Cztery sypialnie w małym domu

Jaki powinien być dom dla dużej rodziny? Przede wszystkim rozplanowany tak, aby każdy z mieszkańców posiadał własną, prywatną przestrzeń. W przypadku rodziny z trójką lub czwórką dzieci, będziemy więc potrzebować co najmniej czterech sypialni.

 

Projekty małych domów z czterema sypialniami
Projekty małych domów z czterema sypialniami

 

Projekty domów, które posiadają tyle pomieszczeń, zwykle są jednak drogie w realizacji, ze względu na dużą powierzchnię. A to nie zawsze idzie w parze z możliwościami finansowymi większych rodzin. Dlatego w niniejszym zestawieniu postaramy się ułatwić Państwu poszukiwania. Przygotowaliśmy bowiem kilka propozycji projektów małych domów, w których znajdują się co najmniej cztery sypialnie.

Projekty domów, które posiadają tyle pomieszczeń, zwykle są jednak drogie w realizacji, ze względu na dużą powierzchnię. A to nie zawsze idzie w parze z możliwościami finansowymi większych rodzin.

Przy wyborze kierowaliśmy się przede wszystkim powierzchnią domu, rozkładem pomieszczeń oraz funkcjonalnością i wyglądem. Poniżej znajduje się nasz TOP10 projektów małych domów dla dużych rodzin.

Projekt domu Koncept-45 (108,66 m²)

   

 

Bardzo nowoczesny, stylowy i funkcjonalny. Ten projekt domu nie bez powodu znalazł się na szczycie naszej listy. Mimo stosunkowo niedużej powierzchni, w takim domu będzie mogła zamieszkać 5-osobowa rodzina lub kilka pokoleń, ze względu na brak schodów.

Dom rozsądnie podzielono na dwie strefy: dzienną i nocną. Na pierwszą przypada zlokalizowany po prawej stronie budynku przestronny salon. Łączy się on z jadalnią oraz kuchnią poprzez nowoczesną wyspę kuchenną. Dodatkowo przeszklenia na dwóch ścianach pomieszczenia świetnie doświetlają wnętrze i otwierają je na ogród.

Projekt domu Jagoda 2 CE (103,88 m²)

   

 

Dom o powierzchni trochę ponad 100 m2 z poddaszem użytkowym. Dzięki prostej bryle i dachu bez zbędnych urozmaiceń, dom według tego projektu będzie tani w budowie. W planie przewidziano jednostanowiskowy garaż w bryle budynku. Wnętrza są bardzo dobrze podzielone na strefy dzienną i nocną. Po prawej stronie na parterze znajdziemy kotłownię, małą toaletę oraz klatkę schodową. Z drugiej strony architekt zaplanował przestronny salon połączony z jadalnią oraz zgrabnie oddzieloną kuchnię. Wnętrza optycznie powiększają przeszklenia.

Na poddaszu znajdziemy 4 ustawne pokoje, w tym jedną główną sypialnię z garderobą. W przypadku dużej rodziny garderobę można wygospodarować na dodatkowy pokój. Tym sposobem w domu według tego projektu może zamieszkać nawet 6-osobowa rodzina! Dodatkowo na poddaszu znajduje się duża łazienka z wanną.

Projekt domu Gąska (104,8 m²)

   

 

Niewiele większy, ale parterowy dom dla dużej rodziny. Mimo tego, że w domach parterowych ciężko jest zgrabnie oddzielić strefę dzienną od nocnej, w tym przypapadku architekt wykazał się pomysłowością, gdzie na niewielkiej powierzchni uniknął powstania długich, wąskich korytarzy.

Na plan tego projektu składa się garaż jednostanowiskowy w bryle budynku, niewielki salon połączony z kuchnią oraz strefa nocna. W tej natomiast znajdziemy małą toaletę dla gości, jedną większą łazienkę oraz cztery, świetnie doświetlone pokoje. W takim domu z powodzeniem może zamieszkać 5-osobowa rodzina. Dodatkowym atutem jest zaplanowane przy wejściu duże pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać jako garderobę.

Projekt domu Gładyszów dws (79,6 m²)

   

 

Piękny drewniany dom w rustykalnym stylu dla dużej rodziny. Bardzo tani w budowie i z pięknymi wnętrzami. Mimo niewielkiej powierzchni architektowi udało się w nim zaplanować aż 4 sypialnie na poddaszu. Tam również znajduje się duża łazienka oraz wyjście z dwóch pokoi na przestronny taras. Główna sypialnia jest na tyle duża, że można w niej również wygospodarować miejsce na garderobę.

Na parterze natomiast znajduje się przestronny salon naturalnie oddzielony od kuchni. Jadalnia jest tutaj miejscem łączącym obie strefy. W tej części budynku znajduje się również niewielka łazienka oraz kotłownia. Dodatkowym atutem jest też zaprojektowany w salonie kominek.

