Zakup eleganckiego barku do salonu

Chociaż barek to praktyczne wyposażenie, które powinno się znaleźć w każdy salonie, w wielu mieszkaniach i domach wciąż brakuje takiego mebla. Najczęściej wynika to z tego, że wiele gotowych zestawów mebli pozbawionych jest barku, a domownicy nie zdają sobie sprawy z faktu, że mogą go łatwo zamówić przez internet.

1. Jak wybrać najlepszy barek do salonu czy kuchni?
2. Jak wybrać odpowiedni rodzaj i wielkość barku?
3. Barek na kółkach - czy warto się na niego zdecydować?
4. Barek a wystrój wnętrza
5. Najlepsze miejsce na barek – salon, jadalnia, a może kuchnia?

Zanim jednak zaczniesz szukać idealnego rozwiązania, sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem, aby nowy barek dobrze prasował do mebli i wystroju wnętrza, a jednocześnie był praktyczny i stał się ozdobą salonu.

Wonder

Jak wybrać najlepszy barek do salonu czy kuchni?

Domowy barek to idealne miejsce do przechowywania alkoholi. Nawet jeżeli nie przepadasz za wysokoprocentowymi trunkami, z pewnością co jakiś czas odwiedzają cię znajomi lub członkowie rodziny, którzy mają ochotę uczcić spotkanie czymś mocniejszym. Wówczas warto podać im alkohol wyjęty z braku, co pozwoli stworzyć dużo lepszy klimat niż wyciąganie trunku ze zwykłej szafki. Jeżeli natomiast chodzi o to, gdzie przechowywać barek, to salon wydaje się najlepszym miejscem. W niektórych sytuacjach, jeżeli na przykład nie masz na tyle miejsca, aby wstawić dodatkowy mebel, możesz również rozważyć postawienie go w kuchni. Wówczas nie będziesz mógł jednak wykorzystywać go jako ozdoby. Producenci barków projektują je w taki sposób, aby stanowiły wyjątkowy element dekoracyjny. Warto więc to wykorzystać i postawić barek w miejscu, które będzie widoczne.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj i wielkość barku? 

Barki dostępne są już w szerokiej internetowej ofercie. Oznacza to zatem, że barek do naszego salonu możemy wyszukać spośród setek produktów, dzięki czemu z pewnością znajdziemy ten idealny. W internetowych ofertach z barkami znajdziesz przeróżne modele, więc będziesz mógł łatwo dopasować mebel do swoich wnętrz. Oprócz tradycyjnych barków w formie pionowych lub poziomych szafek dostępne są także nietypowe kształty. Przykładem może być barek ukryty w globusie, beczce, stolik z kółkami lub inne modele. To, na jaki model barku postawisz, powinno w dużej mierze zależeć od zawartości, którą chcesz w nim przechowywać. Jeśl na przykład posiadasz dużą kolekcję alkoholi w pięknych karafkach, warto ją odsłonić i postawić na zakup przeszkolnego mebla.  

Barek na kółkach - czy warto się na niego zdecydować?

Barek na kółkach to rozwiązanie, które kojarzy się przede wszystkim z hotelami. W praktyce jednak może się ono okazać dobrym wyborem również w przypadku mieszkania lub domu. W końcu mobilny barek sprawdzi się również podczas przywożenia posiłków lub ułatwi posprzątanie brudnych talerzy po jedzeniu. Barek mobilny najlepiej sprawdza się w dużych wnętrzach, gdzie przy stole jednocześnie siedzi kilka lub kilkanaście osób. Jeżeli natomiast spożywacie najczęściej posiłki w małym gronie, a w pobliżu salonu lub jadalni masz kuchnię, zamiast barku na kółkach lepiej wybrać tradycyjny model. Niektórzy klienci przyznają, że chociaż zamówili model wyposażony w kółka, które teoretycznie powinny zapewnić mobilność i możliwość przemieszczania barku, to później rzadko kiedy korzystają z tej opcji i barek przez cały czas stoi w jednym miejscu.

Barek a wystrój wnętrza

Elegancki barek może odmienić wystrój wnętrza twojego salonu, szczególnie jeżeli podczas zakupów wybierzesz stylowy model w kolorze ciemnym lub naturalnego drewna. Jeżeli posiadasz w tym pomieszczeniu jasne meble, ciemniejszy kolor sprawi, że barek będzie wyróżniał się na ich tle, a dodatkowo wprowadzi element kontrastu. Jeżeli chcesz mieć pewność, że ten praktyczny dodatek zmieści się w twoim mieszkaniu, sprawdź wymiary barku i miejsca, w którym planujesz go postawić. Nawet jeżeli nie chcesz go trzymać w salonie i wybierzesz model na kółkach, warto przemyśleć czy znajdziesz dla niego miejsce. W końcu przy takim barku liczy się przede wszystkim to, aby w razie potrzeby był do niego łatwy dostęp.

Najlepsze miejsce na barek – salon, jadalnia, a może kuchnia?

Chociaż większość klientów decyduje się wstawić barek do salonu, szczególnie jeżeli chodzi o tradycyjny mebel w postaci szafki, to alternatywą może być kuchnia lub jadalnia. Zastanów się, gdzie najczęściej przyjmujesz gości, aby mieć pod ręką barek. Pamiętaj jednak, że taki zakup powinien zapewnić komfort tobie i twoim bliskim. Jeżeli uważasz, że barek lepiej sprawdzi się w innym miejscu, to zawsze możesz przetestować takie rozwiązanie. Kupując go, nie kieruj się wyłącznie ceną. Jeżeli zależy ci, aby barek posłużył przez wiele lat, warto dopłacić i od razu zamówić porządny model.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.