TOP10 Projektów domów do 100 m² – z poddaszem użytkowym

Projekty niewielkich domów z poddaszem użytkowym są doskonałą propozycją dla osób, które chcą, aby realizacja inwestycji przebiegła szybko i nie poniosła wysokich nakładów finansowych. Ich dodatkową zaletą jest to, że mogą zostać wybudowane na małych działkach. Zobaczcie zestawienie 10 najlepszych projektów domów do 100 m²!

Dom z poddaszem użytkowym w cenie mieszkania – to możliwe!

W poniższym zestawieniu znalazły się najlepsze projekty domów z poddaszem użytkowym, których powierzchnia nie przekracza 100 m². Charakteryzują się nieskomplikowaną formą, nowoczesnym wyglądem i funkcjonalnym układem wnętrz. W wielu z nich zaprojektowano garderobę i spiżarnię, które ułatwią przechowywanie różnego rodzaju rzeczy.

Koszty inwestycji – w zależności od wybranego projektu – wyniosą od 170 do 245 tysięcy zł za stan deweloperski przy budowie zleconej firmie (koszty wskaźnikowe). Realizacja marzenia o zbudowaniu wygodnego domu w cenie mieszkania jest jak najbardziej możliwa! Zobaczcie propozycje, przygotowane przez naszego architekta.

Projekt domu Turkawka z garażem 1-st. A

Pierwszą propozycją naszego architekta jest niewielki dom, który powstał z myślą o czteroosobowej rodzinie. Strefa wejściowa i garaż zostały osłonięte praktycznym podcieniem, który ochroni domowników przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dom prezentuje się skromnie, ale przytulnie.

Najważniejszym punktem domu jest salon, w którym zaplanowano kącik telewizyjny, jadalnię i kominek, który pozwoli w pełni zrelaksować się mieszkańcom podczas chłodnych wieczorów. W pobliżu znajduje się otwarta kuchnia i przylegająca do niej spiżarnia na zakupy i domowe zapasy. Drugą część parteru zajmują garaż i pomieszczenie techniczne z możliwością montażu kotła na paliwo stałe. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie, dużą łazienkę i ogólnodostępną garderobę.

Projekt domu Cynamon

Przytulny i uroczy dom o powierzchni niespełna 88 m². Budynek posiada nieskomplikowaną bryłę, przykrytą dwuspadowych dachem. Drewniana okleina na elewacji podkreśla poziom poddasza i strefę wejściową.

W skład otwartej części dziennej wchodzą salon, jadalnia oraz kuchnia. W centrum pokoju dziennego usytuowano przytulny kominek, który może stanowić dodatkowe źródło ogrzewania domu. Po drugiej stronie znajdziemy pomieszczenie gospodarcze, toaletę i dodatkowy pokój, który można przeznaczyć na gabinet lub sypialnię dla gości. Na poddaszu zaplanowano strefę nocną. Do dyspozycji mieszkańców są dwie sypialnie, w tym jedna z praktyczną garderobą. Pomiędzy pokojami ulokowano rodzinną łazienkę.

Projekt domu Groszek 2

Nowoczesny, przytulny, funkcjonalny – tak w paru słowach można opisać projekt domu Groszek 2. Elewacja została pokryta płytkami klinkierowymi i drewnianą okładziną, która akcentuje poziom poddasza. Wejście główne zostało umieszczone w eleganckim podcieniu, który zapewni ochronę przed deszczem i promieniami słonecznymi.

Parter to miejsce wypoczynku i spotkań domowników. Zaprojektowano tutaj salon z jadalnią i wyjściem na taras oraz kuchnię. Największą atrakcją tej części domu jest kominek, który wprowadzi do wnętrza wyjątkową atmosferę. Na tym poziomie znajdują się również toaleta i kotłownia z kotłem na paliwo stałe. Na poddaszu znalazły się dwa pokoje dziecięce, sypialnia rodziców z praktyczną garderobą oraz wspólna łazienka.

Projekt domu Świdnica dws

Niewielki i przytulny dom w stylu górskim. Został zaprojektowany w technologii szkieletu drewnianego. Szczególnego uroku dodają budynkowi szerokie podcienie, wsparte na drewnianych balach, duży balkon nad tarasem i stylowa lukarna.

