Szybka metamorfoza mieszkania bez remontu – czy to możliwe?

Remont mieszkania większości osób kojarzy się z dużymi wydatkami, koniecznością znalezienia sprawdzonej ekipy, brudem i ogólnym zamieszaniem. Metamorfozę pomieszczeń można jednak przeprowadzić w znacznie przyjemniejszy sposób.

Tradycyjny remont – czy warto?

Remont mieszkania to bardzo angażujące zadanie, które wymaga od ciebie z reguły dużych nakładów finansowych, znalezienia ekipy remontowej lub wzięcia urlopu, aby mieć czas na samodzielne wykonanie wszystkich prac. Najczęściej remont oznacza także konieczność przeorganizowania życia wszystkich domowników, ponieważ wiąże się z niemałym hałasem i zanieczyszczeniem przestrzeni, co uniemożliwia skupienie się w pracy lub podczas nauki. Nic więc dziwnego, że większość Polaków bardzo niechętnie przystępuje do większych prac remontowych. Z czasem jednak każde mieszkanie potrzebuje odświeżenia, bo pojawiają się różne uszkodzenia, które trzeba zamaskować, a stara aranżacja przestaje cieszyć. Czy można jednak uniknąć wielkiego zamieszania i przeprowadzić remont w nieco inny sposób?

Proste sposoby na zmianę aranżacji i odświeżenie mieszkania

Proste sposoby na aranżację mieszkania zakładają np. wykorzystanie naklejek. Za ich pomocą błyskawicznie ukryjesz rysy na drzwiach lub dasz drugie życie frontom szafek. Tego typu naklejki są wyjątkowo trwałe i odporne na zabrudzenia. 

  • Dzięki opcjom personalizacji możesz zamówić dokładnie taki wymiar naklejki, jaki jest ci potrzebny. Nie musisz niczego docinać ani dopasowywać. Po prostu zdejmujesz folię zabezpieczającą i montujesz naklejkę na drzwiach do sypialni, szafie wnękowej lub drzwiczkach od komody.
  • Nie da się uniknąć malowania ścian, ale skuwania płytek już tak. Wszystko dzięki naklejkom na płytki ceramiczne i kafelki – za ich pomocą błyskawicznie odmienisz wygląd ściany w kuchni lub łazience. Podobnie jak naklejki na drzwi lub fototapety wykonane zostały z wyjątkowo trwałego, odpornego na uszkodzenia i brud materiału. Bardzo łatwo więc utrzymać je w czystości.
  • Myślisz o odświeżeniu płytek na podłodze? W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się farba do płytek, która pozwoli ci błyskawicznie odmienić wygląd podłogi. Pomyśl także o specjalnych, wyjątkowo cienkich płytach, które nie podwyższają podłogi, a nadają jej zupełnie inny charakter.
  • Design ścian w szybki i niewymagający wsparcia specjalistów sposób możesz zmienić za pomocą tapet samoprzylepnych. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnego klejenia tego typu dekoracji. Ponadto, korzystając z możliwości personalizacji i usługi tapety na wymiar, możesz zamówić wybrany przez siebie wzór w dokładnie takim rozmiarze, jaki jest ci potrzebny. Interesującym pomysłem na metamorfozę przedpokoju jest wykorzystanie fototapety. Jej montaż nie zajmie ci szczególnie dużo czasu, a zmiana będzie zachwycająca. 

To tylko przykładowe sposoby na prostą, ale bardzo wyrazistą metamorfozę mieszkania bez robienia remontu. Charakter pomieszczeń często można odmienić, stosując jedynie kilka prostych trików, bez udziału kilkuosobowej ekipy remontowej. 

Komentarze