Wyprzedź przyszłość z Mains Switch RR868

Technologia narzuciła wszystkim nam bardzo szybkie tempo. Czy damy radę za nim nadążyć? Z całą pewnością tak, jeśli pomożemy sobie pewnymi rozwiązaniami. Jakie to rozwiązania? Między innymi dom, który wykonuje za nas prace.

W dzisiejszych czasach wszystko musi się rozwijać, by nadążyć za narzuconym tempem. To, co się nie rozwija, zostaje daleko w tyle. Dotyczy to również domu. Żeby sprostać wymaganiom współczesności, dom powinien mieć udogodnienia, elektryczność i dostęp do internetu. Jednakże dzięki SALUS Smart Home możesz sprawić, że Twój dom nie tylko nadąży za tempem technologii, ale go wyprzedzi o wiele lat. Wszystko za pomocą Mains Switch RR868.

RR868 służy do bezprzewodowego włączania urządzeń elektrycznych, takich jak pomp, oświetlenia, wentylatorów itp. Mains Switch to doskonałe rozwiązanie w przypadku braku okablowania. Jest to również znakomity sposób na bezprzewodowe przekazywanie sygnału o pracy lub awarii urządzeń elektrycznych w automatyce. Zestaw zawiera nadajnik, odbiornik oraz komplet estetycznych obudów natynkowych. Nadajnik i odbiornik mogą być opcjonalnie zamontowane w puszce φ 60 mm.

Urządzenie jest zgodne z dyrektywą 2014/30/EU, 2014,35/EU, 2014/53/EU oraz 2011/65/EU. Jego zakres częstotliwości wynosi 868.0 MHz - 868.6 MHz. Moc wyjściowa to <13dBm (pełne informacje dostępne są na stronie internetowej www.saluslegal.com).

RR868 przeznaczony jest do montażu wyłącznie wewnątrz budynków i należy go utrzymywać w suchym stanie. Instalację należy przeprowadzić ostrożnie, gdyż nieprawidłowo zainstalowany RR868 może stworzyć zagrożenia zdrowia lub życia. Przed instalacją, urządzenie należy odłączyć od zasilania 230 V!

Zasada działania

RR868 trzeba podłączyć do zasilania 230 V AC. Kiedy urządzenie wejdzie w tryb gotowości, dioda na nim zaświeci się na czerwono. Gdy Mains Switch zostanie zasilony napięciem 230 V AC, to wyśle kodowany sygnał do odbiornika. Wtedy odbiornik uruchamia się i podaje napięcie 230 V AC na wyjście SL. Prawidłową pracę urządzeń dioda sygnalizuje kolorem zielonym na nadajniku i odbiorniku. Sygnał wysyłany przez nadajnik jest ponawiany co 5 sekund. Nadajnik ma wbudowany superkondensator dla zasilania rezerwowego w celu przesłania do odbiornika polecenia “OFF” (2 razy co 5 sekund) po wyłączeniu zasilania. Nadajnik i odbiornik mogą być zasilone z różnych faz.

Dane techniczne

 • Model: RR868
 • Zasilanie nadajnika: 230 V AC
 • Zasilanie odbiornika: 230 V AC
 • Max obciążenie odbiornika: 5 (3) A
 • Sygnał wyjściowy odbiornika: 230 V AC
 • Komunikacja: Bezprzewodowa, 868 MHz
 • Wymiary nadajnika i odbiornika [mm]: 45 x 45 x 20
 • Wymiary obudowy nadajnika i odbiornika [mm]: 84 x 84 x 28
 • Zasięg w otwartej przestrzeni: około 100 metrów
 • Zasięg w pomieszczeniach: 35 metrów (w zależności od struktury wewnętrznej)

Mains Switch RR868 pozwala na różne schematy podłączenia, między innymi:

 1. Rozwiązanie przy braku okablowania pomiędzy regulatorem temperatury a przewodową listwą sterującą.
 2. Rozwiązanie problemu braku 1 żyły pomiędzy regulatorem temperatury a przewodową listwą sterującą.
 3. Bezprzewodowe włączanie pompy cyrkulacyjnej wyłącznikiem światła.
 4. Bezprzewodowe połączenie listwy centralnej i pompy obiegowej.

Mains Switch RR868 firmy SALUS to doskonałe rozwiązanie komunikacji bezprzewodowej. Nadajnik i odbiornik mogą połączyć dwa różne urządzenia niepołączone ze sobą żadnymi przewodami, na przykład pompę ciepła i światło. Dzięki temu po wejściu do pokoju samoczynnie zapali się światło i włączy dogodne ogrzewanie. W ten sposób nasz dom wchodzi w przyszłość.

Komentarze

 • Kacper

  Bardzo ciekawy artykuł! Muszę przyznać, że takie systemy są naprawdę bardzo dobrym wsparciem jeśli chcemy mieć bezpieczny i przyjazny dom w użytku codziennym. Może również się zdecydujemy na takie rozwiązanie bo jesteśmy na etapie wykończenia i takie wsparci rozwiązałoby wiele komplikacji.