Dwuspadowa klasyka

Murowany dom z poddaszem użytkowym i dwuspadowym dachem to prawdziwa kwintesencja tradycyjnego budownictwa, od lat cenionego za solidność i ponadczasowy urok. Dwuspadowy dach to jednocześnie niedrogie w realizacji, atrakcyjne finansowo rozwiązanie.

Dachy dwuspadowe najczęściej projektuje się w domach z poddaszem użytkowym, co nie oznacza jednak, że nie pojawiają się w budynkach parterowych. Najbardziej klasyczna wersja to murowany dom o białych elewacjach kontrastowo zestawionych z czerwienią spadzistego dachu. Rozbudowana oferta urozmaiconych kolorystycznie pokryć dachowych – od szarych po czarne – sprawia, że obecnie dachy dwuspadowe pojawiają się także w nowocześnie zaaranżowanych budynkach. Poniżej prezentujemy atrakcyjnye domy z dachem dwuspadowym. Większość to przykłady tradycyjnej architektury, ale są wśród nich też bardziej nowoczesne propozycje.

Projekt Gdynia (168,33 m²)

   

Energooszczędny, nowocześnie zaaranżowany dom z poddaszem użytkowym. Zwraca uwagę olbrzymimi przeszkleniami, efektownymi zwłaszcza w dziennej części pomieszczeń. Charakterystycznym elementem budynku jest jednostanowiskowa wiata.

Projekt Simple 2 wersja A (101,2 m²)

   

Nieduży dom parterowy. Wygodny i atrakcyjny. Wszystkie pomieszczenia zostały w nim rozlokowane na jednej kondygnacji, wokół przestronnego salonu. W bryłę budynku wkomponowano jednostanowiskowy garaż.

Projekt Lena (120,67 m²)

   

Interesująca propozycja dla właścicieli tzw. wąskich działek. Minimalna szerokość parceli, na której może powstać budynek, wynosi 16,15 m². Dom posiada bardzo dobre ocieplenia przegród i z łatwością można go dostosować do standardu NF 40.

Projekt Domidea 51 (132,99 m²)

   

Kolejna oferta, która może zostać zrealizowana na wąskiej działce. Interesujące rozwiązanie polega na umieszczeniu wejścia głównego po prawej stronie budynku, dzięki czemu w środku uniknięto nadmiernie wydłużonych korytarzy.

Projekt AH 054 (168 m²)

   

Doskonałe połączenie tradycyjnych rozwiązań z nowoczesnym sposobem wykończenia. Wnętrza są wygodne i ciekawie zaplanowane, a poczucie przestronności potęguje pustka nad holem. Wszystkie pokoje, również te na poddaszu, są ustawne, a strefa dzienna otwiera się na obszerny, częściowo zadaszony taras.

Projekt Goździk CE (145,1 m²)

   

Tradycyjna architektura z charakterystycznie zaznaczoną strefą wejściową. Prostą formę urozmaica półokrągły wykusz z balkonem. W tym przypadku pod całą powierzchnią mieszkania zaplanowano podpiwniczenie, dzięki czemu wszystkie pomieszczenia gospodarcze zgrupowano na samym dole budynku.

Projekt Armanda Mała (117,01 m²)

   

Urocza willa ze stylową lukarną. Ciepła i przytulności dodaje jej drewniana okładzina, a duże okna optymalnie doświetlają wnętrza. Centralnie usytuowany kominek skutecznie ogrzeje pomieszczenia, kuchnia natomiast została zaplanowana tak, że może pozostać pomieszczeniem częściowo otwartym lub całkowicie oddzielonym od pozostałych wnętrz.

Projekt Magnus (174,06 m²)

   

Elegancki dom o białych elewacjach miejscami zaakcentowanych mocnym, czerwonym kolorem. Do głównej bryły dołączono dwustanowiskowy garaż, nad którym zaplanowano apartament gospodarzy.

Projekt Szum morza – M141 (81,6 m²)

   

Atrakcyjna oferta dla rodzin, które chciałyby zbudować dom z kompletnym programem użytkowym zawartym na parterze oraz z możliwością adaptacji poddasza. Na dole obok komfortowej części dziennej zaplanowano dwie sypialnie, łazienkę oraz kotłownię, a przy prawej ścianie – garaż.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.