TOP10 Projektów domów z aranżacją sypialni
Jak urządzić przytulną i zarazem funkcjonalną sypialnię? O tym będą decydować z jednej strony zastosowane kolory, z drugiej ustawienie mebli. Nie bez znaczenia są także dodatki: puszyste poduszki czy efektowne narzuty. Wbrew pozorom połączenie tych wszystkich elementów nie jest prostym zadaniem. Dlatego wybraliśmy dla Was kilka naszym zdaniem najlepiej urządzonych sypialni w wizualizacjach projektów domów. Zobaczcie zdjęcia poniżej!
Aby sypialnia była funkcjonalna, musi współgrać z potzrebami mieszkańców. Ma pozwalać zarówno na wyciszenie, jak i odpoczynek. Nie może być zatem to pomieszczenie miejscem, dla niepotrzebnych przedmiotów, mebli czy elementów dekoracyjnych. Jak dobrze urządzić przytulną i funkcjonalną sypialnię? Warto podczas aranżacji zastosować kilka prostych zasad:
- Łóżko najlepiej ustawić po środku pokoju, gdzie zagłówkiem będzie graniczyć ze ścianą.
- Im więcej schowków - tym lepiej.
- Warto wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem na przechowywanie pościeli lub ubrań.
- Stosowanie jasnych i nieutralnych barw - szczególnie w niewielkich wnętrzach.
- Ocieplanie wnętrza poprzez miękkie dywany i tekstylia, za to unikanie zbędnych dekoracji.
- Aranżacja poprzez oświetlenie: warto umieścić w sypialni delikatne, boczne światła oraz świece.
W naszych propozycjach aranżacji sypialni, powyższe zasady w większości zostały wykorzystane. Przyjrzyjmy się zatem kolejno każdej z wizualizacji.
Projekt domu Koncept-52 B (94,31 m²)
Nowoczesny i utrzymany w minimalistycznym stylu projekt domu piętrowego (przeznaczonego do zabudowy bliźniaczej). Już same wizualizacje robią ogromne wrażenie – a układ wnętrz od nich nie odstaje. Na parterze bowiem zaplanowano piękną kuchnię z jadalnią, które są połączone z salonem. Stąd natomiast mieszkańcy mają widok na ogród i piękny taras, ponieważ jedna ze ścian jest w całości przeszklona. Na piętrze natomiast znajdziemy 3 duże pokoje i 2 łazienki oraz pralnię.
Sypialnia główna – mimo niewielkiej powierzchni – została świetnie zaaranżowana. Połączenie faktur i materiałów jest tutaj bardzo odważne. Jedna ze ścian w całości wyłożona została drewnem, a nad łóżkiem wykorzystano materiałowe obicie. Z kolei lustro, które znajduje się pod kątem 45 stopni od ściany z oknem, świetnie powiększa wnętrze. Jasne podłogi i ściany przełamano szarościami i grafitami w postaci tekstyliów.
Projekt domu Nowinka III (111,3 m²)
Mały, ale uroczy i tani w budowie projekt domu z pięknymi wizualizacjami wnętrz. Zaplanowana powierzchnia z powodzeniem może być użytkowana przez 3-4 osobową rodzinę. W projekcie przewidziano 3 stosunkowo duże – jak na całkowitą powierzchnię domu – sypialnie. Cała strefa nocna zlokalizowana jest na poddaszu użytkowym. Każdy z pokoi tutaj umieszczonych ma swobodny dostęp do przestronnej łazienki i garderoby.
Główna sypialnia dla gospodarzy posiada przeszklenia doświetlające wnętrze oraz dodatkowe okno dachowe. Pokój urządzono w ciepłych, słonecznych barwach, z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Co więcej, przestrzeń delikatnie podzielono z pomocą stylowego parawanu w japońskim charakterze, dzięki czemu w sypialni powstał mini-kącik do czytania. Całości dopełniają świetnie dobrane kolory drewna na podłodze oraz mebli. Sypialnia jest ponadto bardzo funkcjonalna, ponieważ jedna ze ścian została zabudowana garderobą.