Na parterze zaplanowano przestronny salon, słoneczną jadalnię z miejscem na duży stół, półotwartą kuchnię, łazienkę i kotłownię z możliwością montażu kotła na paliwo stałe lub gazowego. W centrum pokoju dziennego umieszczono kominek, który umili domownikom jesienno-zimowe wieczory. Poddasze zostało przystosowane do potrzeb czteroosobowej rodziny. Zaprojektowano tutaj trzy ustawne sypialnie i łazienkę z dużą wanną.

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 37

Kolejną godną uwagi propozycją jest nowoczesny i komfortowy dom z poddaszem użytkowym. Jego łączna powierzchnia wynosi 98,35 m². Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom architektonicznym, takim jak zwarta bryła i dwuspadowy dach, budynek będzie tani w budowie i użytkowaniu. Elementami najbardziej wyróżniającymi się są szklane balkony, liczne przeszklenia i efektowna pergola tarasowa.

Funkcjonalny układ pomieszczeń zapewni pełen komfort czteroosobowej rodzinie. Na parterze znajdziemy salon, jadalnię, kuchnię z osobnym wyjściem na taras oraz łazienkę. Ikrzące się płomienie w kominku zapewnią wiele przyjemnych chwil podczas chłodnych wieczorów. Za garażem umieszczono kotłownię z wyjściem na ogród, dzięki czemu będzie także odpowiednim miejscem na przechowywanie sprzętów i narzędzi ogrodniczych. Na poddaszu została tradycyjnie zaplanowana strefa nocna. Dla dzieci przewidziano dwa pokoje, a dla rodziców komfortową sypialnię z prywatną garderobą. W pobliżu znajdują się rodzinna łazienka i pralnia.

Projekt domu Lea II z wiatą

Nowoczesny, elegancki i niewielki dom z poddaszem użytkowym. Do bocznej ściany budynku przylega wiata garażowa, która jest znacznie tańsza w budowie niż garaż. Korzystnym finansowo rozwiązaniem jest również prosta bryła, pokryta dwuspadowym dachem. Największą ozdobą domu jest stylowa pergola, osłaniająca wejście główne i zachodnią część tarasu.

Strefę dzienną na parterze tworzą salon z kominkiem, tworzącym wyjątkowy nastrój, słoneczna jadalnia i aneks kuchenny. Tuż obok usytuowano praktyczną spiżarnię na domowe zapasy. Po drugiej stronie znajdziemy łazienkę z kabiną prysznicową, kotłownię i gabinet, który może służyć również jako sypialnia dla gości. Poddasze to miejsce bardziej zaciszne i prywatne. Do dyspozycji mieszkańców są trzy sypialnie i łazienkę z wanną i kabiną prysznicową. Portfenetry (czyli okna sięgające od podłogi do sufitu) oraz okna dachowe wprowadzają do wnętrza dużo naturalnego światła.

Projekt domu BW-49 wariant 2

Powyższy projekt zasługuje na szczególną uwagę inwestorów. Dom został ozdobiony drewnianymi elementami w rustykalnym stylu, trójkątnym zadaszeniem nad wejściem głównym i przedłużonym podcieniem, osłaniającym taras. Ciekawie prezentują się także płytki klinkierowe, dopasowane kolorystycznie do drewnianych elementów. Dodatkowym atutem jest garaż, wkomponowany w bryłę budynku.

Strefa dzienna została zaprojektowana na parterze, a nocna na poddaszu. W skład pierwszej z nich wchodzą przestronny salon, jadalnia oraz kuchnia z kącikiem śniadaniowym i pojemną spiżarnią. Na parterze znalazły się również następujące pomieszczenia: łazienka z prysznicem, kotłownia na paliwo stałe i pokój, w którym można urządzić gabinet, domową biblioteczkę lub sypialnię dla gości. Za garażem umieszczono dodatkowe pomieszczenie z wyjściem na ogród. Idealnie sprawdzi się jako składzik na sprzęty ogrodnicze lub – w wersji dla majsterkowiczów – warsztat.

