TOP10 Projektów domów z poddaszem użytkowym

Projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym są najczęściej i najchętniej wybierane przez inwestorów. Nic dziwnego! Mogą być realizowane na mniejszych działkach oraz umożliwiają stworzenie funkcjonalnego i czytelnego podziału stref we wnętrzu. Zobacz zestawienie najpopularniejszych projektów przygotowane przez naszego architekta.

TOP10. Najpopularniejsze projekty domów z poddaszem
TOP10. Najpopularniejsze projekty domów z poddaszem

Najpopularniejsze projekty domów z poddaszem – czym się charakteryzują?

Wśród najpopularniejszych domów z poddaszem użytkowym dominują budynki o prostych formach, które przykryte są dwuspadowym dachem. Powierzchnia użytkowa waha najczęściej od 80 m² do 150 m². Projektanci proponują zarówno małe i tanie w budowie domy, jak i przestronne budynki z ciekawymi elementami architektonicznymi dla bardziej wymagających inwestorów. W wielu z nich zaprojektowano praktyczne garderoby na poddaszach oraz przykuchenne spiżarnie, pozwalające na uporządkowanie domowych zapasów. Wszystkie domy, znajdujące się w zestawieniu, mają przemyślane układy wnętrz, które będą wygodne w codziennym użytkowaniu oraz łatwe w aranżacji. Z pewnością każdy znajdzie swój wymarzony dom.

Sprawdź pełną ofertę projektów domów z poddaszem użytkowym – TUTAJ.

Projekt domu Ewa

Pierwszą propozycją przygotowaną przez naszego architekta jest niewielki, ale tani w budowie dom. Jego powierzchnia wynosi 85,07 m². Elewacja została wykończona modnymi płytkami klinkierowymi. Taras osłania proste zadaszenie, które ochroni mieszkańców przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Budynek posiada prostą bryłę, opartą na rzucie prostokąta i okrytą dwuspadowych dachem. Dzięki temu inwestycja nie poniesie wysokich nakładów finansowych, a dom będzie można ogrzać szybko i tanio.

Na parterze zaplanowano dwa pokoje, łazienkę oraz otwartą strefę dzienną, w skład której wchodzą salon, jadalnia i kuchnia. Atrakcją pokoju dziennego jest kominek, który może dodatkowym źródłem ogrzewania domu. Na poddaszu zaś do dyspozycji są cztery pokoje sypialniane i łazienka.

Projekt domu Domidea 56 G w2

Komfortowy dom dla co najmniej czteroosobowej rodziny. Jego powierzchnia wynosi ok. 126,61 m². Prostą bryłę wyróżnia wysunięty do przodu garaż oraz efektowne zadaszenie tarasu. Elewacja została wykończona jasnym tynkiem i ciemnymi płytkami klinkierowymi.

Na parterze znajdują się salon, jadalnia, kuchnia ze spiżarnią, łazienka oraz dodatkowy, słoneczny pokój, który można przeznaczyć na sypialnię dla gości lub gabinet. W salonie zaplanowano antresolę, która stwarza mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Można zaplanować na niej przykładowo domową biblioteczkę, kącik zabaw dla dzieci lub sypialnię. Poddasze to miejsce bardziej zaciszne. Zaprojektowano tutaj łazienkę, trzy sypialnie i pralnio-suszarnię, która pozwoli zachować większy porządek w domu. Ponadto sypialnia główna posiada prywatną łazienkę i garderobą, która jest marzeniem każdej kobiety.

Projekt domu Gaja 3

Piękny i funkcjonalny dom o powierzchni 134,13 m². Jego zaletą jest garaż, który został wkomponowany w bryłę budynku. Drewniana okładzina w połączeniu z jasnym tynkiem i płytkami klinkierowymi wokół wejścia głównego sprawiają, że dom prezentuje się nowocześnie, a zarazem przytulnie.

Najważniejszą częścią domu jest przestronny salon z antresolą, na której – w zależności od pomysłu inwestora – można zaplanować domową biblioteczkę, kącik telewizyjny, przestrzeń zabaw dla dzieci lub sypialnię. Tak zaaranżowana przestrzeń wygląda nie tylko efektownie, ale również powiększa optycznie wnętrze. Na parterze znajdują się również dwie sypialnie, łazienka oraz kuchnia z jadalnią. Poddasze to miejsce w całości zarezerwowane dla gospodarzy. Wydzielono tutaj dużą sypialnię i przylegające do niej garderobę i łazienkę.

Projekt domu Tamarillo

Tani w budowie i utrzymaniu dom o powierzchni 109,9 m². Nieskomplikowaną bryłę urozmaicają wnęka z wejściem głównym oraz podcień tarasowy, który wsparty jest dekoracyjnymi kolumnami. Dzięki takiej konstrukcji dom będzie można zbudować szybko i tanio.

Funkcjonalny układ pomieszczeń zapewni wygodę cztero- lub pięcioosobowej rodzinie. Na parterze znajdują się salon, jadalnia, kuchnia z kącikiem śniadaniowym i spiżarnią, łazienka i dodatkowy pokój, który można przeznaczyć na gabinet bądź sypialnię dla gości. W centrum pokoju dziennego zaprojektowano przytulny kominek, który stworzy wyjątkowy nastrój we wnętrzu i pozwoli domownikom ogrzać się podczas chłodniejszych dni. Poddasze to strefa nocna – znajdują się tutaj trzy ustawne i przytulne sypialnie, w tym jedna z garderobą, oraz łazienka.

Projekt domu Z pergolą 01

Minimalistyczny i nowoczesny dom z poddaszem użytkowym dla co najmniej czteroosobowej rodziny. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 152,65 m³². Prostą bryłę ozdabiają drewniana okładzina elewacyjna oraz efektowna pergola, która roztacza się wokół budynku, osłaniając przy tym częściowo taras i wejście główne.

