Pojemna szafa to must-have!

Jeżeli jesteś na etapie urządzania swojego mieszkania - szafa stanowi jeden z elementów wyposażenia sypialni lub pokoju dziennego, którego nie może zabraknąć w Twoim wnętrzu. To nie tylko schowek na ubrania sezonowe, ale i szereg innych przydatnych rzeczy. Ręczniki, pościele, a nierzadko takie sprzęty takie jak odkurzacz czy żelazko są właśnie umieszczane w pojemnej szafie.

1. Szafa - podstawa w każdym domu
2. Szafy przesuwne, szafy narożne - co wybierasz?
3. Szafa przesuwna - drzwi przesuwne

Szafa - podstawa w każdym domu

W dzisiejszych czasach raczej każdy z nas nie wyobraża sobie wyposażania mieszkania z pominięciem szafy. Szafa pozwala przechować nie tylko odzież całej rodziny, ale i ubrania sezonowe czy buty. Dzięki takiej organizacji domownicy nie mają wrażenia bałaganu czy chaosu w ich przestrzeni. Pojemna szafa będzie w stanie pomieścić także walizki czy inne przedmioty, które nie należą do rzeczy codziennego użytku, jednak warto mieć je w domu. Decydując się na zakup warto także zwrócić uwagę na wygląd szafy - dopasowanie jej do reszty aranżacji pomoże uzyskać spójny efekt wyposażenia. Jeśli jednak preferujesz odważne rozwiązania i chcesz właśnie wyeksponować taką szafę - wówczas możesz sięgnąć po model w żywym kolorze, albo z wyjątkowo zdobnymi frontami. Dzięki temu zyskasz pewność, że otoczenie i odwiedzający goście z pewnością będą zwracać uwagę na ten element wyposażenia. Nie warto jednak skupiać się wyłącznie na aspektach wizualnych - przede wszystkim najważniejsza jest praktyczność. Od czego zatem zacząć poszukiwania odpowiedniego modelu szafy dla siebie Sprawdź, ile cm głębokości powinna mieć Twoja szafa. Dzięki temu będziesz mógł zacząć poszukiwania modelu, który idealnie wpasuje się w przygotowaną przestrzeń. 

Szafy przesuwne, szafy narożne - co wybierasz?

Szafa wnękowa, szafy przesuwne, szafy jednodrzwiowe, szafy czterodrzwiowe, szafy młodzieżowe - obecnie producenci oferują szereg różnych rozwiązań, które pozwolą pomieścić czego tylko potrzebujesz - długie ubrania, walizki itp. Dostępne rodzaje szaf są na tyle różnorodne, że każdy z pewnością znajdzie odpowiednie dla siebie rozwiązanie np. w postaci szafy do sypialni. Warto przy tym zadbać także o wizualną stronę takiej szafy - wykończenie frontów może skutecznie przykuwać uwagę. Dla niektórych osób mogą okazać się przydatne szuflady - w nich można bowiem przechowywać bieliznę, krawaty czy inne nieduże przedmioty. Takie szuflady to forma wsparcia przy organizowaniu rzeczy, które mają znajdować się w szafie.

Szafa przesuwna - drzwi przesuwne

Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć poszukiwania w sklepie stacjonarnym czy w sklepie internetowym - punktem wyjściowym powinno być określenie Twoich potrzeb oraz przeznaczenia. Inny mebel wybierzesz bowiem do pokoju dziecka, a inną szafę do pokoju dorosłych. Potrzebne rzeczy możesz przechowywać w sypialni lub innej części domu. Wnętrze powinno być również dopasowane do Twoich potrzeb - zwróć uwagę, że jeżeli chcesz przechowywać długie ubrania takie jak kurtki czy płaszcze - wówczas warto wybrać taki wariant ułożenia półek, który będzie to skutecznie umożliwiał. Niemniej ważny jest też sposób otwierania - jeżeli np. Twoje pomieszczenia mają mały metraż - wówczas praktycznym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po drzwi przesuwne. To najczęściej wybierane rozwiązanie właśnie przez te osoby, którym brakuje przestrzeni w sypialni, przedpokoju czy innej części domu. Przejrzyj dostępne propozycje i wybierz najlepszy dla siebie wariant, który pomieści Twoje ubrania i nie tylko!

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.