Oryginalne rozwiązania okienne

Możliwości wykorzystania okien w projektach architektonicznych są coraz większe. Inteligentne zaplanowanie przeszkleń wspaniale urozmaici elewację, a poprzez odpowiednie naświetlenie pomieszczeń pozytywnie wpłynie na komfort mieszkania.

Jednak, aby uzyskać wspomniany efekt, a może nawet więcej, potrzebny jest właściwy produkt, który spełni wymagania zarówno wizualne jak i funkcjonalne. Nieraz to, co okna tradycyjnie oferują w tym zakresie, nie wystarcza. Wówczas z pomocą przychodzą niestandardowe propozycje, które nie ograniczają się jedynie do kształtu okien.

Firmie Internorm udało się stworzyć rozwiązania, w których maksymalnie wyeksponowano szkło kosztem ramy okiennej
Firmie Internorm udało się stworzyć rozwiązania, w których maksymalnie wyeksponowano szkło kosztem ramy okiennej

Przeszklenia w nowoczesnej architekturze

Szklane powierzchnie cieszą się zasłużonym uznaniem we współczesnej architekturze. Problemem może być jednak ich stylistyczny minimalizm. W jaki sposób jednocześnie zapewnić stabilność i wymaganą przez użytkowników energooszczędność, nie tracąc przy tym na wyglądzie? Odpowiedzią są zaawansowane produkty, które do minimum redukują elementy konstrukcyjne. - Okna o dużych gabarytach mają bardzo dużą rzeszę zwolenników ze względu na ich niesamowitą estetykę. Częstym problemem, z którym mierzą się inwestorzy, są miejsca łączenia okien, zwłaszcza gdy chodzi o naroża, które wymagają odpowiednich wzmocnień, gwarantujących właściwą sztywność. Firmie Internorm, dzięki dekadom doświadczeń w produkcji okien, udało się stworzyć rozwiązania, które dążą do maksymalnego wyeksponowania szkła kosztem ramy okiennej. Okna te niemal w całości wykonane są ze szkła. Dzięki temu architekci mogą teraz bezproblemowo uwzględniać w swoich projektach narożniki prawie kompletnie wyprodukowane ze szkła. Efekt wizualny jest oszałamiający – mówi Marcin Ksokowski z IFTM Internorm.

Tarasowe drzwi przesuwne

Wielkie okna to jeden z elementów stosowanych na fasadach budynków. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy także zastosować drzwi przesuwne? Tutaj także można liczyć na umiejętności austriackich inżynierów. Nawet wielkopowierzchniowe drzwi przesuwne mają bardzo wąską ościeżnicę, którą można schować w ociepleniu, oraz są wyposażone w praktycznie niewidoczne progi, które w żaden sposób nie zaburzają wrażenia przejrzystości i przestrzeni. Warto także dodać, że powierzchnia takich drzwi przesuwnych może dorównywać powierzchni okien. Dzięki takim nietypowym rozwiązaniom można jednocześnie uzyskać piękną i praktyczną ścianę szkła.

Technologia  I-tec Smart Window pozwala na obsługę i sterowanie zintegrowanymi z oknem produktami przy pomocy tabletu lub smartfona
Technologia I-tec Smart Window pozwala na obsługę i sterowanie zintegrowanymi z oknem produktami przy pomocy tabletu lub smartfona

Dobierz okna do stylu budowanego domu

- Nasze podejście do okien zakłada postępowanie według zasady - pokaż mi swój dom a powiem Ci kim jesteś. Dlatego wszystkie okna zostały podzielone na linie stylistyczne różniące się od siebie przede wszystkim wyglądem. W kontekście nowoczesnej architektury na szczególną uwagę zasługuje linia Studio – tłumaczy specjalista Internorm. Okna z tej linii są absolutnie minimalistyczne. W odróżnieniu od tradycyjnych okien, można je zintegrować z fasadą. W połączeniu z niezwykle nowoczesnymi dodatkami pozwalają zachować surowy i elegancki charakter budynku. Styl Home jest idealny dla osób, które nie lubią skrajności. Ma dwa oblicza: pierwsze to Home pure, czyli purystyczny surowy design, a drugi to Home soft cechujący się łagodnymi liniami i harmonią. Styl Ambiente jest stworzony dla tradycjonalistów, którzy gustują w klasycznych rozwiązaniach.

Wielkopowierzchniowe drzwi przesuwne mają bardzo wąską ościeżnicę oraz są wyposażone w praktycznie niewidoczne progi
Wielkopowierzchniowe drzwi przesuwne mają bardzo wąską ościeżnicę oraz są wyposażone w praktycznie niewidoczne progi

W stronę technologii

Internorm właściwie od zawsze słynął z innowacyjnych rozwiązań, które wprowadzał na rynek jako pierwszy. Oprócz samej stylistyki okna powinny być także technologicznym majstersztykiem. Jeszcze kilka lat temu niektóre rozwiązania byłyby nie do pomyślenia. Obecnie produkty z oferty Internorm obejmują między innymi takie technologie jak: I-tec Zacienienie, stosowaną w oknach zespolonych, w których znajdują się żaluzje międzyszybowe wyposażone w moduł fotowoltaiczny pobierający energią słoneczną. Dzięki temu odpada konieczność podłączenia instalacji elektrycznej, a jednocześnie można wygodnie nimi sterować za pomocą pilota. Kolejnym nieszablonowym rozwiązaniem jest technologia I-tec Wentylacja. Okna wyposażone są w elektryczny wywietrznik, który pozwala na wygodne i komfortowe wietrzenie pomieszczeń bez otwierania okien. Z pomocą wymiennika ciepła potrafią odzyskać energię (aż do 86%), która w innym wypadku zostałaby bezpowrotnie stracona. - W tym roku mamy jeszcze jedną rewolucyjną technologię do przedstawienia – I-tec Smart Window. Pozwala ona na obsługę i sterowanie zintegrowanymi z oknem produktami przy pomocy tabletu lub smartfona. Obejmuje to między innymi sterowanie roletami lub żaluzjami elektrycznymi na fasadzie oraz oczywiście I-tec Wentylacją czy I-tec Zacienieniem – dodaje Marcin Ksokowski.
Internorm nie bez powodu jest europejskim liderem w produkcji okien. Rozwiązania oferowane przez tę firmę wykraczają poza to, co mogą zaoferować inni producenci. Ich nietypowość mówi sama za siebie.