Postaw na wygodę - elektryczne rozwiązania do okien dachowych

Odpowiednio dobrane i prawidłowo rozmieszczone okna dachowe mają duży wpływ na energooszczędność budynku, doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym, a także na ich właściwą wentylację. Montaż zarówno okien, jak i rolet przyniesie oczekiwane rezultaty, jeśli będziemy z nich aktywnie korzystać. Na ogół jednak żyjemy w pośpiechu i często zapominamy o wietrzeniu i regulacji nagrzewania pomieszczeń. Produkty elektryczne VELUX ułatwiają dbanie o jakość powietrza w domu i jednocześnie o jego bezpieczeństwo.

Okno GGL z fabrycznie wbudowanym silnikiem do otwierania okien
VELUX
Okno GGL z fabrycznie wbudowanym silnikiem do otwierania okien

Na sterowanie elektryczne decydujemy się zazwyczaj z trzech powodów: aby zapewnić komfort sobie i innym domownikom, z potrzeby oszczędności energii oraz ze względu na bezpieczeństwo. Na komfort posiadaczy produktów elektrycznych wpływają głównie dwie kwestie: wygoda użytkowania oraz jakość powietrza w domu gwarantowana przez regularną wentylację i odpowiednie korzystanie z osłon zewnętrznych i wewnętrznych. To idealne rozwiązanie, gdy okna dachowe są zainstalowane w trudno dostępnych miejscach.

Produkty elektryczne VELUX INTEGRA® można łączyć z systemem inteligentnego sterowania umożliwiającym zamknięcie wszystkich okien połaciowych lub rolet zewnętrznych przez jedno kliknięcie w aplikacji mobilnej. W każdej chwili z dowolnego miejsca można sprawdzić, czy okno jest otwarte, a po każdej czynności użytkownik otrzymuje na swój smartfon komunikat o wykonaniu zadania. Aby maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo, warto pomyśleć również o oknach dachowych, które mają wbudowany czujnik deszczu. Kiedy spadnie pierwsza kropla automatycznie się zamkną. Elektryczne sterowanie sprzyja także oszczędności energii, umożliwia np. zsynchronizowanie otwierania okien z jednoczesnym wyłączeniem grzejników. Pozwala także na stworzenie indywidualnych programów, uruchamianych automatycznie w wybranym dniu i godzinie, np. automatyczne opuszczanie rolet zewnętrznych po wyjściu z domu, gaszenie światła czy zmniejszenie ogrzewania domu.

System VELUX INTEGRA® to elektryczne sterowanie okien do poddaszy, osłon dekoracyjnych i przeciwsłonecznych, rolet zewnętrznych, zarówno w wersjach zasilanych z sieci elektrycznej, jak i baterii słonecznych. Dostępne są produkty z wbudowanym silnikiem lub w przypadku zwykłych okien dachowych o osi obrotu po środku skrzydła i z uchwytem górnym możliwe jest dodanie silnika solarnego (KSX 100) lub elektrycznego (KMG 100).

Rolety zewnętrzne VELUX zasilane solarnie (SSL)
VELUX
Rolety zewnętrzne VELUX zasilane solarnie (SSL)

Produkty VELUX INTEGRA® współpracują z inteligentnym systemem VELUX ACTIVE, który może samodzielnie zarządzać oknami i roletami VELUX bazując na danych z czujników jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz aktualnej pogodzie na zewnątrz. Inteligentne czujniki wewnętrzne nieustannie mierzą temperaturę i wilgotność powietrza oraz stężenie CO2 i na tej podstawie zamykają lub otwierają okna. Jeśli system wyczuje, że w pokoju robi się zbyt ciepło, automatycznie zasłoni elektrycznie sterowane rolety lub markizy, dzięki temu ochroni go przed przegrzaniem. Dodatkowo, system wentyluje pomieszczenie co najmniej 3 razy dziennie, zwalniając z tego obowiązku domowników. W przypadku potrzeby samodzielnego i natychmiastowego zamknięcia okien dachowych, np. w momencie wychodzenia z domu, można to zrobić za pomocą przycisku „wyjście”. Wówczas okna nie będą otwierały się, a wietrzenie odbędzie się przez klapy wentylacyjne. Inteligentny system sterowania to nie tylko wygoda, ale także dodatkowe bezpieczeństwo domowników.

