Projekty domów z kosztorysem

W czasach kiedy ceny materiałów budowlanych stale rosną, ciężko oszacować koszt budowy. Dlatego, aby się nie przeliczyć, warto znać szacunkowy koszt budowy domu według danego projektu. Dzięki temu łatwiej dokonać pewnych założeń ekonomicznych i zabezpieczyć się na ewentualne wahania cen. Pomogą Ci w tym projekty domów z kosztorysem.

null

Projekty domów z kosztorysem

Potrzeby mieszkaniowe wielu rodzin na przestrzeni lat znacznie się zmieniają. Obecnie odchodzi się od budowy wielkometrażowych domów na rzecz kompaktowych budynków o powierzchni od 80 do 120 m2. Pary bez dzieci, dziadkowie, single decydują się również na domy o mniejszej powierzchni. Dobrze przygotowany projekt pozwala im komfortowo mieszkać już na 50 m2. Popularność jednych i drugich domów, o metrażach nieprzekraczających 120 m2 stale rośnie, a przyczyn tego zjawiska może być wiele. Należą do nich na pewno względy ekonomiczne. Obecnie przy rosnącej inflacji i ciągle zmieniających się cenach materiałów budowlanych, ciężko przewidzieć koszt inwestycji mieszkaniowej. Podobnie jak ciężko przewidzieć koszy eksploatacji takiego domu, z uwagi na zmiany w polityce energetycznej i kosztach jej wytwarzania.

Jeśli nie masz dużych potrzeb, nie buduj dużego domu. Pamiętaj, że koszty eksploatacji małych domów zawsze są niższe od przestronnych willi i rezydencji. Ponadto, nawet jeśli dysponujesz obecnie większym zasobem gotówki, nie masz pewności, że ceny materiałów budowlanych nie wzrosną nagle o 40%. Zostaw sobie zapas na nieprzewidziane wydatki. Oczywiście dużo łatwiej będzie Ci go oszacować, jeśli jeszcze przed rozpoczęciem budowy poznasz jej koszt. Dlatego poszukując wymarzonego projektu, przeglądaj gotowe projekty domów z kosztorysem. Wybierz taki, aby łatwiej zarządzać budżetem, przeznaczonym na tę inwestycję.

Projekty domów jednorodzinnych z kosztorysem

Zanim rozpoczniesz budowę domu, dobrze przeanalizuj swoje potrzeby mieszkaniowe i możliwości finansowe. Dopiero po tej analizie będziesz przygotowany do poszukiwania odpowiedniego dla Ciebie projektu domu. Oczywiście możesz skorzystać z pomocy architekta, jednak łatwiej i szybciej będzie, jeśli wybierzesz projekt gotowy, wykonany przez doświadczonych architektów. Wiele projektów domów, które cechuje funkcjonalny układ pomieszczeń znajdziesz na extradom.pl

Na portalu extradom.pl znajdziesz projekty domów z kosztorysem, które zawierają zestawienie materiałów potrzebnych do budowy, w tym zestawienie stolarki okiennej. Pamiętaj jednak, że podawane w projekcie koszty budowy są szacunkowe i podczas zakupu materiałów, może okazać się, że ich cena znacznie się różni. Dlatego właśnie wcześniej wspominaliśmy o zapasie, jaki warto sobie zostawić na ewentualne, nieprzewidziane wydatki podczas prowadzenia inwestycji.

Jak wybrać projekt domu?

Kupując projekt domu, musisz być dobrze przygotowany i zanim zaczniesz jego poszukiwania, dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby, możliwości finansowe i techniczne. Koniecznie uwzględnij uwarunkowania Twojej działki. Nie tylko wymiary działki, ale też kąt nachylenia, warunki zabudowy, ukierunkowanie względem stron świata itd. Spisz wszystkie istotne punkty i cechy na kartce i dopiero teraz rozpocznij przeglądanie projektów. Na extradom.pl znajdziesz projekty domów parterowych, jednorodzinnych, jak i domów z poddaszem użytkowym. W wyborze wymarzonego domu pomogą Ci czytelne kategorie i filtry umieszczone na tym portalu. Niezależnie czy interesują Cię projekty domów tanich, tradycyjnych, wykonanych w stylu skandynawskim czy inne — wszystkie znajdziesz w jednym miejscu.
 

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.