Projekt domu Velsen (146,52 m²)
Projekt nowoczesny, praktyczny i z klasą. Piękne wizualizacje dodatkowo zwracają uwagę na niezwykłą funkcjonalność układu wnętrz. W przeciwieństwie do poprzedniej propozycji, ten projekt nie posiada poddasza użytkowego. Ma z kolei większą powierzchnię użytkową, która została wyraźnie podzielona na dwie strefy: dzienną i nocną. Każde z pomieszczeń posiada piękne przeszklenia, które optycznie powiększają wnętrza. Sypialnia główna została tutaj potraktowana szczególnie, ponieważ – podobnie jak wizytowy salon – znajduje się w niej wyjście na duży taras.
Wizualizacja głównej sypialni szczególnie wyróżnia się na tle pozostałych. Drewno znajdujące się na podłodze zostało niejako „przedłużone” na jedną ze ścian, przez co pokój wydaje się większy. Ponadto naturalne elementy widoczne na meblach, nietypowe wykończenie zagłówka oraz połączenie wielu faktur, nadaje prostej aranżacji stylu i charakteru.
Projekt domu Karat (157,99 m²)
Bardzo nowoczesny projekt domu piętrowego. O współczesnych rozwiązaniach świadczy nie tylko bryła budynku, ale także rozplanowanie wnętrz. Parter domu przeznaczono na otwarty salon połączony z kuchnią. Wnętrza oddziela tutaj duża wyspa kuchenna połączona ze stołem na tej samej wysokości. Dodatkowo na parterze znajdziemy dodatkową sypialnię, która będzie idealna dla osób starszych lub gości.
Piętro to 3 duże sypialnie i dwie przestronne łazienki. Sypialnia główna zasługuje na szczególne wyróżnienie, ponieważ doprojektowano do niej prywatną łazienkę i garderobę. Wnętrze tego pomieszczenia zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii i estetyki. Wykorzystanie w stosunkowo małej sypialni prostych form i mebli wielofunkcyjnych (w tym zabudowy), do tego kontrastowe, ciemne i odważne zarazem kolory. Dzięki świetnie rozplanowanemu układowi oświetlenia, wnętrze wydaje się się przytulne, bez zbędnego przepychu.
Projekt domu Bergen Multi-Comfort (192 m²)
Z niniejszego zestawienia projekt o największej powierzchni użytkowej, jednak – wbrew pozorom – stosunkowo niedrogi w budowie. Na parterze znajdziemy otwarty salon z kuchnią, pokój gościnny, który może zostać wykorzystany jako sypialnia oraz łazienka. Na piętrze z kolei znajdują się 3 pokoje, 2 łazienki, garderoba oraz duży strych, który można zaadaptować na cele mieszkalne. Dzięki takiemu układowi dom nadaje się do zamieszkania przez dużą, dwupokoleniową rodzinę.
Niemal połowa powierzchni piętra to strefa zarezerwowana dla gospodarzy. Znajdziemy tutaj sypialnię główną, w której wygospodarowano także miejsce na gabinet. Do sypialni przylega prywatna łazienka z wanną oraz ogólnodostępna garderoba. Sypialnia została urządzona w minimalistycznym, eleganckim stylu. Prym wiodą tutaj kolory brązu i bieli, które świetnie się uzupełniają. Urozmaiceniem jest z kolei ściana za łóżkiem, wyłożona drewnianymi panelami ściennymi. Wnętrze zostało bardzo dobrze doświetlone pięknymi przeszkleniami.
Projekt domu Kalandra (105,7 m²)
Piękny parterowy domek dla dużej rodziny. Mimo – zdawałoby się – niewielkiej powierzchni, zamieszkać w nim może nawet 5-osobowa rodzina. Ponadto to kolejna propozycja projektu domu taniego w budowie.
Parter został wyraźnie przedzielony na strefę nocną i dzienną. Salon łączy się tutaj z kuchnią i posiada pięknie przeszkloną ścianę, na której znajduje się wyjście do ogrodu. W strefie nocnej natomiast zaprojektowano 4 pokoje i 2 łazienki. W sypialni głównej zaplanowano funkcjonalną zabudowę, która pełni funkcję garderoby. Dodatkowo umieszczenie okien w rogach pokoju stwarza więcej możliwości aranżacji. W sypialni gospodarzy wykorzystano nowoczesne, kontrastujące ze sobą kolory (granat, biel i metaliczną szarość). Przestrzeń urozmaicają meble z wyraźnym usłojeniem oraz fototapeta na jednej ze ścian.
