Małe domy dla dużej rodziny

Drukuj

Mały dom z co najmniej czterema sypialniami. Niemożliwe? Przeciwnie, to nie tylko możliwe, ale całkiem popularne rozwiązanie. Jeśli poszukują Państwo projektu takiego właśnie budynku, to zapraszamy do lektury niniejszego tekstu. Przedstawiamy w nim przykłady niewielkich domów, które zaskakują bogatym wnętrzem.

Wygodny dom z kilkoma sypialniami, salonem i tarasem. Całość w cenie mieszkania. To marzenie wielu rodzin. Jednym udaje się je zrealizować, inni nie podejmują wyzwania. A tymczasem wystarczy przejrzeć bazę z projektami, aby przekonać się, jak szeroka jest oferta niewielkich, niedrogich, bardzo dobrze zaplanowanych domów jednorodzinnych. Poniżej prezentujemy dziesięć przykładów. W każdym z nich na stosunkowo niewielkiej powierzchni zaplanowano co najmniej cztery pokoje. Projekty są więc idealne dla liczniejszych rodzin, które chciałyby postawić tani i wygodny dom.

Projekt Ewa (85,07 m²)

   

Elegancko wykończony niewielki dom. W tym przypadku na powierzchni nieprzekraczającej 90 m² udało się umieścić aż siedem pokoi. Pomieszczenia są nieduże, ale przytulne i zapewniające maksimum prywatności.

Projekt Adam (90,17 m²)

   

Oryginalny parterowy budynek z poddaszem. Wyróżnia się prostymi lukarnami umieszczonymi w obydwóch połaciach dachu. W tym przypadku też zaplanowano siedem pokoi, z czego aż sześć można przeznaczyć na sypialnie.

Projekt Avocado Termo (97,77 m²)

   

Propozycja dla właścicieli wąskich działek. Dom może powstać na posesji o szerokości 16,11 m. Posiada prostą konstrukcję z dwuspadowym dachem. W środku zwraca uwagę sposób, w jaki usytuowano kuchnię. Nie jest ona bezpośrednio połączona z salonem, znajduje się bliżej strefy wejściowej i jest pomieszczeniem zamkniętym.

Projekt Jarząbek z garażem jednostanowiskowym (93 m²)

   

Interesująca wersja klasycznego domu z poddaszem użytkowym. Warto uważniej przyjrzeć się, w jaki sposób na niewielkiej powierzchni udało się utworzyć niezwykle bogaty i interesujący układ pomieszczeń. Wystarczyło kilka prostych zabiegów, aby obok salonu mógł powstać dodatkowy pokój, a przy sypialniach – garderoba.

Projekt Dom w Oklahomie (99,98 m²)

   

Piękna i znakomicie zaplanowana siedziba dla pięcioosobowej rodziny. Zachwyca eleganckim wykuszem i wysmakowanym wykończeniem. W środku oprócz trzech sypialni na domowników czeka dodatkowy pokój na parterze. W budynku zaplanowano dwie łazienki.

Projekt D146 (94,05 m²)

   

Piękna willa z oryginalnym podcieniem wejściowym, przeszklonym wykuszem oraz zacisznym podcieniem tarasowym. W tym przypadku również jedną z sypialni umieszczono na parterze, a pozostałe – u góry.

Projekt E3 G1 Economic wersja A (103,98 m²)

   

Dokładnie przemyślany parterowy dom z poddaszem. Parter niemal w całości zajmuje strefa dzienna. U góry natomiast zaplanowano sypialnie. Jeden pokój umieszczono nad garażem, pozostałe w głównej części mieszkalnej.

Projekt Smyk Alfa (100,8 m²)

   

Tradycyjna rezydencja z eleganckimi lukarnami z ażurowymi balkonami, przeszklonym wykuszem oraz dużymi oknami ze szprosami i szerokimi obramowaniami. Na uwagę zasługuje centralnie usytuowany kominek, który zimą może uzupełnić ogrzewanie domu.

Projekt Oliwka CE (101,46 m²)

   

Jeszcze jedna oferta dla właścicieli wąskich działek. Minimalna szerokość nieruchomości, na której może powstać ten dom, to 15,99 m. Budynek posiada prostą konstrukcję z dwuspadowym dachem z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi. Oprócz salonu zaplanowano w nim cztery niewielkie pokoje.

Projekt Jagoda 2 CE (103,88 m²)

   

Idealny dom na działkę z wjazdem usytuowanym od strony południowej. Budynek posiada korzystnie dla takiej lokalizacji umieszczony salon. We wnętrzu zachowano wyraźny podział na część dzienną na parterze oraz prywatną na poddaszu. U góry znajdują się cztery wygodne sypialnie.

Komentarze

  • Tooba.pl

    Tutaj: http://www.tooba.pl/projekty-domow-do-100m?kondygnacje=1.

  • Ewelina B

    Dokladnie, popularne sa tylko z poddaszem, a gdzie parterowe z taka sama iloscia pomieszczen??

  • maria m

    Są piękne bardzo bym chciała taki mieć jeden z nich interesował by mnie parterowy .