Standard + Trzyszybowe okna dachowe VELUX

Stolarka okienna dobrej jakości będzie nam służyć przez wiele lat. Kupując energooszczędne i wysokiej jakości okna trzyszybowe VELUX GLL i GLU, możemy zmniejszyć rachunki i zadbać o komfort mieszkania. To propozycja dla osób, które szukają energooszczędnych rozwiązań wysokiej jakości i w przystępnej cenie. Okna zbudowane z trzech szyb z przestrzeniami pomiędzy nimi wypełnionymi gazem szlachetnym, mają niski współczynnik przenikania ciepła równy jedynie 1,1 (W/m2K), który zapewnia bardzo dobre zabezpieczenie przed jego utratą z pomieszczeń. Na ich świetne parametry izolacyjne wpływa unikalna konstrukcja ThermoTechnology.

Trzyszybowe okno drewniano-poliuretanowe z dolnym otwieraniem VELUX GLU 0061 B
VELUX
Trzyszybowe okno drewniano-poliuretanowe z dolnym otwieraniem VELUX GLU 0061 B

Okna drewniane i drewniano-poliuretanowe

Materiał z jakiego okna są wykonane powinien być dostosowany do rodzaju pomieszczenia. W przypadku trzyszybowych okien VELUX możemy wybrać okna drewniane VELUX GLL lub drewniano-poliuretanowe VELUX GLU. W łazienkach i kuchniach oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka odporność produktów na wilgoć najlepiej sprawdzą się okna drewniane pokryte grubą, jednolitą powłoką poliuretanową zapewniającą gładkie naroża bez połączeń, dzięki którym nie gromadzi się w ich okolicach wilgoć, kurz oraz brud. Są białe i mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących alternatywy dla okien wykonanych z PCV oraz dla tych klientów, którzy chcą dobrać okna do stylizacji pomieszczenia i szukają estetycznych produktów. Biała ościeżnica z powłoką poliuretanową nie żółknie i zachowuje swój wygląd przez długie lata. Dzięki drewnianemu rdzeniowi poddanemu wysokotemperaturowej obróbce cieplnej oraz nowoczesnym pakietom szybowym zachowują parametry izolacyjne przez wiele lat. Z kolei konstrukcja trzyszybowych okien drewnianych VELUX GLL łączy wysokiej jakości impregnowane i lakierowane drewno z doskonale izolującym polistyrenem, a dodatkowo ze specjalną uszczelką, która jeszcze lepiej chroni przed chłodem i stratami ciepła, a także zapewnia wyższą dźwiękochłonność. Drewno do produkcji okien VELUX pozyskuje się z certyfikowanych, zrównoważonych lasów, co oznacza, że w miejsce ściętych drzew sadzi się nowe, tak aby nie uszczuplić zasobów leśnych.

Profile okienne ThermoTechnology
VELUX
Profile okienne ThermoTechnology

Dolne i górne otwieranie

Zaplanowana przez architekta wysokość montażu okna ma wpływ na sposób jego otwierania, który powinniśmy wybrać. Dostępne są dwie wersje otwierania trzyszybowych okien VELUX: uchwyt w górnej części skrzydła lub elegancka klamka na dole (typ B). Uchwyt w górnej części skrzydła jest wygodny, gdy dół ościeżnicy jest na wysokości ok. 100 cm. Pod takim oknem można ustawić biurko, stół lub kanapę i nadal wygodnie je otwierać. Z kolei klamka na dole sprawdzi się przy wysokiej ściance kolankowej. Dla większego komfortu można wyposażyć okno w zdalne sterowanie współpracujące z inteligentnym systemem VELUX ACTIVE, który samodzielnie steruje oknami i roletami na podstawie danych z wewnętrznych czujników jakości powietrza oraz informacji o aktualnej pogodzie. Możemy zdecydować się na okna z fabrycznie wbudowanym silnikiem i sterownikiem, albo – do tych z górnym otwieraniem – domontować system elektryczny później. Najlepiej już na etapie budowy doprowadzić zasilanie w okolice ościeżnicy. W ten sposób unikniemy w przyszłości dodatkowych prac remontowych.

Trzyszybowe okno drewniane z górnym otwieraniem VELUX GLL 0061
VELUX
Trzyszybowe okno drewniane z górnym otwieraniem VELUX GLL 0061

Okna dachowe powinny być wyposażone w wydajny system wentylacji oraz wymienny filtr powietrza zapobiegający przedostawaniu się do domu kurzu i owadów. W przypadku okien VELUX oknach z górnych systemem otwierania klapa wentylacyjna zintegrowana jest z uchwytem otwierającym, zaś okna z klamką na dole mają nowoczesny dwustopniowy nawiewnik.

Montaż okien dachowych

Bez względu na to, na jakie okna zdecydujemy się, warto mieć na uwadze zasady prawidłowego montażu. Okno dachowe jest integralnym elementem dachu, dlatego powinno być szczelnie z nim połączone, a także odpowiednio ocieplone. W ofercie VELUX można znaleźć różne typów kołnierzy uszczelniających, które dobieramy do rodzaju pokrycia dachowego. W przypadku okien montowanych w zestawach potrzebne są specjalne kołnierze o nazwie „kombi”. Jeszcze wyższy komfort termiczny w pomieszczeniu można zapewnić decydując się na tzw. ciepły montaż okien minimalizujący występowanie mostków termicznych. Polega on na zastosowaniu zestawu izolacyjnego BDX składającego się z ramy izolacyjnej, wokół okiennej izolacji przeciwwilgociowej oraz teleskopowej rynny odwadniającej. Jeżeli klient zamontujesz okna z zestawami izolacyjnymi BDX i zarejestruje zakup w ciągu dwóch lat, jego gwarancja na okna zostanie przedłużona aż do 20 lat.

Z widokiem na przyszłość – zaoszczędź do 500 zł

Duża ilość światła dziennego, bliskość natury i dostęp do świeżego powietrza gwarantują komfort przebywania w pomieszczeniach, ale aby go zwiększyć przydatne są rolety i markizy okienne pozwalające na kontrolowanie ilości światła dziennego oraz ciepła wpuszczanego do pomieszczenia o każdej porze dnia i roku oraz takie, które mogą zapewnić prywatność domownikom. Teraz do 31 grudnia 2019 roku można zarejestrować się na stronie www.velux.pl/naprzyszlosc i odebrać kod promocyjny o wartości 500 zł, a następnie w ciągu 2 lat odebrać zwrot premii za zakup rolet, markiz oraz produktów elektrycznych VELUX.

Więcej informacji o oknach trzyszybowych VELUX można znaleźć na stronie www.velux.pl