Nowości z aranżacją wnętrza

Drukuj

Architekci do wielu projektów przygotowują nie tylko rzuty, wizualizacje i pozostałą dokumentację, ale także propozycje aranżacji poszczególnych wnętrz. Na załączonych obrazkach z reguły można obejrzeć salon, kuchnię, czasem też łazienkę czy którąś z sypialni. Tego rodzaju pomoce są użyteczne podczas podejmowania decyzji dotyczącej wyboru projektu, ułatwiają też zaplanowanie wyposażenia domu.

Aranżacje wnętrz cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród osób, które są na etapie wybierania odpowiedniego projektu. Mogą stanowić inspirację podczas urządzania domu. Ale bardziej są cenione za możliwość „zajrzenia do środka” budynku jeszcze zanim ten rzeczywiście zostanie zrealizowany. Dzięki wizualizacjom wnętrz można lepiej zorientować się w ustawności pomieszczeń, ich wzajemnej lokalizacji, sposobie oświetlenia, możliwości wyposażenia. Poniżej prezentujemy dziesięć projektów z aranżacjami wnętrz. Wszystkie są interesujące, choć każdy jest inny. Spora część z nich została zaplanowana w technologii szkieletu drewnianego.

Projekt Zx63 D (105,4 m²)

   

Piętrowy budynek przygotowany z myślą o działkach z wjazdem usytuowanym od strony południowej. Strefę dzienną zaplanowano w nim w taki sposób, że będzie najlepiej oświetlona, gdy dom zostanie skierowany fasadą w stronę południową.

Projekt Z240 D (142,4 m²)

   

Przytulne gniazdko dla cztero-, pięcioosobowej rodziny. Każdy z jej członków będzie miał w nim zapewnione maksimum prywatności. Na szczególną uwagę zasługuje sypialnia na poddaszu, którą połączono z łazienką oraz garderobą.

Projekt Z64 D (83,8 m²)

   

Nieduży dom parterowy z wygodną przestrzenią dzienną oraz dwiema sypialniami. Całość wieńczy dach wielospadowy, pod którym można wygospodarować niewielki strych dostępny za pomocą schodów opuszczanych.

Projekt Z196 D (144,4 m²)

   

Kolejny dom idealny na działkę z wjazdem usytuowanym od strony południowej. W części frontowej zaplanowano w nim całą strefę dzienną z klimatycznym kominkiem. W bryłę wkomponowano też dwustanowiskowy garaż.

Projekt Z177 D (92,9 m²)

   

Budynek, który zmieści się na nieruchomości o szerokości 14,14 m, może więc zainteresować właścicieli tzw. wąskich działek. Ze względu na rozmiary, a także nieskomplikowaną konstrukcję jest nietrudny i niedrogi w budowie.

Projekt Z199 D (167,1 m²)

   

Komfortowa willa z interesującym układem funkcjonalnym w całości zaplanowanym na jednej kondygnacji. W tym przypadku zadbano o dobre oddzielenie otwartej przestrzeni dziennej od pokoi prywatnych, korytarz prowadzący do tych ostatnich zamknięto bowiem drzwiami.

Projekt Ciekawy 1 (124 m²)

   

Nowoczesna wersja parterowego domu z poddaszem użytkowym. Elegancka, minimalistyczna, wyjątkowa. W środku zachwyca jasnym i przestronnym salonem z antresolą, a także praktycznym rozmieszczeniem pozostałych pomieszczeń.

Projekt Z256 D (87,7 m²)

   

Przytulny, interesujący dom dla trzyosobowej rodziny. Funkcjonalnie zaprojektowany, stylowo wykończony. Uwagę przykuwa oryginalną pergolą, która pięknie zacienia taras. Dom jest parterowy, więc w żadnym z pokoi nie znajdziemy skosów.

Projekt Willa Julia (133,8 m²)

   

Elegancka rezydencja dla rodzin, które cenią urok tradycyjnego budownictwa jednorodzinnego. Dom jest murowany, przekrywa go dach wielospadowy z pięknymi lukarnami. Tę reprezentacyjną, dostojną bryłę dodatkowo urozmaica geometryczny wykusz.

Projekt Henryk II (185,33 m²)

   

Oryginalny dom z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem. Wyróżnia się między innymi lukarną z rzędem umieszczonych pod sobą poziomych okien, które dekorują elewację ogrodową i jednocześnie zapewniają światło dzienne na klatce schodowej.