Część dzienną i rekreacyjną tworzą połączone ze sobą salon, jadalnia i kuchnia. Na tej kondygnacji znajdują się również łazienka, kotłownia i dodatkowy pokój, w którym inwestor może zaplanować sypialnię lub gabinet. Na poddaszu do dyspozycji mieszkańców są z kolei trzy sypialnie, w tym jedna z prywatną garderobą, i rodzinna łazienka. Uzupełnieniem części użytkowej są ogólnodostępna, praktyczna garderoba, schowek i pralnia, która pozwoli na zachowanie większego ładu.

Projekt domu Dalia CE

Kolejną propozycją jest elegancki i komfortowy dom z poddaszem użytkowym o powierzchni 91,18 m². Nieskomplikowaną bryłę, opartą na rzucie prostokąta, przykryto dwuspadowym dachem. Jasna elewacja została ozdobiona stylowymi płytkami klinkierowymi. Niewątpliwym atutem projektu jest to, że można go zrealizować na wąskiej działce.

Parter stanowi część dzienną. Po lewej stronie zaplanowano kuchnię z jadalnią i spiżarnią, która pozwoli uporządkować domowe zapasy, kotłownię, toaletę i niedużą garderobę. Drugą stronę budynku przeznaczono na przestronny salon z dostępem na taras. Jego największą atrakcją jest kominek, który pozwoli zrelaksować się domownikom podczas jesienno-zimowych wieczorów. Poddasze to miejsce odpoczynku, w którym znajdują się trzy sypialnie i rodzinną łazienką. W głównej sypialni zaprojektowano dodatkowo łazienkę i praktyczną garderobę. Przestrzeń została doskonale doświetlona za sprawą lukarny i portfenetrów, czyli okien sięgających od podłogi do sufitu.

Projekt domu Ekorodzinny

Projekt Ekorodzinny, jak wskazuje nazwa, powstał z myślą o rodzinie, której zależy, by mieszkać nie tylko tanio i wygodnie, ale również ekologicznie. Budynek został zaprojektowany na działkę z wjazdem od południa. Prosta bryła i ograniczona ilość detali architektonicznych gwarantują, że będzie niedrogi w budowie i utrzymaniu. Zaletą domu jest jednostanowiskowy garaż, w którym zaplanowano również miejsce na narzędzia lub sprzęty ogrodnicze.

W skład otwartej strefy dziennej wchodzą salon z dostępem do tarasu, słoneczna jadalnia i kuchnia z praktyczną spiżarnią na domowe zapasy żywności. W centralnym punkcie pokoju dziennego został umiejscowiony przytulny kominek, który pozwoli się ogrzać i zrelaksować domownikom podczas chłodnych wieczorów. Po drugiej stronie znajdują się dodatkowy pokój, łazienka i garderoba. Strefa wypoczynku została zaplanowana na poddaszu. Tworzą ją trzy sypialnie, w tym jedna z praktyczną garderobą, oraz rodzinna łazienka.

Projekt domu Groszek 2

Nowoczesny i oszczędny w formie dom z poddaszem użytkowym o powierzchni 80,5 m². Elementami szczególnie wyróżniającymi się są płytki klinkierowe oraz drewniana okładzina, która wyznacza poziom poddasza. Wejście główne i taras zostały osłonięte podcieniem.

Strefa dzienna została zaprojektowana na parterze, a nocna na poddaszu. W skład pierwszej z nich wchodzą kuchnia, jadalnia i salon. Pomieszczenia zostały ze sobą połączone, dzięki czemu wnętrze wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Na tym poziomie znajdują się również toaleta oraz kotłownia na paliwo stałe lub bardziej ekonomiczne ogrzewanie gazowe. Poddasze przystosowane do potrzeb co najmniej czteroosobowej rodziny. Znalazły się tutaj dwa pokoje dla dzieci, łazienka oraz sypialnia główna z prywatną garderobą.

Projekt domu Mak 3

Piękny i nowoczesny dom o powierzchni 114,97 m². Powstał z myślą o cztero- lub pięcioosobowej rodzinie. Elewację wykończono jasnym tynkiem i płytkami klinkierowymi w różnych odcieniach. Wejście główne i taras zostały osłonięty podcieniem, który ochroni domowników przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Na parterze zaplanowano pełny układ funkcjonalny, który umożliwia wygodne użytkowanie bez szybkiego wykańczania poddasza. Oprócz otwartej strefy dziennej i łazienki, zaprojektowano tutaj bowiem dwie sypialnie. Inwestycję można rozłożyć na dwa etapy – najpierw wykończyć parter, a potem (np. po powiększeniu rodziny) poddasze, na której znajdą się dodatkowo dwie sypialnie i łazienka. To świetnie rozwiązanie w szczególności dla młodych rodzin.

Projekt domu Simon II G2

Ostatnią propozycją jest niezwykle popularny projekt domu Simon II G2. Posiada duży garaż, który pomieści dwa samochody. Najciekawszymi elementami domu są nowoczesna, drewniana okładzina na elewacji, rozległy taras, osłonięty trójkątnym zadaszeniem, oraz kominek zewnętrzny, który będzie zjawiskowo prezentował się wieczorami.

Parter to miejsce tętniące życiem mieszkańców. Zaprojektowano tutaj kuchnię z niezwykle modną wyspą kuchenną, jadalnię i salon z kominkiem. Po przeciwległej stronie gabinet, łazienkę, toaletę i sypialnię z prywatną garderobą. Azyl nocny na poddaszu tworzą dwie komfortowe sypialnie i łazienka. Dodatkową zaletą jest strych, który można przeznaczyć na składzik.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.