Zniewalające pomysły na aranżacje domu

Dom powinien być solidny i wygodny. Czy taki będzie w rzeczywistości, okaże się dopiero za jakiś czas. Na etapie planowania trudno wszystko przewidzieć, zwłaszcza jeśli stawia się dopiero pierwsze kroki w branży budowlanej.

Większość rodzin, które decydują się na budowę domu, robi to po raz pierwszy w życiu. Trudno więc o dobre przygotowanie. Wszystkiego trzeba uczyć się na bieżąco, często na własnych błędach. Już sam wybór projektu, skądinąd kluczowy dla dalszych losów inwestycji, może stanowić nie lada wyzwanie. Jak sobie wyobrazić wygląd salonu, sypialni, łazienki, zaplanować ich umeblowanie, jeśli do dyspozycji są tylko rzuty poszczególnych kondygnacji? Wyobraźni może nie wystarczyć. Do części projektów architekci przygotowują więc aranżacje wnętrz, które mogą pomóc w dokonaniu wyboru i stanowić interesujące inspiracje w urządzaniu pomieszczeń. Poniższe projekty zaopatrzono w aranżacje wnętrz.

Projekt Lea II z wiatą (82,91 m²)

   

Mały, uroczy domek z poddaszem użytkowym i spadzistym dachem. Umożliwia skorzystanie z dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Wygodny i ekonomiczny. Przy jego lewej ścianie szczytowej zaplanowano wiatę garażową.

Projekt Carmen Magdalena wersja A strop monolityczny (154 m²)

   

Piętrowa rezydencja z niecodziennymi rozwiązaniami. Najbardziej intrygującym miejscem jest salon z dużym, częściowo zadaszonym tarasem oraz z antresolą nad jadalnią. Atrakcyjnie prezentuje się także druga kondygnacja, gdzie m.in. zaplanowano apartament gospodarzy.

Projekt Koncept-30 (247,16 m²)

   

Nowoczesna wersja piętrowego budynku bez poddasza. Zachwyca olbrzymimi przeszkleniami i obszernymi tarasami. Nie mniej interesujące i dobrze zaplanowane są jego wnętrza. Strefa dzienna zajmuje ponad 70 m², u góry z kolei znajdują się aż cztery sypialnie.

Projekt Dobry 3 (130,9 m²)

   

Zgrabny dom parterowy z wielospadowym dachem. Niewysoka bryła ze współczesnymi akcentami znakomicie wpisze się w każdy rodzaj zabudowy. W środku zachowano czytelny podział na strefę dzienną, prywatną i gospodarczą.

Projekt Bergen NF40 (192 m²)

   

Energooszczędny budynek zaprojektowany w standardzie NF40. Budując go, można skorzystać z dofinansowania z NFOŚiGW. Prostą, elegancką formę urozmaica podcień wejściowy, a przytulności dodaje zastosowana na fragmentach elewacji okładzina drewniana.

Projekt Dawid III (91,8 m²)

   

Solidność tradycyjnych rozwiązań w najlepszym wydaniu. Dom jest murowany, przekryty dachem dwuspadowym, z dwustanowiskowym garażem połączonym z mieszkaniem. Kuchnia przylega do salonu; może być pomieszczeniem zamkniętym lub częściowo połączonym z salonem.

Projekt Pod Lipą (117 m²)

   

Rzadko spotykany wśród projektów gotowych przykład domu z pełnym podpiwniczeniem. Na samym dole zaplanowano wszystkie pomieszczenia gospodarcze oraz wygospodarowano miejsce na pokój hobby.

Projekt Szafran PS (120 m²)

   

Interesująca propozycja dla czteroosobowej rodziny, która planuje budowę domu parterowego. Zgrabną bryłę z wielospadowym dachem urozmaicono podcieniami i wykuszem, a w programie funkcjonalnym zawarto m.in. dużą kotłownię z wyjściem na zewnątrz.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.