Dom w nowoczesnym stylu – jak dopasować bramy, okna, drzwi i ogrodzenie?

Podczas budowy domu wybór bramy, okien, drzwi czy ogrodzenia odkładamy zwykle na później. Warto jednak już na początku inwestycji pomyśleć, jaki efekt chcemy uzyskać. Elementy te mogą bowiem znacznie urozmaicić aranżację. Dlatego aby stworzyć harmonijną przestrzeń, powinniśmy zaplanować je już na etapie wyboru projektu domu.

Dom w nowoczesnym stylu - bramy, okna, drzwi i ogrodzenie w jednym designie
Wiśniowski
Dom w nowoczesnym stylu - bramy, okna, drzwi i ogrodzenie w jednym designie

Kolorystyka elewacji, dachu i stolarki ma znaczący wpływ na ostateczny wygląd budynku, a niewłaściwie dobrany któryś z tych elementów, może zniweczyć nasze plany powstałe w momencie tworzenia koncepcji wyglądu domu. Początkowo skupiamy się na drzwiach i oknach, jednak warto już wtedy pomyśleć także o stylu bramy wjazdowej, garażowej czy całego ogrodzenia posesji. Ułatwi nam to dopasowanie wszystkich produktów do pozostałej części projektu (np. odcień, materiał, struktura czy wzór).

Jak łączyć kolory i wzory, aby dom był nowoczesny?

W nowoczesnych projektach coraz częściej stawia się na odważne zestawienia. Architekci odchodzą od klasycznych form imitujących np. drewno, na rzecz jednolitych, minimalistycznych płaszczyzn, niekiedy w wyrazistej kolorystyce. Zastosowanie tego trendu w wyborze np. grafitowej bramy, pokrycia dachowego i okien, będzie stanowić doskonały kontrast dla jasnej, nowoczesnej elewacji budynku i nawierzchni wokół domu.

Innym rozwiązaniem jest operowanie jednym kolorem w różnych odcieniach, np. zastosowanie neutralnego odcienia budynku w połączeniu z ciemnym, modernistycznym pokryciem dachowym, korespondującym z bramą, stolarką i ogrodzeniem w jaśniejszym odcieniu. Do coraz popularniejszych praktyk zalicza się także wybór bramy, okien, drzwi i ogrodzenia, które kolorystycznie wtapiają się w elewację budynku, dodając mu lekkości.

Co pasuje do nowoczesnego budynku?

Styl nowoczesny charakteryzuje minimalizm, harmonijność i odważne połączenia. Wokół domu nowoczesny styl możemy wprowadzić stawiając na proste formy, którym charakteru nadadzą odważne kolory. Kolejnym krokiem do nowoczesnego wyglądu zewnętrznego domu i całej posesji, jest zastosowanie bram, okien, drzwi i ogrodzenia w jednym designie. Jeżeli planujemy powyższe elementy samodzielnie, warto sięgnąć po gotowe kolekcje, których poszczególne produkty współgrają ze sobą pod względem kolorystyki, wzorów i wykończenia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że cała aranżacja będzie harmonijna, a nasz dom zyska niepowtarzalnego charakteru.

Przykładem takiej kolekcji jest linia Home Inclusive 2.0 marki WIŚNIOWSKI, dedykowana budynkom w nowoczesnym stylu. Poniżej przedstawimy Państwu możliwości, jakie daje wybór bram, okien, drzwi, ogrodzeń z kolekcji Home Inclusive 2.0.

Kolekcja Home Inclusive 2.0. Bramy, ogrodzenia, drzwi i okna.
Wiśniowski
Kolekcja Home Inclusive 2.0. Bramy, ogrodzenia, drzwi i okna.

Kolekcja Home Inclusive 2.0 – postaw na harmonię…

Home Inclusive 2.0 to najnowsza generacja znanej od 2014 roku linii bram, okien, drzwi i ogrodzeń marki WIŚNIOWSKI. Charakteryzuje ją nowe spojrzenie na planowanie otoczenia domu, które w zamyśle twórców kolekcji, powinno być spójne nie tylko kolorystycznie, ale również wzorniczo. Kolekcja łączy w sobie zatem unikalne barwy, wzory i struktury, dając nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Bogata oferta tej serii zawiera aż 16 unikatowych kolorów. Wśród nich znajdują się nie tylko nowoczesne szarości, ale także bardziej odważne barwy, jak np. modny odcień bordo (HI Modern Maroon) oraz wpisujące się w skandynawską stylistykę chłodne odcienie błękitu (HI True Blue).

Bramy, okna, drzwi i ogrodzenie z kolekcji Home Inclusive 2.0.
Wiśniowski
Bramy, okna, drzwi i ogrodzenie z kolekcji Home Inclusive 2.0.

Kolorystyka linii Home Inclusive 2.0 daje wiele możliwości aranżacyjnych dzięki prostocie i minimalizmowi. Przykładem może być zestawienie ogrodzenia HI 2.0 z bramą z kolekcji UniTherm (zdjęcie poniżej).

Brama garażowa z kolekcji UniTherm
Wiśniowski
Brama garażowa z kolekcji UniTherm

Urozmaiceniem aranżacji mogą być drzwi CREO (zdjęcie poniżej). Ciekawostka! Producent umożliwia zaprojektowanie indywidualnego modelu drzwi (wzór 300)! Dzięki temu mogą stać się naprawdę unikalnym elementem budynku, dopasowanym do wizji klienta.

Drzwi CREO
Wiśniowski
Drzwi CREO

Dobierając stolarkę okienną, drzwiową czy bramy i ogrodzenia u jednego producenta, mamy możliwość ujednolicenia poszczególnych produktów, zamawiając je w takiej samej kolorystyce. Większość produktów marki WIŚNIOWSKI dostępna jest w nowoczesnej palecie Home Inclusive 2.0, dlatego z łatwością zestawimy każdy z elementów w harmonijną całość. Poniżej prezentujemy kilka przykładów takich rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą kolorystyczną na stronie https://www.wisniowski.pl/dla-domu/home-inclusive

Bramy, drzwi, okna i ogrodzenia w jednym designie Home Inclusive 2.0.
Wiśniowski
Bramy, drzwi, okna i ogrodzenia w jednym designie Home Inclusive 2.0.

Komentarze

  • Dopler

    Zdecydowanie o elementach takich jak bramy, okna, drzwi czy ogrodzenie warto zdecydować już na początku budowy. Należy pamiętać też, że istnieją różne rodzaje bram garażowych, a co za tym idzie różne mechanizmy otwierania, na które także odpowiednio wcześnie trzeba wygospodarować miejsce.