Projekt domu Tryton (98,96 m²)
Mały, tani w budowie i eksploatacji, ale świetnie rozplanowany. Ten projekt domu również posiada czytelny podział na strefy nocną i dzienną. Tutaj jednak salon robi większe wrażenie, ponieważ posiada przeszkloną ścianę z widokiem na piękny, duży taras. W strefie nocnej zaplanowano 3 sypialnie, łazienkę oraz osobną pralnię. Sypialnia główna została wyraźnie oddzielona od pozostałej części domu, dzięki czemu gospodarzom zapewniona zostaje prywatność.
Mimo niewielkiej powierzchni sypialni, projektanci znaleźli tutaj miejsce na funkcjonalną zabudowę oraz mini-gabinet. Wnętrze zostało utrzymane w naturalnym, skandynawskim (ale nie chłodnym) stylu. Przewaga bieli i szarości została przełamana drewnianymi meblami w jasnym ubarwieniu. Przytulności nadaje z kolei umieszczony na podłodze dywan oraz zdjęcia w ramkach na jednej ze ścian. Niebagatelną rolę grają tutaj świetnie dobrane tekstylia i faktury.
Projekt domu Turkawka (81,4 m²)
Bardzo tani w budowie, niewielki, ale zarazem funkcjonalny. Projekt domu z poddaszem użytkowym, gdzie na parterze mieści się strefa dzienna, na poddaszu strefa nocna. W otwartym salonie zaplanowano efektowne wyjście na podłużny taras, co dodatkowo powiększa optycznie wnętrze. Piętro to 3 duże sypialni, które można zaadaptować na 4 mniejsze pokoje. Znajduje się tutaj także garderoba i przestronna łazienka. Sypialnia jest oddzielona od pozostałej części poddasza klatką schodową i łazienką, przez co gospodarze zyskają na prywatności.
W sypialni głównej świetnie rozplanowano ustawienie mebli. Pod skosem umieszczono bowiem łóżko, które znajduje się pod doświetlającym wnętrze oknem dachowym. Na jednej ze ścian zaprojektowano z kolei większe – na całą wysokość pomieszczenia – okno, które optycznie powiększa pokój. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest w tym przypadku pomalowany na ciemny granat skos oraz skupienie się na trzech barwach w całym wnętrzu (biel, szarość, granat). Przytulności nadają z kolei drewniana podłoga oraz meble.
Projekt domu Stylowy 2 (178,1 m²)
Widowiskowy i stylowy zarazem, jak sama nazwa tego projektu wskazuje. To propozycja dla większych rodzin – nawet dwupokoleniowych. Na parterze bowiem znajduje się dodatkowy pokój, który może służyć jako sypialnia dla seniorów. Salon to otwarta przestrzeń – zarówno na jadalnię, jak i ogród, dzięki pięknym przeszkleniom. Dodatkowo nad tym pomieszczeniem znajduje się antresola. Piętro to 3 duże sypialnie, 2 łazienki i garderoba. Ponadto w korytarzu znajdziemy wejście na antresolę, gdzie zaplanowano gabinet.
Sypialnia główna została tutaj potraktowana jako całkowicie odrębny apartament. Posiada ona prywatną, przestronną łazienkę oraz dużą garderobę. Sam pokój z kolei podzielono na dwie części: część sypialnianą oraz kącik biblioteczny. Mimo skosów, projektanci wykorzystali tutaj każdą wolną przestrzeń. Zastosowano między innymi zabudowę na wymiar pod skosami oraz funkcjonalne schowki za łóżkiem. Wnętrze pięknie doświetlają duże okna dachowe oraz efektowne przeszklenia na pozostałych ścianach. Całość utrzymano w eleganckich, przywodzących na myśl złoto, kolorach.
Projekt domu Kalmar (133,88 m²)
Ostatni projekt to propozycja dla osób ceniących sobie sielski, ale zarazem nowoczesny klimat. To mały, parterowy dom dla rodziny liczącej nawet 5 osób. Dodatkowym atutem jest zaprojektowany w salonie kominek, który nadaje wnętrzu przytulności. Całość natomiast utrzymana jest w iście skandynawskim stylu – głównie dzięki białym podłogom. Charakteru nadają ściany w loftowym charakterze (biała cegła).
Podobnie jak w pozostałych wnętrzach, w sypialni głównej wykorzystano wiele naturalnych materiałów. Białe, drewniane (i lakierowane) podłogi, drewniane panele ścienne z wyraźnym usłojeniem, oraz proste regały w kolorze buku. Do tego zastosowano kontrastujące kolory na ścianach, które świetnie dopełniają aranżację.
Komentarze