Kosztorys do projektu domu z poddaszem

Koszty budowy to temat, który spędza sen z powiek niemal wszystkim inwestorom. Najpierw trzeba ustalić, ile budowa będzie kosztować, a później pilnować, by ustalony limit wydatków nie został przekroczony. Aby to było możliwe, konieczne jest opracowanie kosztorysu budowy.

Kosztorys można opracować we własnym zakresie, ale jeśli stawia się dopiero pierwsze kroki w branży budowlanej, to zadanie może okazać się trudne, a wartość takiego kosztorysu – wątpliwa. Bardziej wiarygodne dane otrzymamy, jeśli kosztorys zostanie opracowany przez fachowca.

Kosztorys można opracować we własnym zakresie, ale jeśli stawia się dopiero pierwsze kroki w branży budowlanej, to zadanie może okazać się trudne, a wartość takiego kosztorysu – wątpliwa.

Do każdego gotowego projektu domu jednorodzinnego można zamówić kosztorys przygotowany przez specjalistę, do niektórych jest on dodawany bezpłatnie. Poniżej publikujemy listę dziesięciu interesujących projektów domów z poddaszem, które zostały objęte promocją. Do każdego z nich kosztorys otrzymają Państwo gratis.

Projekt Lisandra Mała 2M (115,48 m²)

   

Przytulny i elegancki dom z dużym garażem. Znakomicie zaplanowany, z licznymi pomieszczeniami pomocniczymi oraz strychem, który można zaadaptować na pomieszczenie mieszkalne.

Projekt Dostępny 4A (139,6 m²)

   

Budynek zaprojektowany z myślą o tzw. wąskich działkach. Może powstać na nieruchomości o szerokości 16,91 m. Zaskakuje przemyślanymi rozwiązaniami, które podnoszą funkcjonalność wnętrz. Wyjątkowość salonu podkreśla umieszczona nad nim antresola.

Projekt BW-49 wariant 7 (106,6 m²)

   

Niewielki, dokładnie przemyślany dom z garażem dla jednego samochodu. Na dole umieszczono dodatkowy pokój, u góry trzy sypialnie, a także stryszek dostępny z łazienki. W budynku w praktyczny sposób zagospodarowano każdy metr kwadratowy; np. pod schodami i w łazience umieszczono schowki.

Projekt Domidea 50 d40 w4 (126,7 m²)

   

Kolejna propozycja dla właścicieli wąskich działek. Może zostać zrealizowana na posesji o szerokości 17,6 m. W budynku zastosowano rozwiązanie, które pomogło uniknąć powstania zbyt długich korytarzy: wejście główne przeniesiono na prawą ścianę. Dzięki temu powstało też zaciszne miejsce na dodatkowy pokój na parterze.

Projekt W-49. 12A (148,2 m²)

   

Komfortowy dom dla pięcioosobowej rodziny. Na dole zaplanowano jeden pokój z łazienką, u góry trzy sypialnie, a nad garażem – strych. Jednostanowiskowy garaż został zaplanowany przy bocznej elewacji.

Projekt Karmelita Modern (142,12 m²)

   

Elegancka willa o prostej, klasycznej konstrukcji i nowoczesnym wykończeniu. Wszystkie pomieszczenia są wygodne i ustawne. Na uwagę zasługuje centralnie usytuowany kominek, który może wspomóc ogrzewanie domu.

Projekt Altea Mała (118,39 m²)

   

Piękna siedziba dla rodziny, która chciałaby zamieszkać w wygodnym i ekonomicznym budynku. Zwarta, prosta bryła domu gwarantuje sprawną i niedrogą budowę, ułatwi też wyeliminowanie mostków termicznych. Nad garażem pozostawiono strych, który dobrze sprawdzi się jako garderoba.

Projekt Peronia (137,91 m²)

   

Atrakcyjna wersja domu z poddaszem użytkowym. Wyróżnia się dużymi oknami, charakterystycznym elementem jest także całkowicie przeszklony wykusz. Wszystkie sypialnie posiadają dostęp do balkonów, dwie wyposażono w garderoby, a jedną – w prywatną łazienkę.

Projekt Wanad (165,29 m²)

   

Jeszcze jedna propozycja, która może zainteresować właścicieli tzw. wąskich działek. Dom zmieści się na posesji o szerokości 13,4 m. Układ pomieszczeń zaplanowano w sposób charakterystyczny dla budynków przeznaczonych na tego rodzaju działki, z umieszczonym od frontu dwustanowiskowym garażem. U góry wydzielono aż cztery sypialnie.

Projekt Abigail z garażem jednostanowiskowym A (99,5 m²)

   

Nietuzinkowa propozycja dla rodzin, które preferują nieco mniej typowe rozwiązania. Budynek składa się z części parterowej oraz zawierającej poddasze. U góry znajdują się dwie wygodne sypialnie, na dole jeszcze jedna oraz salon z pięknym otwarciem na drewnianą konstrukcję więźby.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.