Domy z dachami dwuspadowymi. Elegancja za rozsądną cenę

Dach wieńczy dzieło, przynajmniej podczas budowy domu. Jest elementem, który ma niebagatelny wpływ na budżet inwestycji, kształt budynku i jego bezpieczeństwo. W budownictwie jednorodzinnym bardzo popularne są dachy dwuspadowe. Czy warto wybrać właśnie taką konstrukcję?

Za najtańszy i najprostszy w realizacji uchodzi dach płaski. Jego budowa jednak nie zawsze jest możliwa - na przeszkodzie mogą stanąć wytyczne zawarte w planie miejscowym lub w warunkach zabudowy. Ale za nietrudne i niedrogie w realizacji są uważane także dachy dwuspadowe. Doskonale sprawdzają się w domach z poddaszem użytkowym, są przy tym bardzo uniwersalne, gdyż poza tradycyjnymi budynkami pasują również do bardziej nowoczesnych budowli. Zachęcamy Państwa do przejrzenia poniższych projektów, które najlepiej prezentują różnorodność, z jaką mamy do czynienia w przypadku domów z dachami dwuspadowymi.

Projekt Szach 2G (126 m2)

   

Projekt, który może zainteresować właścicieli tzw. wąskich działek. Minimalna szerokość posesji w tym przypadku wynosi 16,14 m. Układ użytkowy zaskakuje funkcjonalnością. W strefie prywatnej komfortem wyróżnia się sypialnia gospodarzy, którą połączono z prywatną garderobą oraz łazienką.

Projekt Tymek (112,4 m2)

   

Kolejny budynek, który będzie pasował na wąską działkę. Zachwyca nie tylko funkcjonalnością pomieszczeń, ale także bardzo efektownym sposobem wykończenia, z drewnianą okładziną wyróżniającą formę ryzalitu, doskonale komponującą się z materiałem zastosowanym do budowy balkonu oraz tarasu.

Projekt HG-N3 (117,2 m2)

   

Elegancki budynek o ergonomicznej, prostej - a co za tym idzie – ekonomicznej bryle. Dobry na wąską działkę. Elewację frontową urozmaica szeroki podcień wejściowy z umieszczonym nad nim balkonem oraz panoramicznymi oknami narożnymi. Od strony ogrodowej uwagę przykuwa duży taras.

Projekt Bryza 4 (124,73 m2)

   

Pełen niezaprzeczalnego uroku dom z poddaszem, nietrudny i niedrogi w budowie. Wyróżnia się pięknymi zadaszonymi tarasami oraz eleganckimi lukarnami. W środku natomiast oferuje wygodne wnętrza, zaplanowane w prostym układzie komunikacyjnym.

Projekt Osiek 305k (137,32 m2)

   

Oryginalnie wykończony budynek, który ze względu na usytuowanie dziennej części pomieszczeń będzie znakomicie pasował na działkę z wjazdem od strony południowej. Pomieszczenia są przestronne i doskonale oświetlone; szczególnie pod tym względem prezentuje się salon z przeszkleniami sięgającymi niemal od podłogi po sufit.

Projekt Atrakcyjny 3 (136,9 m2)

   

Funkcjonalny dom z poddaszem użytkowym. Klasycznej formie nadano tutaj nowoczesny charakter. Budynek został wykończony modnymi materiałami, a dach – pozbawiony okapów. Do części mieszkalnej przylega jednostanowiskowy garaż, nad którym zaplanowano taras.

Projekt Ares II (132,84 m2)

   

Tradycyjna willa w najbardziej atrakcyjnym – ekonomicznym – wydaniu. Dzięki prostocie swej konstrukcji będzie nietrudna i niedroga w realizacja. Uroku dodaje jej frontowa lukarna z przeszklonym balkonem. W środku zachowano funkcjonalny podział na część dzienną oraz prywatną.

Projekt Ksenon (187,55 m2)

   

Przykład doskonałego połączenia nowocześnie zaaranżowanej bryły z dwuspadowym dachem. Budynek składa się z dwóch skrzydeł: części mieszkalnej oraz dużego garażu z umieszczonym nad nim pokojem wypoczynkowym i tarasem. Drugi atrakcyjny taras znajduje się w zaciszu przy salonie.

Projekt Luzon (159,1 m2)

   

Piękny dom o eleganckiej stylistyce oraz świetnie zaplanowanym układzie użytkowym. Ozdabiają go lukarny, wykusz, ryzalit, a także dodająca przytulności drewniana okładzina. Elegancko prezentuje się tutaj strefa wejściowa, zaznaczona dwiema klasycznymi kolumnami podpierającymi balkon.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.