Sposób na projekt wnętrza przez internet

Już niedługo klienci firmy The Beds będą mogli w zupełnie nowy sposób mieć wpływ na końcowy wygląd kupowanych mebli. To możliwe dzięki autorskiej metodzie UMC, która pozwoli na nowo zdefiniować relację klient-sprzedawca.

Technologia UMC, czyli Technologia Nieograniczonej Masowej Kastomizacji (z ang. Unlimited Mass Customization), to nowość na polskim rynku w segmencie sprzedaży mebli. Według ankiety przeprowadzanej przez firmę na własnej stronie internetowej, aż 25% klientów była zainteresowana możliwością wpływu na wygląd i funkcjonalność mebli jeszcze przed dokonaniem zakupu. Około 40% klientów pytało też o taką możliwość podczas rozmów telefonicznych. Dzięki UMC, klient nie tylko będzie mógł wybrać rodzaj drewna czy jego kolor, ale w sposób nieograniczony zrealizować swoje pomysły i samodzielnie zaprojektować wnętrze.

Technologia UMC, czyli Technologia Nieograniczonej Masowej Kastomizacji (z ang. Unlimited Mass Customization), to nowość na polskim rynku w segmencie sprzedaży mebli.

Dzięki technologii UMC każdy będzie miał możliwość samodzielnego zaprojektowania mebla w sklepie The Beds
Dzięki technologii UMC każdy będzie miał możliwość samodzielnego zaprojektowania mebla w sklepie The Beds

UMC w praktyce, czyli jak projektować meble z domu

Od strony kupującego technologia UMC jest bardzo prosta. Za pośrednictwem strony producenta mebli drewnianych The Beds, klient będzie mógł nanosić poprawki i własne koncepcje na zdjęciach mebli podstawowych. Cała procedura będzie niezwykle prosta i nie będzie wymagała posiadania specjalistycznych umiejętności ani specjalnych programów graficznych. Wszystko będzie można zaprojektować za pośrednictwem sieci.

Co więcej, klient będzie mógł od razu zobaczyć model 3D stworzonego mebla, a także umieścić go w otoczeniu swojego domu za pomocą takiego oprogramowania, jak Google Virtual Reality i Augmented Reality.

Za pośrednictwem strony producenta mebli drewnianych The Beds, klient będzie mógł nanosić poprawki i własne koncepcje na zdjęciach mebli podstawowych.

A jak proces będzie wyglądał ze strony firmy produkującej meble? Technologia UMC sprawi, że powstanie zautomatyzowana fabryka. Drewno jest surowcem elastycznym, z którego da się zrobić niemal wszystko. Firma STWD Roman Bilecki i zależny od niej sklep internetowy The Beds, produkują meble wysokiej jakości, których wykończenie często jest wykonywane ręcznie. Dzięki temu wszystkie pomysły klienta mogą zostać zrealizowane przez producenta.

Czas więc na najważniejsze pytanie: ile taka usługa będzie kosztować? Okazuje się, że za personalizowane meble nie będzie trzeba płacić drożej. Jeżeli ilość materiału potrzebnego do wykonania projektu nie przekroczy o więcej niż 5% podstawowego modelu, za usługę nie będzie trzeba dodatkowo dopłacać.

Wiele elementów mebli sklepu The Beds powstaje dzięki ręcznej obróbce.
Wiele elementów mebli sklepu The Beds powstaje dzięki ręcznej obróbce.

Nowatorska technologia w branży meblowej

Założyciel i właściciel STWD Roman Bilecki obiecuje sobie, że nowatorska technologia UMC zapewni mu konkurencyjność na rynku meblarskim przez następne kilka, a nawet kilkanaście lat. Jeżeli więc to rozwiązanie jest tak dobre i tak oczekiwane przez dużą część klientów, dlaczego inne firmy meblarskie się na to nie zdecydują?

Przestawienie się na taki sposób produkcji wymaga dużych zmian logistycznych, technologicznych oraz administracyjnych.

Czynników jest wiele. Po pierwsze, przestawienie się na taki sposób produkcji wymaga dużych zmian logistycznych, technologicznych oraz administracyjnych. STWD tworzy swoje meble od początku, dlatego może zaprosić swojego klienta do współpracy już na tych początkowych etapach. Natomiast wiele firm działa pod egidą dużych korporacji lub swoje meble produkuje w zagranicznych fabrykach. W tym wypadku nie ma już możliwości wprowadzania tak dużych zmian. Co więcej, już wcześniej wiele mebli sprzedawanych w The Beds było wykańczanych ręcznie, nie będzie to więc miało charakteru całkiem nowej usługi.

Gdy technologia UMC zostanie wprowadzona, zainteresowani klienci otrzymają oprogramowanie do projektowania mebli, niewymagające specjalistycznych umiejętności.
Gdy technologia UMC zostanie wprowadzona, zainteresowani klienci otrzymają oprogramowanie do projektowania mebli, niewymagające specjalistycznych umiejętności.

Meble w 3D – dla kogo?

Korzystanie z technologii UMC to zresztą rozwiązanie nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla projektantów wnętrz, którzy chcą oferować swoim inwestorom najciekawsze rozwiązania. Chcąc ułatwić pracę architektom, właściciele marki The Beds umożliwili zamówienie przez internet modeli 3D mebli oraz tekstur, które pomogą w wykonaniu fotorealistycznych wizualizacji pomieszczeń. Zresztą firma nie ogranicza się tylko do działań w sieci i tradycyjnie umożliwia zamówienie katalogu i próbników drewna.

Zainteresowani architekci mogą też już teraz kontaktować się z firmą, by wspólnie stworzyć nowy projekt mebla na bazie podstawowego produktu. Technologia UMC, która dostępna będzie w przyszłym roku, po prostu ułatwia to zadanie i wprowadza je na większą skalę.

Chcąc ułatwić pracę architektom, właściciele marki The Beds umożliwili zamówienie przez internet modeli 3D mebli oraz tekstur, które pomogą w wykonaniu fotorealistycznych wizualizacji pomieszczeń.

Już teraz można za pośrednictwem sklepu The Beds zamówić próbki i modele 3D mebli drewnianych.
Już teraz można za pośrednictwem sklepu The Beds zamówić próbki i modele 3D mebli drewnianych.

Oczywiście, korzystanie z UMC przez klienta będzie opcją, a nie koniecznością. Klient nadal będzie miał możliwość zamówienia gotowych mebli z katalogu. Te zresztą już dzisiaj pozwalają na wprowadzanie wielu zmian. Poza wyborem drewna na meble (buk lub dąb), jego koloru oraz sposobu wykończenia (olej lub lakier), klient często ma do wyboru różne wykończenia. Sposób wykonania zagłowia w łóżku, kilka typów nóżek czy możliwość rozłożenia stołu to tylko niektóre przykłady.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.