Kosztorys inwestorski niezbędny do kredytu

Kredyt na budowę domu jest bardziej skomplikowanym produktem niż kredyt udzielany na zakup mieszkania. Aby otrzymać pożyczkę, do banku trzeba dostarczyć szereg dokumentów, w tym akt notarialny potwierdzający własność działki, projekt domu i kosztorys jego budowy.

Kosztorys jest niezbędny do uzyskania pożyczki bankowej na budowę domu. Jest bodaj najważniejszą częścią dokumentacji, ponieważ określa wydatki, jakie inwestor poniesie na budowę domu wraz ze wskazaniem tej ich części, która zostanie pokryta ze środków własnych. Kosztorys stanowi podstawę do prowadzenia negocjacji z bankiem. Na jego podstawie bank następnie ustala wysokość poszczególnych transz kredytu.

Kosztorys można opracować we własnym zakresie, choć jest to trudne dla osoby bez doświadczenia w branży budowlanej.

Kosztorys można opracować we własnym zakresie, choć jest to trudne dla osoby bez doświadczenia w branży budowlanej. Ponadto część banków wymaga, aby kosztorys był przygotowany przez specjalistę. Dlatego też do każdego z naszych projektów domów oferujemy opracowany przez doświadczonego fachowca kosztorys. Do projektów objętych promocją, w tym do poniższych, kosztorys jest dodawany bezpłatnie. 

Projekt Domidea 2 (119,87 m²)

   

Komfortowy dom parterowy. Zachwyca znakomitymi proporcjami, wyważonym detalem i nowocześnie wykończonymi elewacjami. Wyraźne wydzielenie stref we wnętrzach pozwala na wygodne i niezależne korzystanie z każdej z nich.

Projekt Osiek wąski 9 (95,13 m²)

   

Budynek z pełnym podpiwniczeniem, który zmieści się na wąskiej działce o szerokości 14,2 m. Może zainteresować właścicieli nieruchomości z wejściem usytuowanym od strony południowej, salon posiada bowiem przeszklenia także od strony frontowej.

Projekt Karmelita (138,35 m²)

   

Piękny dom o eleganckiej formie i tradycyjnej estetyce. Ciekawym urozmaiceniem tej bryły jest geometryczny wykusz powiększający powierzchnię pokoju dziennego, uroku dodają jej także trzy ażurowe balkony.

Projekt Mati G1 (125,61 m²)

   

Interesujące połączenie nowoczesnego szyku oraz przytulnego wnętrza. Ten zaprojektowany jako energooszczędny dom, zachwyca wyszukaną elegancją. Na uwagę zasługują m.in.: pulpitowa lukarna, przeszklony wykusz oraz taras nad garażem. Większy taras znajduje się na parterze i okala z dwóch stron dzienną część pomieszczeń.

Projekt Zosia (70,48 m²)

   

Przytulny, niewielki dom parterowy bez poddasza. Nietrudny i niedrogi w budowie, ekonomiczny również w utrzymaniu. Jedna z tych propozycji, które można zrealizować przy dofinansowaniu z programu Mieszkanie dla młodych.

Projekt Niko (85,78 m²)

   

Jednokondygnacyjny domek, idealny dla trzyosobowej rodziny. Układ wnętrz jest prosty i zarazem funkcjonalny. W projekcie przewidziano wiele miejsca na szafy wnękowe, nie zabrakło też osobno wydzielonej kotłowni (przy garażu). Na uwagę zasługuje zadaszony taras, dostępny z salonu.

Projekt Kreo 2 (142,23 m²)

   

Idealny projekt na działkę z wjazdem od strony południowej. Salon wraz z tarasem znajdują się we frontowej części budynku, z kolei duży garaż został wycofany w głąb działki. Podobnie pomieszczenia prywatne zaplanowano w głębi domu, tworząc tym samym zaciszną część nocną.

Projekt Kiwi (116,82 m²)

   

Tani w budowie i późniejszej eksploatacji budynek, w którym może wygodnie zamieszkać cztero-, pięcioosobowa rodzina. W układzie funkcjonalnym znalazło się miejsce na przydatne pomieszczenia pomocnicze; oprócz kotłowni wydzielono spiżarnię, pralnię, a w jednej sypialni – garderobę.

Projekt Chmielniki średnie (178,67 m²)

   

Przestronna willa, która swoją architekturą nawiązuje do stylu dawnych dworków polskich. Szczególnego uroku dodają jej eleganckie wole oka oraz przeszklenia ze szprosami i drewnianymi okiennicami. W tym przypadku sypialnie zaplanowano zarówno na parterze, jak i na poddaszu.

Komentarze