Zwiększone zainteresowanie projektami domów parterowych - sprawdź, dlaczego?

Projekty domów parterowych to jeden z najczęstszych wyborów inwestorów, planujących budowę. Łączą one w sobie liczne zalety, ciesząc się ogromną popularnością wśród osób chcących stworzyć komfortowy i funkcjonalny budynek mieszkalny. Duże zainteresowanie odnotowują przede wszystkim niewielkie obiekty parterowe bez garażu i piwnicy. Co stoi za ich powodzeniem?

null

Niski koszt budowy domów parterowych

Nieduże, parterowe domy jednorodzinne to obiekty niedrogie w budowie. Dzięki temu cieszą się one znacznym popytem wśród osób, które dysponują ograniczonymi funduszami na realizację inwestycji. Jeżeli chcemy wznieść jednokondygnacyjny budynek, który nie nadwyręży naszego budżetu, wybierzmy dom cechujący się prostą bryłą oraz nieskomplikowanym, dwuspadowym dachem. Zrezygnujmy z lanego stropu na rzecz znacznie tańszej wersji drewnianej. Sporą oszczędność przyniesie nam brak komunikacji pomiędzy piętrami, w której znaczny koszt generują schody – zarówno betonowe, jak i drewniane. W celu zmniejszenia niezbędnych nakładów finansowych nie decydujmy się także na budowę piwnicy czy garażu, które podnoszą ogólną wartość inwestycji.

Optymalna przestrzeń do życia w parterowym domu

Jeszcze kilkanaście lat temu wielu inwestorów wznosiło obiekty mieszkalne o znacznym metrażu. Było to podyktowane faktem posiadania licznej rodziny oraz chęcią stworzenia domu, w którym mogłyby zamieszkać dwa lub trzy pokolenia jednocześnie. Obecnie ludzie coraz rzadziej biorą pod uwagę realizację wielokondygnacyjnych budynków. Mniej jest także wielopokoleniowych rodzin, a poszczególne generacje stawiają raczej na indywidualne zamieszkiwanie – młode pokolenia emigrują bowiem do miast lub za granice w poszukiwaniu pracy. Nie bez znaczenia jest również koszt utrzymania domu. Kompaktowy, parterowy budynek będzie tańszy w bieżącej eksploatacji, aniżeli okazały obiekt z wieloma piętrami. Jednocześnie odpowiednio zaprojektowany, nieduży dom zapewni wszystkim mieszkańcom optymalną przestrzeń do życia, gwarantując im niezbędną prywatność – a zarazem sprzyjając zacieśnianiu więzi rodzinnych.

Wysoka funkcjonalność domów parterowych

Domy parterowe to budynki wyjątkowo funkcjonalne. Z pewnością przypadną one do gustu osobom, które marzyły o wnętrzu płynnie połączonym z ogrodem. Wystarczy zdecydować się na projekt domu z obszernymi przeszkleniami i wyjściem na taras, aby móc codziennie obcować z naturą i wypoczywać na świeżym powietrzu. Jednokondygnacyjny budynek będzie komfortowy dla osób starszych i niepełnosprawnych, jak również rodziców małych dzieci. Brak schodów ułatwi poruszanie się wszystkim domownikom, zapewniając im dogodny dostęp do wszystkich pomieszczeń. Pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce – eliminując potrzebę budowy klatki schodowej oraz zmniejszy ryzyko groźnych upadków, częstych u najmłodszych pociech przemieszczających się pomiędzy piętrami. Co więcej, parterowe domy o kompaktowej bryle są łatwe do ogrzania i posprzątania, a odpowiednio ocieplone – są również wyjątkowo energooszczędne.

Projekty domów parterowych cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Niedrogie w realizacji, a przy tym przystępne cenowo w późniejszym utrzymaniu, gwarantują komfortowe warunki do życia nawet kilkuosobowej rodzinie. W sprzedaży dostępne są zróżnicowane propozycje, cechujące się odmiennym metrażem, stylistyką czy funkcjonalnością. Ich szeroka gama sprawia, że każdy z nas bez trudu wybierze idealny projekt, umożliwiający wzniesienie atrakcyjnego wizualnie i wygodnego domu dla siebie i swoich najbliższych.

Projekty domów od MURATORA

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.