Parawan pokojowy - kiedy warto wykorzystać tę dekorację?

Parawan pokojowy to rozwiązanie, które sprawdza się w bardzo różnych przestrzeniach. Świetnie pasuje do pomieszczeń urządzonych w stylu vintage, ale nie tylko. Parawan nie pozwala jedynie wydzielić konkretne strefy w pomieszczeniu, lecz także nadać przestrzeni niebanalnego charakteru. Bogactwo rozwiązań, które obecnie masz do wyboru, znacznie ułatwia osiągnięcie tego drugiego celu i dopasowanie parawanu do aranżacji pokoju. 

1. Parawan pokojowy - jak działa?

2. Gdzie sprawdzi się parawan pokojowy?

3. Czym kierować się przy wyborze parawanu pokojowego?

Parawan pokojowy - jak działa?

Parawan jeszcze do niedawna kojarzył nie przede wszystkim z rozwiązaniem stosowanym w sypialni, szczególnie kobiecej. Dzisiaj jednak ma znacznie szersze zastosowanie. Przede wszystkim jest bardzo funkcjonalny. Pozwala oddzielić jedną część przestrzeni od drugiej, wydzielić strefę relaksu, zorganizować miejsce pracy lub domowy kącik SPA. Wszystko zależy od twoich potrzeb i pomysłu na aranżację całości pomieszczenia. Dodatkowo, dzięki bogatemu wzornictwu, pozwala na wprowadzenie ciekawej dynamiki w stylistyce przestrzeni. Dzisiaj coraz częściej funkcjonalny i dekoracyjny parawan pokojowy wykorzystywany jest jako nietuzinkowy dodatek do wnętrz, który pozwala uzyskać ciekawy efekt. Taka jedna dekoracja może całkowicie odmienić charakter pomieszczenia, jednocześnie czyniąc je znacznie bardziej funkcjonalnym. 

Gdzie sprawdzi się parawan pokojowy?

Parawan pokojowy to rozwiazanie, które sprawdzi się właściwie w każdym pomieszczeniu. Z pewnością nie musisz się ograniczać jedynie do sypialni. Możesz go z powodzeniem wstawić do łazienki, salonu lub gabinetu. Może on pomóc ci w wydzieleniu miejsca pracy dla dwóch osób przebywających w tym samym pomieszczeniu. W dobie pracy zdalnej rozwiązanie to może się okazać bezcenne. Z pomocą parawanu do pokoju możesz wprowadzić podział na strefę pracy i relaksu. Możesz za nim schować tę część przestrzeni, do której nie chcesz, aby miały dostęp odwiedzające cię osoby. Możesz jednak sięgnąć po parawan jako dodatek dekoracyjny do pomieszczenia. Z pewnością doda on charakteru niejednemu pomieszczeniu. Warunek jest właściwie jeden. Jeśli parawan ma oddzielać jedną strefę w pomieszczeniu od drugiej, to jego wielkość i ustawienie muszą gwarantować wygodne poruszanie się po obydwu stronach. Parawan nie może zaburzać w żaden sposób ciągów komunikacyjnych w domu. Nawet jeśli chodzi wyłącznie o oddzielenie strefy sypialnej od garderoby, to trzeba to zrobić tak, aby przemieszczanie się między nimi było bezproblemowe.

Czym kierować się przy wyborze parawanu pokojowego?

Przy wyborze parawanu pokojowego niemałe znaczenie ma przede wszystkim rozmiar dekoracji. W zależności od wielkości pomieszczenia i efektu, jaki chcesz osiągnąć możesz wybrać mniejszy lub większy parawan. Do wyboru masz przede wszystkim dekoracje trzy- i pięcioczęściowe. Nie mniej ważny jest styl parawanu. Obecnie na rynku jest bardzo wiele różnorodnych parawanów. Do wyboru masz zarówno parawany drewniane, z siatki, materiałowe, z pergaminu, ze słomy czy tworzywa sztucznego. Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim parawany z niebanalnymi nadrukami. Ich różnorodność daje gwarancję, że bez większego problemu znajdziesz dekorację, która idealnie będzie pasowała do aranżacji pomieszczenia i pozwoli ci osiągnąć zamierzony efekt. Możesz wybierać spośród bardzo minimalistycznych wzorów, przez bogato zdobione parawany z kolorowymi grafikami, po dekoracje z komiksowymi, humorystycznymi nadrukami. Ogranicza cię tylko wyobraźnia. 

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.