Strefę nocną zaplanowano ze starannością o jej intymny charakter. Znajdziemy tutaj trzy sypialnie i dużą łazienkę z wanną i prysznicem. Co więcej, dwa mniejsze pokoje posiadają dostęp do wspólnego balkonu, a większy do tarasu nad garażem.

Projekt domu Ewa

W niewielkim domu może zamieszkać nawet wieloosobowa rodzina, czego najlepszym przykładem jest projekt Ewa. Na powierzchni nieco ponad 85 m² udało się rozplanować aż siedem pokoi. Budynek z zewnątrz prezentuje się bardzo ciekawie. Został ozdobiony klinkierową okładziną i prostym zadaszeniem nad tarasem.

Na parterze zaprojektowano salon z jadalnią i kominkiem, aneks kuchenny, łazienkę z wanną i dwa pokoje. Pierwszy z nich można przeznaczyć przykładowo na gabinet, a drugi – znajdujący się na przeciwko łazienki – na senioratkę. Na poddaszu znajdują cztery sypialnie i łazienka z kabiną prysznicową. Pokoje nie są wprawdzie zbyt duże, ale przytulne i zapewniające maksimum prywatności.

Projekt domu Bez 2

Projekt domu Bez 2 wyróżnia się ciekawą formą architektoniczną i przemyślanym, funkcjonalnym układem pomieszczeń. Elewacja została pokryta jasnym tynkiem i płytkami klinkierowymi, które akcentują strefę wejściową. Na dachu garażu zaprojektowano taras z eleganckimi, szklanymi balustradami.

Po lewej stronie budynku znajduje się przestronny salon z jadalnią kominkiem, a po prawej kuchnia, toaleta i kotłownia. Zaprojektowane w korytarzu schody prowadzą na poddasze. Znajdziemy tutaj trzy komfortowe sypialnie i łazienkę z wanną. Największy z pokojów posiada garderobę i dostęp do tarasu. Wnętrze domu zostało doskonale doświetlone za sprawą licznych przeszkleń, w tym portfenetrów i lukarny na poddaszu.

Projekt domu Domidea 58 mG

Ostatnią propozycją w niniejszym zestawieniu jest elegancki i komfortowy dom o powierzchni niemalże 100 m². Elewację wykończono płytkami klinkierowymi i okładziną drewnianą, które pięknie się ze sobą komponują. Wejście główne i garaż zostały osłonięte stylowym podcieniem. Elementem zwracającym szczególną uwagę jest taras w kształcie litery L. Pierwsze jego skrzydło będzie idealnym miejscem do opalania się, a drugie – mniej słoneczne – można przeznaczyć na zakątek wypoczynkowy ze stołem i krzesłami.

Strefę dzienną tworzą salon z kominkiem, jadalnia i kuchnia. Nowoczesna wyspa kuchenna ułatwi przygotowywanie codziennych posiłków, a do tego świetnie będzie się prezentować. Na parterze zaplanowano także sypialnię, łazienkę i kotłownię powyżej 7 m². W pomieszczenie technicznym będzie można dodatkowo urządzić pralnię. Poddasze to miejsce w całości przeznaczone do dyspozycji gospodarzy. Zaprojektowano tutaj trzy sypialnie oraz wygodną łazienkę z kabiną prysznicową i wanną. Dwa mniejsze pokoje mają dostęp do tarasu, a większy posiada prywatną garderobę.

Komentarze

  • Anka 2019-11-02T15:15:53Z

    witam, czy ktos budował domek z tej strony?? Jak to wszystko wyglada ? czy to jeszcze możliwe,ze można wybudować dom w stanie deweloperskim do kolo 200tys?? kto buduje te domy? czy samemu trzeba znaleść firma??

    • Tooba.pl 2019-11-04T07:14:06Z

      Pani Aniu, nie zajmujemy się budową domów. Posiadamy za to bogatą ofertę projektów. :) Jeżeli jest Pani zainteresowana analizą kosztów budowy lub potrzebuje pomocy w wybraniu odpowiedniego projektu, zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta, adres email: projekty@tooba.pl, numer telefonu: 52 384 49 90. Pozdrawiamy!