Taras na poddaszu – czy jest to możliwe?

System elementów okiennych i drzwiowych tworzący wyjście na balkon to innowacyjne rozwiązanie firmy VELUX. Dzięki oknom balkonowym GEL użytkownicy poddasza zyskują dodatkową przestrzeń i mogą cieszyć się większą ilością światła dziennego, świeżym powietrzem, panoramicznym widokiem oraz korzystać z uroków prywatnego tarasu.

VELUX

Balkon kojarzy się z przestrzenią dostępną tylko dla użytkowników parteru lub wyższych kondygnacji bez poddasza, ale dzięki rozwiązaniu firmy VELUX swoje marzenia o tarasie mogą spełnić także mieszkańcy poddasza. Okno balkonowe VELUX GEL umożliwia wyjście na taras, który można zbudować na zewnątrz niezależnie od rodzaju dachu: może być ze ścianką kolankową lub bez. Górną część obsługuje się jak okno uchylno-obrotowe – można ją bezstopniowo uchylić do kąta 45 stopni lub zatrzymać w dowolnej pozycji. Dolna część dostępna jest w wersji otwieranej na prawą lub lewą stronę oraz jako nieotwierana. Na poddaszach bez ścianki kolankowej balkon wbudowany jest w istniejącą konstrukcję dachu. W domach ze ścianką kolankową, taras może być niezależną konstrukcją zewnętrzną lub być częścią tej konstrukcji np. wyjścia na taras nad garażem.

Od lewej: konstrukcja bez ścianki kolankowej. Taras w konstrukcji dachu. Od prawej: konstrukcja ze ścianką kolankową. Taras o niezależnej konstrukcji zewnętrznej.
VELUX
Od lewej: konstrukcja bez ścianki kolankowej. Taras w konstrukcji dachu. Od prawej: konstrukcja ze ścianką kolankową. Taras o niezależnej konstrukcji zewnętrznej.

Rozwiązanie można zastosować na poddaszu w różnych budynkach, zarówno jedno-, jak i wielorodzinnych. Jest to szczególnie cenne dla właścicieli mieszkań w starych kamienicach, gdzie adaptacja poddasza staje się coraz popularniejsza.

VELUX

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość optymalnego wykorzystania i powiększenia przestrzeni na poddaszu. Prywatny taras będzie naturalnym przedłużeniem salonu lub sypialni. Możemy tam odpoczywać z rodziną, cieszyć się kontaktem z naturą, a także panoramicznym widokiem. Co więcej, okno balkonowe doprowadzi do pomieszczenia jeszcze więcej światła i świeżego powietrza, co dobrze wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie. Większe przeszklenia wpuszczą do wnętrza więcej promieni słonecznych, a to w istotny sposób przyczyni się do pozyskiwania darmowego ciepła zimą, poprawiając bilans energetyczny budynku.

VELUX

Montaż okna balkonowego VELUX GEL to także gwarancja oszczędności energii. Doskonałe parametry izolacyjne – współczynnik Uw=1,2 (W/m2K) - osiągnięto dzięki zastosowaniu dwukomorowego pakietu szybowego. Od wewnątrz okno zostało wyposażone w szybę bezpieczną, laminowaną o klasie odporności antywłamaniowej P2A, z kolei od zewnątrz w szybę hartowaną z powłoką łatwozmywalną i antyroszeniową ograniczającą powstawanie zabrudzeń oraz eliminującą kondensację pary wodnej. Dla podniesienia komfortu użytkowania poddasza okno zostało również przystosowane do montażu różnego rodzaju rolet wewnętrznych. Jest również wyposażone w klapę wentylacyjną z filtrem powietrza, która zapewnia dopływ świeżego powietrza nawet, gdy okno jest zamknięte.

Okno balkonowe VELUX GEL od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Można łączyć go w zestawy i montować na każdym typie poddasza: ze ścianką kolankową lub bez, w dachach o kącie nachylenia od 35-53 stopni. Górne okno ma wymiary 78x136cm, a dolne 78x109 cm.

Więcej informacji i porad na https://www.velux.pl/produkty/okna-dachowe/okno-balkonowe

Proponowane dla Ciebie

Komentarze

  • Gość 2020-05-03T13:10:07Z

    Proszę o więcej wizualizacji nowoczesnych ujęć przeróbek strychu polączonych z tarasem na dachu budynku