Przytulne wnętrze

Małe jest piękne. A jeśli rzecz dotyczy domu – także tanie i przytulne. Czy mały dom może być wygodny? Jak urządzić budynek o powierzchni nie większej niż 100 m2? Zadanie mogą ułatwić załączone do niektórych projektów aranżacje wnętrz.

Jeśli mały dom zostanie dobrze zaprojektowany i dostosowany do potrzeb właścicieli, może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Nie pochłonie fortuny na budowę, będzie niedrogi w eksploatacji, nie będzie zawierał niepotrzebnych, nieużywanych pomieszczeń. Maleńki domek może jednak budzić obawy o ustawność i możliwości aranżacyjne poszczególnych pokoi. Tego rodzaju wątpliwości pomagają rozwiać wizualizacje wnętrz. W poniższym zestawieniu umieściliśmy dziesięć projektów małych domów, do których dołączono aranżacje wnętrz. Mamy nadzieję, że pomogą Państwu w dokonaniu satysfakcjonującego wyboru.

Projekt Gładki z wentylacją mechaniczną – EC256 (96 m²)

Przytulny domek dla czteroosobowej rodziny. Zmieści się nawet na bardzo wąskiej działce (15,9 m). Kształt budynku jest klasyczny, wykończenie natomiast współcześnie atrakcyjne. W środku znajdziemy trzy sypialnie – dwie na poddaszu, jedną na parterze.

Projekt Ekonomiczny 1B (92,6 m²)

Nowoczesna wersja domu z dachem dwuspadowym. Biała bryła z pozbawionym okapów dachem, prostym wykuszem i licznymi przeszkleniami przykuwa uwagę wysmakowaną elegancją. Otwarty salon imponuje przestronnością, a antresola potęguje to wrażenie.

Projekt Katania 2 (79,52 m²)

Dobra propozycja dla właścicieli płytkich działek z wjazdem od południa. Główna część salonu znajduje się z przodu budynku, wyjście na taras natomiast umieszczono po lewej stronie. U góry z kolei zaprojektowano balkon, który jest dostępny z łazienki oraz z sąsiadującego z nią pokoju.

Projekt Letycja (89,2 m²)

W najdrobniejszych szczegółach dopracowany dom parterowy dla trzyosobowej rodziny. Poszczególne pomieszczenia tak zaplanowano i rozmieszczono, aby każdemu z domowników zagwarantować maksimum prywatności i komfortu. W bryłę wkomponowano również jednostanowiskowy garaż.

Projekt Modraszka bez garażu B na paliwo stałe (79,4 m²)

Piękny dom z eleganckim wykuszem i niebanalnie zaakcentowaną strefą wejściową. Zaskakuje liczbą pomieszczeń zaaranżowanych na niedużej powierzchni. Każdy z pokoi jest ustawny i wygodny. Salon został połączony z kuchnią i tarasem.

Projekt Tebe paliwo stałe (83,92 m²)

Prosty i ekonomiczny dom parterowy. Zaplanowany na rzucie w kształcie prostokąta, przekryty dachem dwuspadowym. Z kompletem pomieszczeń na parterze oraz strychem dostępnym za pomocą schodów opuszczanych.

Projekt Biedronka dr-S (53,27 m²)

Szkieletowy domek letniskowy. Maleńki, ale wygodny. Z trzema sypialniami, łazienką oraz salonem i aneksem kuchennym. W domu rekreacyjnym nie może zabraknąć zewnętrznej części wypoczynkowej. W tym przypadku na parterze umieszczono taras, a na kondygnacji - balkon.

Projekt Agatka z garażem jednostanowiskowym A (81,8 m²)

Interesująca wersja domu z poddaszem użytkowym. Przykuwa uwagę frontowym wykuszem oraz charakterystyczną lukarną. Kolejnym elementem, który wyróżnia ten budynek spośród innych podobnych obiektów jest kominek zewnętrzny.

Projekt Czaruś (87,51 m²)

Komfortowa willa z przyjemnie zadaszonym tarasem oraz eleganckim podcieniem wejściowym. Przytulności dodają jej drewniane okiennice. W holu przewidziano miejsce na opuszczane schody, które zapewniają dostęp do strychu. W bryłę wkomponowano również jednostanowiskowy garaż.

Projekt Lea G1 (83 m²)

Mały, biały domek z czerwonym dachem i efektowną pergolą. Najważniejszym pomieszczeniem jest pokój dzienny z kuchnią i jadalnią. U góry znajdują się trzy sypialnie, dodatkowy pokój wydzielono na parterze. Po lewej stronie umieszczono garaż ze strychem.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.