Parawan na wannie

Wanna czy prysznic? W dużej łazience dylematu nie ma - można zamontować wannę oraz prysznic. Gdy jednak powierzchnia łazienki na to nie pozwala, pozostaje inne wyjście, które jest w stanie usatysfakcjonować wszystkich domowników - montaż parawanu na wannie z prysznicem.

Jedni nie wyobrażają sobie codziennej toalety bez prysznica, inni marzą o kąpieli w dużej, wygodnej wannie. W małej łazience te odmienne upodobania mogą być trudne do pogodzenia. Wydaje się, że gdy nie ma miejsca na kabinę

Dwa w jednym: wanna i prysznic za przezroczystym parawanem
Dwa w jednym: wanna i prysznic za przezroczystym parawanem
prysznicową oraz wannę, ktoś z domowników musi zrezygnować ze swoich przyzwyczajeń. Na szczęście jednak jest rozwiązanie pośrednie, które zadowoli wszystkich. Funkcję obydwóch sprzętów zostaną połączone, jeśli na wannie zamontujemy specjalny parawan. Dzięki niemu w wannie można wygodnie wziąć prysznic w pozycji stojącej, bez ryzyka zalania wodą całej łazienki.

Parawan montuje się na brzegu wanny. Można go dopasować do każdego kształtu – począwszy od wanien prostokątnych, po okrągłe i asymetryczne. Te mniej typowe osłony są wykonywane na zamówienie i dokładnie dopasowywane do urządzenia. Można wybierać spośród m.in. elementów wahadłowych i przesuwnych. Za najłatwiejsze w montażu uchodzą drzwi składane w harmonijkę, nie wymagają bowiem instalowania prowadnic. Drzwi harmonijkowe składające się z kilku elementów, dzięki swej konstrukcji, pozwalają otoczyć prysznic parawanem, który w efekcie tworzy coś na kształt kabiny prysznicowej.

Ścianki parawanu mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła hartowanego. W małych łazienkach lepiej sprawdzą się przegrody przezroczyste, które nie pomniejszą optycznie pomieszczenia. W większych można wybrać parawan matowy, z tłoczonym wzorem lub nadrukiem, który wyraźnie oddzieli strefę kąpielową od reszty wnętrza.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.