Szukasz ładnej podłogi? Wybierz parkiet dwuwarstwowy.

Podłoga drewniana ma swój niezaprzeczalny, naturalny urok, jest łatwa do utrzymania w czystości i pięknie się starzeje. Ponadto drewno na podłodze to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdza się we wnętrzach urządzonych w różnym stylu i kolorystyce.

Innowacyjną propozycją firmy Kaczkan, która od ponad trzech dekad z powodzeniem działa w branży drzewiarskiej, jest parkiet dwuwarstowowy, czyli ProParkiet. To podłoga, która łączy zalety drewna z łatwością montażu paneli i jest dostępna w kilkunastu wybarwieniach i różnych wykończeniach. Przekonajmy się jakie walory posiada ProParkiet firmy Kaczkan i poznajmy najpiękniejsze kolekcje, w ramach których jest on dostępny. 

Walory parkietu dwuwarstwowego 

Parkiet dwuwarstwowy to szczególny rodzaj podłogi drewnianej, którą układa się z gotowych, całkowicie wykończonych klepek. Każda klepka składa się z dwóch warstw: wierzchniej, wykonanej z dębu z Warmii i Mazur oraz podkładu iglastego (lamelu) lub liściastego (sklejki) - obie warstwy łączy trwale specjalistyczny klej. Klepki już na etapie produkcji poddawane są wybranej obróbce: kilkukrotnemu olejowaniu lub lakierowaniu oraz utwardzaniu UV. Podczas obróbki elementy zyskują nie tylko wyjątkowe wybarwienie, ale również trwałość i odporność, które zapewniają długoletnie i satysfakcjonujące użytkowanie parkietu. 

Gotowe do montażu klepki wymagają wyłącznie odpowiedniego ich ułożenia na posadzce, bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek prac wykończeniowych. Taka podłoga może być użytkowana bezpośrednio po zamontowaniu, co do tej pory było cechą zarezerwowaną dla drewnopodobnych paneli. Parkiet dwuwarstwowy jest cieńszy od tradycyjnej podłogi drewnianej, co sprawia, że świetnie współpracuje z ogrzewaniem podłogowym - efektywnie przepuszcza ciepło, zachowując równocześnie swój wygląd (jest mniej narażony na wysychanie i pękanie). Dzięki wystarczająco grubej warstwie wierzchniej - ProParkiet może być nawet kilkukrotnie odnawiany, podobnie jak klasyczna podłoga z drewna. 

Podłogi olejowane w Kolekcji Beauty of Oil

Kolekcja Beauty of Oil wydobywa z drewna to, co w nim najpiękniejsze - podkreślając oryginalny rysunek każdego fragmentu deski oraz głębie jego koloru za pomocą doskonałych, naturalnych olejów. W kolekcji znajduje się osiem wyjątkowych odsłon ProParkietu, inspirowanych przede wszystkim naturą. Parkiety w tej kolekcji zostały wykonane z wysokogatunkowego dębu europejskiego, a swoją satynową, ciepłą w odbiorze powierzchnię zawdzięczają kilkukrotnemu olejowaniu najwyższej jakości olejami naturalnymi utwardzanymi promieniami UV.

Możemy wybierać spośród ośmiu jasnych parkietów, w zimnych i ciepłych odcieniach, z wyraźnymi rysunkami słojów, które doskonale podkreśla właśnie metoda olejowania. Podłogi Grey Shadow, Grey Moon oraz Whitte Truffle doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, otwartych wnętrzach, jak i w niewielkich, dziecięcych pokojach czy sypialni. Jasne, świeże kolory optycznie powiększą i rozjaśnią przestrzeń. Dynamiczna podłoga Shabby Chic oraz wyraziste, nieco ciemniejsze od pozostałych Arizona Wave i Pure Forest idealnie wpiszą się w pomieszczenia urządzone w stylu klasycznym i nowoczesnym, w których będą harmonijnie współgrać z innymi elementami aranżacji lub stanowić jej najmocniejszy akcent. Ponadczasowe parkiety Wild Oil i California Dream House to podłogi ciepłe i stonowane, wprowadzające do wnętrz sielankowy spokój. 

Podłogi lakierowane w Kolekcji Top of the World

Kolekcja Top of the World to seria ekskluzywnych podłóg, w których szlachetny wygląd desek, ich usłojenie, sęki i barwę wyeksponowano poprzez zastosowanie najwyższej jakości lakierów - transparentnych i kolorowych. W kolekcji znajduje się dziesięć niezwykłych odsłon ProParkietu, inspirowanych m.in. luksusowymi trunkami i skarbami natury. Główną rolę gra w tej kolekcji dąb szypułkowy, niezwykle szykowny gatunek, doceniany ze względu na swoje walory estetyczne oraz ponadprzeciętną jakość i wytrzymałość. 

Możemy wybierać spośród dziesięciu wybarwień parkietu: od jasnych do ciemnych, w zimnych i ciepłych tonacjach. W nowoczesnych, jasnych i przestronnych wnętrzach idealnie sprawdzą się parkiety: Dąb Clear Oak, Dąb Vanilla, Dąb Alaska oraz Dąb White Cream. To jasne podłogi, przede wszystkim w odcieniach bieli i szarości, z delikatnie przebijającym naturalnym kolorem jasnego drewna. Parkiety optycznie rozjaśnią i powiększą przestrzeń oraz harmonijnie skomponują się z większości mebli i dodatków. Dąb Thermo Coffee i Dąb Czarny Onyx to z kolei niezwykle eleganckie w odbiorze, ciemne podłogi, które doskonale wpiszą się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne wnętrza. Najbardziej uniwersalne w tej kolekcji parkiety to Dąb Champagne, Dąb Whisky i Dąb Sahara, które będą świetną bazą dla niemal każdej aranżacji, bez względu na styl i kolorystykę. 

Jodełka w nowoczesnej odsłonie 

Kolekcja Jodełka to parkiety dwuwarstwowe dostępne w wybarwieniach z kolekcji: Beauty of Oil i Colours of the World, których klepki przycięto pod kątem (22,5 stopni w przypadku Chevron 22 i 45 stopni w przypadku Chevron 45). Parkiet Jodełka to gwarancja dynamicznego designu, który z powodzeniem może grać pierwsze skrzypce w aranżacji każdego wnętrza.