panoramiczny widok, optyczne powiększenie pomieszczeń na poddaszu i oszczędności – takie korzyści dają nam okna dachowe montowane obok siebie, w zestawach. Dzięki nim nie tylko doświetlimy wnętrza, ale również oszczędzimy nawet 600 zł na zakupie stolarki.

Nowoczesne okna dachowe w zestawie
Velux
Nowoczesne okna dachowe w zestawie

Okna dachowe – taniej w zestawie

25 marca 2019 roku firma VELUX wprowadziła do swojej oferty zestawy okien montowanych obok siebie. Z dostępnych rozwiązań do wyboru użytkowników są np. dwa okna dachowe wraz z kołnierzem do montażu kombi, w cenie obniżonej o 400 zł. Możemy również zdecydować się na okno dachowe w komplecie z nowoczesnym oknem kolankowym, w cenie niższej o 600 zł.

Sposób na jaśniejsze poddasze

Odpowiednie rozmieszczenie okien i powierzchnia, jaką zajmują, ma ogromny wpływ na komfort użytkowania poddasza. Stolarka okienna wpływa także na energooszczędność budynku i wentylację pomieszczeń. Według przepisów prawnych, okna powinny stanowić min. 10 proc. powierzchni podłogi. Wartość tę możemy łatwo zwiększyć, montując na poddaszu kilka okien obok siebie. Wówczas uzyskamy powierzchnię przeszkleń na poziomie 30-40% w stosunku do powierzchni podłogi. Takie rozwiązanie nie tylko zapewni odpowiednie doświetlenie pomieszczeń, ale także sprawi, że będą wydawały się przestronniejsze i nowoczesne. Szczególnie, jeśli zdecydujemy się na zestaw okna dachowego połączonego z oknem kolankowym, jak na poniższym zdjęciu.

Zestaw okna kolankowego i okna dachowego
Velux
Zestaw okna kolankowego i okna dachowego

Duże przeszklenia na poddaszu – jak łączyć okna w zestawy?

Decydując się na okna dachowe w zestawach, mamy do wyboru kilka możliwości ich łączenia. W poziomie łączymy okna na takiej samej wysokości, dlatego rozmiary okien montowanych obok siebie powinny być identyczne. Jeśli posiadamy wyższe pomieszczenie, możemy wybrać opcję montażu kilku okien w pionie – wówczas powinny mieć taką samą szerokość. Ciekawym urozmaiceniem architektury wnętrza może być w tym przypadku wybór okien o różnej długości.

Miłośnikom nowoczesnego stylu z pewnością spodoba się połączenie okna dachowego z kolankowym. Takie rozwiązanie połączy przestrzeń na poddaszu z otoczeniem, a także umożliwi wietrzenie pomieszczeń nawet podczas deszczu.

Okna dachowe w zestawach - inspiracje

Przykłady okien dachowych w zestawie
Velux
Przykłady okien dachowych w zestawie

Nowoczesne przeszklenia na poddaszu
Velux
Nowoczesne przeszklenia na poddaszu

Montaż okien dachowych w zestawach

Decydując się na duże przeszklenia, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowy montaż, aby uniknąć strat energii i zadbać jednocześnie o odpowiednią wentylację pomieszczeń. Podstawą jest dobór właściwego kołnierza uszczelniającego – w przypadku okien dachowych w zestawach, na stronie producenta znajdą Państwo dedykowane kołnierze o nazwie „kombi”. Składają się one z elementów bocznych, środkowych i górnych, dobieranych do ułożenia okna i pokrycia dachowego. Kołnierze kombi posiadają ponadto różne rozstawy rynienek – należy je dopasować do ułożenia krokwi.

Kupując w zestawie oszczędzasz – nawet 600 zł

Zakupy okien dachowych w zestawach (montowanych obok siebie) mogą okazać się sposobem na dodatkowe oszczędności. Na przykład wybierając dwa okna dachowe z linii Standard Plus (typy GLL 1061, GLL 1061B, GLU 0061, GLU 0061B) w zestawie kombi, zapłacimy 400 zł mniej od ceny, którą zapłacilibyśmy kupując te same okna do montażu pojedynczego. Drugą, bardzo korzystną opcją, jest wybór okna Standard Plus (GLL 1061 lub GLL 1061B) połączonego z oknem kolankowym (model VFE 3066) – wówczas oszczędzamy 600 zł w stosunku do ceny katalogowej obu okien montowanych osobno.

Dowiedz się więcej - pobierz darmowe poradniki

Więcej inspiracji i praktycznych wskazówek, jak wybrać okna dachowe, znajdą Państwo w darmowych poradnikach: https://oknadachowe.velux.pl/jak-wybrac-okna-dachowe-pobierz-poradnik-velux-1

POBIERZ DARMOWY E-BOOK
POBIERZ DARMOWY E-BOOK