System VELUX ACTIVE
VELUX
System VELUX ACTIVE

Użytkownik systemu może także samodzielnie zdalnie sterować wszystkimi produktami z aplikacji na smartfonie. System VELUX ACTIVE jest uniwersalnym rozwiązaniem kompatybilnym z protokołem io-homecontrol, platformą Apple HomeKit, produktami Netatmo, lub przez sterownik KLF z innymi systemami sterowania domem inteligentnym. VELUX ACTIVE działa w protokole io-homecontrol®, który jest wysoce bezpieczną technologią porównywalną do komunikacji między bankomatem a bankiem.

Montaż produktów elektrycznych

Okna VELUX z górnym systemem otwierania można łatwo przekształcić w okna sterowane elektrycznie i operować nimi zdalnie za pomocą aplikacji w telefonie lub przy użyciu klawiatury naściennej. Jeśli przewidujemy, że w przyszłości zdecydujemy się wyposażyć okno dachowe w system elektrycznego sterowania, już na etapie budowy warto doprowadzić przewód elektryczny w okolice okna. Koszty takich prac są niewielkie, a dzięki nim ewentualna instalacja elektrycznego sterowania będzie prostsza i tańsza. W związku z tym, że produkty elektryczne VELUX są niskonapięciowe (zasilane prądem 24 V DC) wystarczy przewód dwużyłowy (2x1,5 mm2). Drugi koniec przewodu musi być podłączony ze sterownikiem, dlatego dobrze wyprowadzić go do miejsca, w którym będzie on w przyszłości zamontowany.

Gdy do okna obrotowego VELUX z górnym otwieraniem jest doprowadzone zasilanie, instalacja elektrycznego zestawu adaptacyjnego jest szybka i prosta. W skład zestawu wchodzą: cichy silnik zasilany elektrycznie lub solarnie montowany na oblachowaniu, czujnik deszczu montowany na zewnątrz okna oraz klawiatura naścienna. Silnik VELUX zamontowany pod oblachowaniem jest niewidoczny, gdy okno jest zamknięte. Umożliwia on uchylanie skrzydła na szerokość 20 cm, a także otwieranie klapy wentylacyjnej. Jest to najlepsze rozwiązanie pod kątem estetyki dostępne na rynku, po zamknięciu okna mechanizm od wewnątrz pomieszczenia jest całkowicie niewidoczny. Dodatkowo sterownik wielofunkcyjny (KLF 200) umożliwia podłączenie innych elektrycznych akcesoriów VELUX, takich jak markiza lub roleta zewnętrzna, a także dowolna roleta wewnętrzna. System sterowania VELUX INTEGRA® działa za pośrednictwem fal radiowych, dlatego oknem i pozostałymi produktami VELUX można operować z dowolnego miejsca w domu.

Okno VELUX GGU z panelem naokiennym z ogniwem fotowoltaicznym z czujnikiem deszczu
VELUX
Okno VELUX GGU z panelem naokiennym z ogniwem fotowoltaicznym z czujnikiem deszczu

Rolety zaciemniające VELUX zasilane elektrycznie
VELUX
Rolety zaciemniające VELUX zasilane elektrycznie

Odbierz VELUX ACTIVE w prezencie i aktywuj dobry klimat

Od 17 czerwca 150 pierwszych klientów, którzy kupią dwa produkty VELUX sterowne elektrycznie lub solarnie (np. rolety, markizy lub silnik do okna) i zarejestrują swój zakup otrzyma zestaw VELUX ACTIVE o wartości 1049 zł. Promocja trwa do 31 sierpnia br. lub do wyczerpania zapasów. W pakiecie VELUX ACTIVE znajduje się wewnętrzny czujnik powietrza, przycisk „wyjście” oraz bramka internetowa do podłączenia do domowej sieci Wi-Fi. Szczegóły promocji znajdują się na stronie www.velux.pl/dobryklimat

Zestaw startowy VELUX ACTIVE
VELUX
Zestaw startowy VELUX ACTIVE