Projekt domu Miluś (104,63 m²)

   

 

Kolejna propozycja projektu domu parterowego bez poddasza. Projekt został osadzony na planie w kształcie litery L. Zaprojektowano tutaj garaż na jeden samochód oraz przylegające do niego pomieszczenie gospodarcze, cztery pokoje, dwie łazienki oraz salon z kuchnią i jadalnią. Strefa nocna jest wyraźnie oddzielona od dziennej, co stanowi dodatkowy atut.

Z salonu mieszkańcy mają bezpośrednie wyjście na piękny taras oraz ogród – przeszklenia dodatkowo powiększają wnętrze. W tym projekcie również zaprojektowano klimatyczny kominek w salonie, który oddziela nieformalnie salon od części kuchennej.

Projekt domu Marsala Mała (116,84 m²)

   

 

Jeden z najpopularniejszych projektów domów z oferty Tooba.pl również znalazł się w naszym zestawieniu małych domów z czterema sypialniami. Być może tak funkcjonalny układ zdecydował o jego popularności wśród inwestorów. Uwagę zwraca również nowocześnie wykończona elewacja.

Dom posiada poddasze użytkowe, które zagospodarowano na strefę nocną. Znajdują się tutaj cztery sypialnie oraz duża łazienka. W takim domu z powodzeniem może zamieszkać 5-osobowa rodzina. Parter został równie dobrze zaplanowany. Poza salonem połączonym z jadalnią i kuchnią, znajdziemy tutaj dwa pomieszczenia gospodarcze, małą łazienkę oraz garaż. W salonie zaprojektowano również kominek.

Projekt domu Pierwiosnek (89,5 m²)

   

 

Propozycja mniejszego domu parterowego bez poddasza – dla dużej rodziny. Projekt stosunkowo tani w realizacji i zarazem nowoczesny. Do domu wchodzi się tutaj poprzez długi taras przylegający do ściany garażu.

Po prawej stronie budynku umieszczono strefę dzienną, którą powiększają optycznie przeszklenia wychodzące na ogród. Strefa nocna to cztery sypialnie oraz dwie łazienki. Dodatkowo do dyspozycji jest również pomieszczenie gospodarcze z wejściem od tarasu frontowego.

Projekt domu Jeżyna 3 CE (119,65 m²)

   

 

Propozycja projektu domu z poddaszem użytkowym. Prosta bryła na planie prostokąta oraz dwuspadowy dach, urozmaicone są m.in. lukarną oraz ciekawą elewacją. Do budynku przylega dodatkowo garaż na jeden samochód.

Wnętrza zaprojektowano zgodnie z zasadami funkcjonalnego podziału: strefa dzienna na parterze oraz nocna na poddaszu. Projekt wyróżnia się jednak dodatkowymi pomieszczeniami na przechowywanie. Na dole bowiem znajdziemy tuż przy kuchni małą spiżarkę, na górze zaś – mimo niewielkiej powierzchni, funkcjonalną garderobę w sypialni głównej, do której można zaplanować osobne wejście tak, by wszyscy domownicy mieli do niej dostęp.

Projekt domu Sielanka II (118,9 m²)

   

 

Kolejna propozycja to projekt domu w stylu dworkowym, z bardzo ciekawie rozplanowanymi wnętrzami. Niepozorna wielkość domu nie przywodzi na myśl, że na poddaszu mogą znajdować się pomieszczenia użytkowe. A jednak! Znajdziemy tam dwa duże pokoje oraz łazienkę.

Parter natomiast został wyraźnie podzielony na strefę nocną i dzienną. Znajdziemy tutaj 3 sypialnie, łazienkę, pomieszczenie gospodarcze przy wejściu oraz salon połączony z kuchnią. Nieformalną granicę między kuchnią a salonem stanowi niewielka wyspa i kominek. Projekt idealny nawet dla 6-osobowej rodziny!

Projekt domu HG-C1 (104,5 m²)

   

 

Prosty, stosunkowo tani w budowie dom dla 5-osobowej rodziny. Uroku dodają mu lukarny, ciekawa elewacja oraz balkony na bocznych ścianach. Wnętrze zostało zaprojektowane równie stylowo. W interesującym miejscu zaplanowano również klatkę schodową – architekt postawił tutaj na schody kręcone.

Na parterze znajduje się salon otwarty na taras i ogród dzięki przeszkleniom. Salon jest również połączony z kuchnią – jednak zgrabnie przedziela obie strefy wyspa kuchenna. Poddasze natomiast ma prosty, symetryczny układ. Znajdziemy tu cztery sypialnie oraz dużą łazienkę.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.